Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

IX Plebiscyt Sportowy na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej

Wybierzemy 10 zawodników. Głosować na nich można do 25 lutego 2011 r. na kuponach, które od dzisiaj będą zamieszczane co tydzień w naszym czasopiśmie. Plejada nominowanych sportowców, którzy rywalizują w tegorocznym plebiscycie, to efekt selekcji, która w poprzedni piątek miała miejsce w naszej redakcji.
Kupony będą drukowane do 24 lutego 2011 r. 5 pkt otrzyma sportowiec wpisany na 1. miejscu, 3 pkt nazwisko umieszczone na 2. miejscu a 1 pkt sportowiec wpisany przez czytelnika na 3. miejscu. Zwycięzcy plebiscytu uhonorowani zostaną na Bankiecie Sportowym. Uhonorowany zostanie również Działacz Roku 2010 oraz Trener Roku 2010.
Na sportowców można oddawać głosy także za pośrednictwem SMS-ów. W ich treści wysyłane na numer 73550 należy wpisać: TPM, numer sportowca, numer sportowca, numer sportowca, np. TPM  12,16,19. Koszt wysłania jednego SMS-a to 3 zł netto (3,66 zł brutto z VAT). Organizatorem usługi jest firma  Phonesat Sp. z o.o. z Warszawy. Uczestnictwo w konkursie jest możliwe za pośrednictwem sieci polskich operatorów telefonii komórkowej (Era, Plus GSM, Orange, Play, zarówno w systemie prepaid, jak i postpaid (abonamentowym). Na uczestnika laureata konkursu drogą SMS-ów czeka zaproszenie na bankiet.
Regulamin X plebiscytu (zarówno dotyczący wysyłania kuponów, jaki wysyłania SMS-ów) został wydrukowany w Pałukach i Ziemi Mogileńskiej nr 45 z 10 listopada 2010 r. Z niecierpliwością czekamy na Wasze głosy, oddawane czy to na kuponach tradycyjnie wyciętych z Tygodnika Lokalnego Pałuki i Ziemia Mogileńska, czy to w głosowaniu SMS-owym. Każdy głos się liczy.
Uwaga! Zarówno na kupnie, jak i w SMS-ie typujemy 3 kandydatów. Typ niekompletny jest nieważny.

 

PIOTR ADAMCZAK, SMS: 50
ANGELIKA BARTKOWIAK, SMS: 51

 

41-letni mieszkaniec Trzemeszna. Jest ikoną trzemeszeńskiego tenisa stołowego. Reprezentuje barwy III-ligowego Trzemeszeńskiego Towarzystwa Sportowego. Jest jego kapitanem i podporą. W każdym meczu zdobywa wiele punktów dla swojej drużyny, walnie przyczyniając się do jej zwycięstw. 17-letnia mieszkanka Mogilna. Jest uczennicą Zespołu Szkół w Mogilnie. Uprawia siatkówkę w Sokole Mogilno i jest jedną z najmłodszych siatkarek klubu. W 2010 r. wywalczyła z nim awans do II ligi. Jest bardzo wszechstronną zawodniczką, która może zagrać na każdej pozycji.
   
DOMINIK BRZEZIŃSKI, SMS: 52 MARIUSZ CHEŁMINIAK, SMS: 53

22-letni mieszkaniec Dąbrowy. Gra w piłkę nożną w Olimpii Dąbrowa. Nie opuścił żadnego meczu swojej drużyny w klasie A, która znajduje się w dużym kryzysie. Bardzo wszechstronny zawodnik potrafiący zagrać praktycznie na każdej pozycji. 21-letni mieszkaniec Mogilna. Studiuje dziennikarstwo w Bydgoszczy. Jest kapitanem i liderem mistrza Ligi Orlika`2010 drużyny Bosmana. Jest charyzmatycznym piłkarzem, który potrafi wziąć na siebie ciężar gry, zwłaszcza w trudnych momentach dla zespołu. Były piłkarz Pogoni Mogilno.
   
KRZYSZTOF CHOJNACKI, SMS: 54 MAREK CYROK, SMS: 55
 
18-letni mieszkaniec Trzemeszna. Jako junior starszy, od rundy wiosennej sezonu 2009/2010 przebojem wdarł się do I drużyny Zjednoczonych. Jego bramki przyczyniły do utrzymania zespołu w IV lidze. Jesienią zdobył dla Zjednoczonych 5 goli. Z Cargo Sped-Anta wywalczył wicemistrzostwo Młodzieżowej Wielkopolskiej Ligi Futsalu. 39-letni mieszkaniec Dąbrowy. Uprawia biegi długodystansowe. Startuje w wielu biegach na terenie całego kraju. Jest bardzo solidnym, ambitnym zawodnikiemi
ambasadorem biegania dla wielu młodszych kolegów w swojej gminie i na terenie ziemi mogileńskiej. W tym roku został wybrany radnym gminy Dąbrowa.
   
WERONIKA FOJUCIK, SMS: 56 IZA FURTAK, SMS: 57
14-letnia mieszkanka Mogilna. Uczęszcza do gimnazjum w Mogilnie. Jest nadzieją mogileńskiej siatkówki. Uprawia tę dyscyplinę sportu w Sokole Mogilno i reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego. Awansowała z drużyną do II ligi. Gra na pozycji środkowej. Mimo propozycji gry z Pałacu  Bydgoszcz została w Mogilnie. 16-letnia mieszkanka Mogilna. Uprawia triathlon (bieg, pływanie, jazda na rowerze) w Diamencie Gniezno. Największy swój sukces odniosła na zawodach triathlonowych podczas Mistrzostw Polski Juniorek w Zielonej Górze, gdzie zdobyła brązowy medal. Natomiast na Mistrzostwach Polski w aquathlonie rozgrywanych w Gdyni zajęła 4. miejsce.
   
JACEK FURTAK, SMS: 58 PIOTR GRABOWSKI, SMS: 59
18-letni mieszkaniec Mogilna. Uprawia triathlon w Diamencie Gniezno. W kategorii juniora zajął 8. miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie. Wcześniej w Gdyni w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie zajął 7. miejsce, natomiast w VI Memoriale Czesława Popławskiego w Brodnicy, startując w barwach MTC zajął 3. miejsce. 37-letni mieszkaniec Strzelna. Uprawia piłkę nożną w V-ligowym Kujawskim Pograniczu/Tarancie Jeziora Wielkie. Jest kapitanem drużyny. Jedyny doświadczony zawodnik, który pozostał ze składu, jaki w ubiegłym roku wywalczył awans do ligi okręgowej. Jest wychowankiem Kujawianki Strzelno.
   
BOHDAN JĘDRZEJEWSKI, SMS: 60
MICHAŁ KACHNIARZ, SMS: 61
45-letni mieszkaniec Mogilna. Pracuje w Energetyce. Uprawia tenis stołowy w Pogoni Mogilno. Od lat jest podporą zespołu i najmocniejszym punktem wielu meczów w IV lidze tenisa stołowego. Jest Mistrzem Polski Energetyków w tenisie stołowym. Reprezentuje barwy Grene w rozgrywkach halowych w piłce nożnej.
30-letni mieszkaniec Trzemeszna. Kapitan Zjednoczonych. Kibice na zawsze zapamiętają jego ofiarną interwencję w rewanżowym meczu barażowym, kiedy to w ostatnich sekundach spotkania wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki trzemesznian. W barwach Izotransu zdobył w marcu 2010 r. w Chodzieży Mistrzostwo Polski Firm Transportowych.
   
MALWINA KONKOLEWSKA, SMS: 62
KONSTANCJA KUJAWA, SMS: 6324-letnia mieszkanka Mogilna. Uprawia siatkówkę w Sokole Mogilno. Jest wychowanką klubu. Poza mogileńskim klubem grała jeszcze w I-ligowych: Budowlanych Toruń i Piaście Szczecin. Po urodzeniu syna Piotra wróciła do Sokoła i przyczyniła się do awansu zespołu do II ligi. Obecnie ze względu na doświadczenie i umiejętności jest podporą drużyny. 13-letnia mieszkanka Mogilna. Uprawia karate w ITK Inowrocław. Na zawodach w Antwerpii wywalczyła dwa złote medale w konkurencjach: ippon kumite, sanbon kumite oraz srebrny medal w konkurencji semi kontakt - 50 kg kadetek. Wywalczyła wiele medali na zawodach w kraju w Pucharze Polski i mistrzostwach kraju.
   
ŁUKASZ LEWANDOWSKI, SMS: 64
KRZYSZTOF MAJCHRZAK, SMS: 6529-letni mieszkaniec Inowrocławia. Gra w piłkę ręczną w drużynie Alfa `99 Strzelno. Czołowy strzelec II ligi piłki ręcznej, po ostatniej kolejce jest liderem strzelców. Wychowanek Cuiavii Inowrocław, od dwóch lat broni barw strzeleńskiego klubu. 25-letni mieszkaniec Trzemeszna. Ostoja i filar defensywy Zjednoczonych, gra bardzo dobrze głową. W rundzie jesiennej zdobył dla trzemesznian 5 bramek bezbłędnie egzekwując rzuty karne. W marcu 2010 r. wraz z kolegami z Izotransu zdobył po raz kolejny Mistrzostwo Polski Firm Transportowych w piłce nożnej halowej.
   

DOMINIK NIEMCZEWSKI, SMS: 66

SZYMON PŁOSZYŃSKI, SMS: 67


21-letni mieszkaniec Strzelna. Gra w piłkę ręczną w Alfie `99 Strzelno. Jest jednym z liderów drużyny w II lidze. Zdobywa mnóstwo bramek, nie bojąc się rywalizacji ze starszymi zawodnikami. Jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia II-ligowego klubu. 26-letni mieszkaniec Trzemeszna. Na pozycji bramkarza Zjednoczonych zastąpił jednego z najlepszych bramkarzy w województwie Marka Rudzkiego. Jego atutem jest dobra gra na linii i świetny refleks. W marcu 2010 wraz z kolegami z Izotransu zdobył po raz kolejny Mistrzostwo Polski Firm Transportowych w piłce nożnej halowej.
   
MARIKA POPOWICZ, SMS: 68  REMIGIUSZ PRZYBYLSKI, SMS: 69

Pochodzi z Kruchowa, mieszkanka Bydgoszczy. Trenuje w Zawiszy. Życiowy sukces odniosła na rozgrywanych w 2010 r. w Barcelonie Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Polska sztafeta w składzie: Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Weronika Wedler i Marika Popowicz zdobyły brązowy medal w biegu rozstawnym 4 x 100 m, poprawiając 25-letni rekord Polski. 16- letni mieszkaniec Mogilna. Jest wychowankiem Pogoni Mogilno, gra na pozycji prawego obrońcy. Od 3 lat reprezentuje barwy Chemika Bydgoszcz. Remigiusz Przybylski był w 2010 r. etatowym reprezentantem województwa kujawsko-pomorskiego rocznika 1994. Był także na konsultacji kadry Polski swojego rocznika.
 
LUCJAN SKOWROŃSKI, SMS : 70 GRZEGORZ SZWARCKOPF, SMS : 71

20-letni mieszkaniec Bielic. Studiuje wychowanie fizyczne na AZS PWSZ w Koninie. W 2010 r. zdobył srebrny medal mistrzostw świata drużynowych kata. Podczas XXX Mistrzostw Polski Seniorów w Karate zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej kumite. W wolnych chwilach rapuje. 34-letni mieszkaniec Gębic. Jest strażnikiem miejskim w Mogilnie. Gra w piłkę nożną w Noteci Gębice na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem klubu, z którego na kilka lat odszedł do Pogoni Mogilno. Bardzo silny punkt drużyny gębickiej od wielu lat.
 
PIOTR SZYSZKOWSKI, SMS: 72 KLAUDIA TRZCIŃSKA, SMS: 73

20-letni mieszkaniec Mogilna. Jest utalentowanym młodym obrońcą. Na wiosnę 2010 r. walnie przyczynił się do utrzymania Zjednoczonych Trzemeszno w IV lidze. Przez kilka lat grał w juniorach Zawiszy Bydgoszcz. Obecnie silny punkt obrony Pogoni Mogilno. 16-letnia mieszkanka Trzemeszna, uczennica XI LO w Bydgoszczy. Jej talent dostrzegli w sekcji lekkoatletycznej bydgoskiego Zawiszy. W 2010 r. uczestniczyła w wielu imprezach biegowych zajmując m.in. I miejsce w Inowrocławiu i III miejsce w Gnieźnie. Wraz z koleżankami z bydgoskiego liceum zajęła I miejsce w województwie, w sztafetowych biegach
przełajowych.

 
TOMASZ WACHOWIAK, SMS: 74 ADAM WANECKI, SMS: 75

19-letni mieszkaniec Mogilna. Uczęszcza do technikum przy Zespole Szkół w Mogilnie. Gra w piłkę nożną w Pogoni Mogilno. Udanie rywalizuje o miejsce w podstawowym składzie z rutynowanym Adamem Waneckim. Rozegrał już kilka znakomitych spotkań w rozgrywkach IV ligi. Ogromny talent bramkarski, który systematycznie się rozwija.

32-letni mieszkaniec Mogilna. Gra w piłkę nożną na pozycji bramkarza w Pogoni Mogilno. W klubie gra nieprzerwanie od 1991 r. Jedna z legend mogileńskiego klubu. Mimo spadku w 2009 r. do ligi okręgowej, nie zakończył kariery, nie przeniósł się do innego klubu, pozostał w Mogilnie i przyczynił się do awansu drużyny do IV ligi.
 
TOMASZ WARZECHA, SMS: 76 MACIEJ WICHŁACZ, SMS: 77
26-letni mieszkaniec Strzelna. Pracuje w Zakładzie Pogrzebowym w Strzelnie. Gra w piłkę nożną w Kujawiance Strzelno. Mimo gry na lewej obronie lub pomocy zawsze należy do czołowych strzelców swojej drużyny. Piłkarz świetnie gra zwłaszcza głową. 26-letni mieszkaniec Mogilna. Pracuje jako zawodowy strażak w KP PSP Mogilno. Uprawia kolarstwo w Mogileńskim Towarzystwie Cyklistów. W 2010 r. został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Strażaków. Jest wiceprezesem zarządu MTC i organizatorem wielu wyścigów po ziemi mogileńskiej.
 
KAMIL WYSOCKI, SMS: 78 ARTUR ZABOROWSKI, SMS: 79

20-letni mieszkaniec Trzemeszna. Jeden z liderów IV-ligowej drużyny Zjednoczonych. Gra na pozycji środkowego pomocnika. Cechuje go dobry drybling i gra głową. Kamil był również kapitanem drużyny Cargo Sped-Anta, z którą wywalczył wicemistrzostwo Młodzieżowej Wielkopolskiej Ligi Futsalu. 27-letni mieszkaniec Inowrocławia. Jest zawodowym żołnierzem. Gra w piłkę nożną w Kujawiance Strzelno na pozycji rozgrywającego. Jest kapitanem drużyny. W przeszłości grał w Goplanii Inowrocław. Jest bardzo silnym punktem czołowej drużyny V ligi.

 

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 982 (49/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry