Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

hareza.jpg
 
Tadeusz Haręza ze złotym medalem za Mistrzostwo Świata w klasie O-700 i pozłacanym pucharem, który zdobył w zeszłym roku fot. Stefan Czarnecki
IV plebiscyt sportowy "Pałuk"
   

   
Plebiscyt na najlepszego sportowca Pałuk został rozstrzygnięty. Wygrał go po raz czwarty tegoroczny mistrz świata Tadeusz Haręza ("Team Haręza"), zdobywając 2517 punktów. Jak zapowiedział - w przyszłym roku nie będzie już startował w plebiscycie naszej gazety, aby dać szansę zwycięstwa innym zawodnikom, którzy - miejmy nadzieję - sięgną po trofea równe rangą tym, które zdobył w swej sportowej karierze motorowodniak z Radzicza, startujący w barwach Żnina. W tym roku Tadeusz Haręza zwyciężył także w organizowanym przez "Dziennik Wieczorny" plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa bydgoskiego, wyprzedzając nawet żużlowców.
    Nad wszystkimi innymi kandydatami w plebiscycie "Pałuk" druzgocące zwycięstwo odnieśli judocy, zdobywając pięć następnych miejsc. Troje z nich trenuje w MKS "Pałuczanka" Żnin: Agnieszka Szeleżyńska (2414 pkt.), Paweł Małacha (2216 pkt.) i Tomasz Małacha (2013 pkt.). Następna dwójka - w MGOKSiR w Barcinie: Magdalena Brewka (1707 pkt.) i Joanna Maciejczak (1268 pkt.)
    Siódme miejsce w plebiscycie zajął Andrzej Brzykcy (1125 pkt.), hokeista na trawie (LKS Gąsawa) i zawodnik Pałuckiej Ligi Piłki Halowej, trzy następne punktowane miejsca zajęli piłkarze "Pałuczanki" - Radosław Stelmaszewski (1072 pkt.), Rafał Witucki (960 pkt.) i Andrzej Lisiecki (906 pkt.). 
    Tym razem nadesłano nam 665 kuponów konkursowych, głosowano na 118 sportowców. W nagrodę dla tych, którzy brali udział w konkursie wylosujemy 10 prenumerat "Pałuk".
    Wszystkim, którzy znaleźli się na szczycie uznania kibiców -  gratulujemy!!!

Grzegorz Berdysz
Dominik Księski
Pałuki nr 208 (7/1996)

   Druga dziesiątka IV plebiscytu - 1995 rok
11. Paweł Filipiak - 836 pkt (MKS "Pałuczanka") judo
12. Tomasz Cichoń - 787 pkt (MKS "Pałuczanka") judo
13. Jerzy Gąsiorowski - 730 pkt (SR Gąsawa) lekkoatletyka
14. Jarosław Gaczkowski 709 pkt (LKS Gąsawa) hokej na trawie
15. Waldemar Kuczma 690 pkt (LKS Gąsawa) hokej na trawie
16. Marcin Liana 661 pkt (MKS "Pałuczanka") piłka nożna
17. Adam Pieczyński 649 pkt (LKS Gąsawa) hokej na trawie
18. Monika Wiśniewska 626 pkt (LZS ŻDK Żnin) szachy
19. Maciej Totoń 615 pkt ("Klub Biegacza" Żnin) lekkoatletyka
20. Roman Kwiatkowski 597 pkt (1FC Brudzyń) piłka nożna
21. Jerzy Śniadecki 578 pkt (LZS ŻDK Żnin) szachy.

Grzogorz Berdysz


    Plebiscytowa piątka judoków
    Zaraz po Tadeuszu Haręzie w plebiscycie na najlepszego sportowca Pałuk uplasowało się aż pięciu judoków. Podajemy ich sylwetki.
    Agnieszka Szeleżyńska - MKS "Pałuczanka" Żnin - uprawia judo od dwóch lat, kategoria wiekowa kadetka (1982 rok) wagowa - 56 kg, kwalifikacje techniczne 3 liga (pas zielony).
    Mimo krótkiego okresu treningowego zanotowała na swym koncie kilka dobrych wyników (w judo znaczniejsze sukcesy przychodzą po 4-5 latach pracy). Z krajowych to kilkakrotne mistrzostwo makroregionu pomorskiego, siódme miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek (była jeszcze młodziczką) i jej największy sukces a zarazem rekord żnińskiej "Pałuczanki" - walka w strefie medalowej o brąz Mistrzostw Polski Młodziczek w Radomiu. Do zagranicznych osiągnięć należy zaliczyć IV miejsce w Otwartych Mistrzostwach Fryzji w Holandii.
   
Paweł Małacha - MKS "Pałuczanka" Żnin
    Staż w judo 3 lata, kategoria wiekowa kadet (1980 r.) wagowa 65 kg. Posiada jak na swój wiek wysoki stopień szkoleniowy 2 liga (pas niebieski). W judo przyznaje się stopnie od 6 do 1 a następnie czarne pasy. Swojej pracowitości zawdzięcza sporo osiągnięć sportowych. Z krajowych należy wyliczyć pokonanie członka kadry narodowej w mistrzostwach makroregionu, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Pile, VII miejsce w OTK kadetów a największy szczyt formy zademonstrował Paweł w Międzynarodowym Turnieju w Gorrejdijk (Holandia) gdzie wszystkich przeciwników pokonał przed czasem zdobywając złoto. Otrzymał wtedy indywidualną nagrodę od japońskiego sędziego.
   
Tomasz Małacha - MKS "Pałuczanka" Żnin (starszy brat Pawła)
    3 lata uprawia judo, kategoria wiekowa junior (1979 r.), wagowa 65 kg, stopień szkoleniowy 2 liga. Podobnie jak Paweł figuruje w czołówce zawodników makroregionu wielokrotnie kwalifikują się na imprezy centralne. Zdobywca wszystkich nagród w mistrzostwach okręgu bydgoskiego oraz w turniejach towarzyskich. Próbą talentu braci Małachów były mistrzostwa w Grudziądzu gdzie w finale spotkali się dwaj bracia i w efektownej i wyrównanej walce I miejsce odstąpił przez podłożenie się młodszy brat. Do zagranicznych dokonań Tomka należy niewątpliwie srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju w miejscowości Marina Di Carrara (Włochy) i złoty w Gorrejdijk (Holandia).
   
Magdalena Brewka - MKGOKSiR w Barcinie - uprawia judo od 2,5 roku
    Magda zdobyła już wszystko co było do wygrania. Począwszy od zawodów klubowych, gminnych, okręgowych, makroregionalnych. Każdorazowo kwalifikowała się na imprezy centralne, na których zajmowała pozycję w I dziesiątce najlepszych. Kontuzja jakiej uległa we Włoszech w walce o złoto wyeliminowała ją na jakiś czas z zawodów. Obecnie ambitna judoczka ponownie rozpoczęła starty a jej wysoka forma rokuje dobre wyniki.
   
Joanna Maciejczak - MGOKSiR w Barcinie
    Staż w judo 2,5 roku, kategoria wiekowa juniorka (1980 r.), wagowa 40 kg. Stopień szkoleniowy 3 liga. Wielka praca i duży talent - tak można w skrócie ocenić Joasię. Nie opuszcza żadnego treningu (również podczas ferii). Sukcesy przyszły bardzo szybko. Po licznych dokonaniach w okręgu i makroregionie szybko awansowała do siódemki najlepszych judoczek w kraju. Do zagranicznych sukcesów sympatycznej barcinianki należy zaliczyć brąz zdobyty w Mandheim (Niemcy), złoto w Morina Di Carrand (Włochy).

Wiesław Berdysz
Pałuki nr 209 (8/1996)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry