Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

VIII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej
    
     Przedstawiamy 33 kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca ziemi mogileńskiej. Tytułu bronił karateka Lucjan Skowroński, który wygrał nasze 2 ostatnie plebiscyty. Na każdym kuponie należało wpisać nazwiska i imiona 3 sportowców, którzy otrzymywali punkty: I miejsce 5 pkt, II - 3 pkt, i III - 1 pkt. Głosy ważne były wtedy, gdy kupon był wycięty z naszej gazety, wypełnione były wszystkie pola i trafił do redakcji w Mogilnie do 12 lutego 2009 r. Na sportowców można było oddawać głosy także za pośrednictwem SMS-ów. W ich treści wysyłanej na numer 73550 należało wpisać: TPM.numer sportowca, numer sportowca, numer sportowca, np. TPM. 60, 61, 62. Koszt wysłania jednego SMS-a to 3 zł netto (3,66 zł brutto). Organizatorem usługi była firma Phonesat z Warszawy. Regulamin plebiscytu (zarówno dotyczący wysyłania kuponów, jak i wysyłania SMS-ów) znajduje się na naszej stronie internetowej www.paluki.tygodnik.pl (po kliknięciu zakładki Plebiscyt sportowy).

 

 Piotr Adamczak, SMS: 60
 Angelika Bartkowiak, SMS: 61
tenis stołowy,
TTS Trzemeszno
i Zjednoczeni Trzemeszno

Mieszka w Trzemesznie, ma 39 lat. Jeden z najlepszych tenisistów stołowych trzemeszeńskiego zespołu, który tak dobrze sobie poczyna w III lidze. Od wielu lat podpora najpierw Zjednoczonych Trzemeszno, a potem TTS Trzemeszno. Swoją ambitną grą i wieloletnim doświadczeniem przyczynił do utrzymania drużyny w III lidze.
siatkówka, Sokół Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 15 lat, uczęszcza do mogileńskiego Gimnazjum. Jest siatkarką Sokoła Mogilno, może grać na każdej pozycji. Mimo młodego wieku, ma jako jedyna z kadetek pewne miejsce w drużynie seniorek III-ligowego klubu. Na wiosnę wraz koleżankami z drużyny zdobyła brązowy medal mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego młodziczek. Jest bardzo dobrą technicznie siatkarką, należy do grona nadziei klubu na przyszłość.
   
 Szymon Ciemny, SMS: 62
 Dariusz Ciesielczyk, SMS: 63
tenis stołowy, Pogoń Mogilno
Mieszka w Żabnie, ma 17 lat, uczęszcza do LO Mogilno. Jest tenisistą stołowym Pogoni Mogilno, grającej w V lidze. Jest zdecydowanym liderem zespołu, zdobywając w meczach zazwyczaj komplety punktów. Potrafi pokonać zawodników z wyższych lig, nawet z III i IV ligi, co zdarzało mu się już na turniejach. Poza grą w tenisa, gra w siatkówkę plażową i halową oraz w piłkę nożną w drużynie Rolchemu, np. w Lidze Halowej w Dąbrowie. 
piłka nożna, Tarant Wójcin
Mieszka w Siedlimowie, ma 34 lata, pracuje na własnym gospodarstwie. Jest obrońcą A klasowego Taranta Wójcin. Znany kibicom z bardzo ostrej męskiej gry. Ciesielczyk nigdy nie odstawia nogi, co najbardziej odczuwają rywale i także on sam. Często musi opuścić boisko z powodu drobnego urazu. Jednak szybko wraca na boisko               i ponownie szaleje w defensywie Taranta.
   
 Błażej Duszyński, SMS: 64
 Marcin Fryda, SMS: 65
Piłka nożna, Pogoń Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 16 lat, uczęszcza do LO w Gnieźnie.  Jest zawodnikiem, który był największą niespodzianką seniorów IV-ligowej Pogoni Mogilno rundy jesiennej sezonu 2008/2009. Mimo słabych wyników całego klubu w IV lidze, Duszyński rozwinął swój talent, stając się podstawowym piłkarzem mogileńskiego klubu. Jest inteligentnym w grze i bardzo spokojnym obrońcą. Wiosną rozegrał kilka spotkań w reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego rocznika 1992.
piłka nożna, Noteć Gębice
Ma 19 lat. Jest bramkarzem A klasowej Noteci Gębice. W maju doznał ciężkiej kontuzji w meczu ligowym, zderzył się z zawodnikiem Dębu Bąkowo i stracił na pół godziny przytomność. Chodził w gorsecie. Mimo to wrócił do gry dla dobra swojego klubu. Jest jeszcze bardzo młodym bramkarzem i ma jeszcze czas, żeby rozwinąć swój talent. Jednak odwaga i jego męska decyzja o powrocie do gry wzbudziła wiele uznania w oczach kibiców gębickiego klubu. 
   
 Andrzej Grabowski, SMS: 66
 Łukasz Gwiazda, SMS: 67
piłka ręczna, Alfa’99 Strzelno
Mieszka w Inowrocławiu, ma 47 lat. Jest bramkarzem III-ligowej Alfy’99 Strzelno. Jest prawdziwym idolem kibiców piłki ręcznej w Strzelnie. Mimo zaawansowanego wieku broni nieprawdopodobne sytuacje. Człowiek z charakterem. Jego parady bramkarskie mobilizują kolegów z drużyny do coraz lepszej gry. W przeszłości grał w I lidze piłki ręcznej, w drużynie Cuiavii Inowrocław.
piłka nożna, Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 32 lata, jest szefem firmy GalwaTech. Doprowadził do wygrania przez swój zespół Jubileuszowego 25. Ogólnowiejskiego Turnieju Piłki Nożnej w Gozdaninie. Obecnie gra w halowej lidze w Dąbrowie. Przygodę sportowca rozpoczął w wieku 30 lat i od razu stał się ulubieńcem publiczności. Jego znakomita gra pełna gracji i niekonwencjonalnych dryblingów przypadła do gustu wielu fanom piłki nożnej i dobrej zabawy. Tworzy zgrany duet z Robertem Storozumem. Jego pokazowym trikiem jest strzał z czubka buta, który stwarza masę kłopotów bramkarzom rywali oraz partnerom z drużyny.
   
 Michał Kachniarz, SMS: 68
 Karol Koplińśki, SMS: 69
piłka nożna, Zjednoczeni Trzemeszno
Mieszka w Trzemesznie, ma 28 lat. Każdy kibic w Trzemesznie wie, że to najbardziej waleczny zawodnik Zjednoczonych. Kiedy ten piłkarz gra dobrze, cała obrona spisuje się bez zarzutów. Gdy rozgrywa słabsze zawody, w defensywie trzemesznianie zawodzą. Przyczynił się swoją dobrą grą do awansu swojej ekipy do IV ligi wielkopolskiej.
piłka nożna, Kujawianka Strzelno
Ma 19 lat, uczęszcza do ZSZ Strzelno. Jego zakup z A-klasowej Noteci Gębice do V-ligowej Kujawianki Strzelno - to najlepszy transfer Kujawianki w 2008 r. Gra na pozycji środkowego pomocnika i z miejsca stał się jednym z ulubieńców kibiców w Strzelnie. W rundzie jesiennej zdobył 6 bramek, przyczyniając się do zajęcia znakomitego II miejsca w V lidze przez strzelnian. Jest znakomicie wyszkolonym technicznie piłkarzem. Kiedyś uznany był za zbyt słabego dla działaczy Pogoni i  nie byli oni zainteresowani pozyskaniem zawodnika do Mogilna.
   
 Jakub Koralewski, SMS: 70
 Sławomir Krenc, SMS: 71
piłka nożna, Olimpia Dąbrowa
Mieszka w Dąbrowie, ma 17 lat, uczęszcza do LO Mogilno. Jest jedną z nadziei B klasowej Olimpii Dąbrowa. Choć ma zaledwie 17 lat, piłkarz gra już w podstawowym składzie seniorów na pozycji rozgrywającego. Do czerwca był liderem juniorów młodszych tego klubu. Obecnie z kolegami zajmuje III miejsce w B klasie z realnymi szansami na awans do A klasy.
piłka nożna, Hetman Orchowo
Jest kapitanem i filarem obrony Hetmana Orchowo. To dzięki jego udanym interwencjom i rozsądnemu prowadzeniu gry obronnej Hetman zajmuje IV miejsce po rundzie jesiennej w A klasie, dające szansę awansu do ligi okręgowej. Wprowadza w drużynie ogromny spokój i ma wielki autorytet wśród kolegów. Potrafi wziąć na siebie ciężar gry w trudnym momencie.
   
 Sławomir Kruk, SMS: 72
 Krystian Kryszak, SMS: 73
 piłka nożna, Olimpia Dąbrowa
Mieszka w Parlinie, ma 30 lat, pracuje w gorzelni we Wszedniu. Gra na pozycji napastnika B-klasowej Olimpii Dąbrowa. Jesienią strzelił 17 bramek dla drużyny. W poprzednim sezonie zdobył ich aż 24. Jest już jedną z legend klubu z Dąbrowy. Przez wiele lat zawsze plasował się czołówce strzelców A czy też B klasy. Na 2 lata rozstał się z klubem, grając w Piaście Kołodziejewo, a następnie po połączeniu Piasta z Unią Janikowo w Unii II/Piast Janikowo/Kołodziejewo.
piłka nożna, Noteć Gębice
Mieszka w Gębicach, ma 17 lat, uczęszcza do ZS Bielice. Jest napastnikiem A klasowej  Noteci Gębice, a wcześniej MUKS Bielice. Zawodnik obdarzony jest bardzo silnym i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Należy do czołówki strzelców Noteci (zdobył 4 gole jesienią), a wcześniej MUKS. Z pewnością jest to nadzieja i przyszłość gębickiego klubu.
   
 Waldemar Kuczyński, SMS: 74
 Piotr Malczewski, SMS: 75
piłka nożna, Zjednoczeni Trzemeszno
Mieszka w Trzemesznie, ma 32 lata, pochodzi z Orchówka. Zawodnik, który zrobił chyba największą karierę w ostatnich latach z trzemeszeńskich graczy. Grał w takich klubach jak: Zawisza Bydgoszcz (II liga), Unia Janikowo, Warta Poznań i Mieszko Gniezno (III liga), u szczytu swojej kariery interesował nim się także I ligowy Lech Poznań. Zawodnik, który potrafi wziąć ciężar gry na siebie, niejednokrotnie ratował Zjednoczonych przed spadkiem z ligi okręgowej i walnie przyczynił się do awansu drużyny, do IV ligi.
piłka nożna, tenis stołowy, Pogoń Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 15 lat, uczęszcza do Gimnazjum Mogilno. Można o nim powiedzieć - człowiek orkiestra. Sportowiec ten jest już znany z gry we wszystkich praktycznie konkurencjach sportowych, jakie są prowadzone na terenie Mogilna i okolic. Z powodzeniem gra w piłkę nożną w juniorach młodszych Pogoni Mogilno, w tym samym klubie jest również tenisistą stołowym, gdzie występuje w zawodach V ligi. Pasją Malczewskiego jest również kolarstwo crossowe. Na zawodach organizowanych przez MTC Mogilno wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej. Jest on bardzo utalentowanym arbitrem siatkarskim, szczególnie na zawodach w odmianie plażowej.
   
 Dawid Niemczewski, SMS: 76
 Joanna Olszanowska, SMS: 77
piłka nożna, Kujawianka Strzelno
Mieszka w Strzelnie, ma 18 lat, uczęszcza do LO Strzelno. Jest jednym z bardziej zdolnych młodych zawodników, którzy dostają coraz częściej szansę gry w V lidze. Już w rundzie wiosennej zdobył 3 bramki dla seniorów. Jest kapitanem drużyny juniorów. Poza grą w piłkę nożną jak każdy w Strzelnie potrafi grać w piłkę ręczną. Zdobył z LO Strzelno brązowy medal mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego szkół ponadgimnazjalnych. Jest jedną z największych nadziei ataku Kujawianki.
tenis stołowy, SP Szczepanowo
Mieszka w Szczepanowie, ma 12 lat, uprawia tenis stołowy w UZTS Barcin. Odnosi z klubem ogromne sukcesy, należąc do ścisłej czołówki w kraju w kategorii młodziczek. Wspólnie z Klaudią Nawrocką są najlepsze w województwie, zdobyły mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych.
   
 Leszek Owczarzak, SMS: 78
 Piotr Pacia, SMS: 79
piłka nożna, Pogoń Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 25 lat. Jest zawodnikiem, który po kilkuletniej przerwie wrócił do Pogoni Mogilno i do uprawiania piłki nożnej. Stał się rewelacją rundy jesiennej sezonu 2008/2009. 4 bramki zdobyte przez popularnego Oko, dały kilka punktów pogonistom w lidze. Piłkarz, który nie wstydzi się swojej przeszłości, kiedy był na bakier z prawem. Teraz jednak - jak sam zapewnia - chce spożytkować swoją energię już tylko w uprawianiu piłki nożnej. 
piłka nożna, Pogoń Mogilno
Ma 22 lata, mieszka w Świerkówcu, pracuje w prywatnej firmie. Jest najskuteczniejszym napastnikiem seniorów II drużyny Pogoni Mogilno, grającej w A klasie. Jesienią strzelił 6 goli, a w poprzednim sezonie 2007/2008 - 11 goli. Został wybrany najlepszym piłkarzem Jubileuszowego 25. Ogólnowiejskiego Turnieju Piłki Nożnej w Gozdaninie.
   
 Szymon Paulus, SMS: 80
 Marika Popowicz, SMS: 81
piłka ręczna, Alfa’99 Strzelno
Mieszka w Strzelnie, ma 18 lat, uczęszcza do LO Strzelno. Jest szczypiornistą III-ligowej Alfy’99 Strzelno i piłkarzem V-ligowej Kujawianki Strzelno. W Alfie jest rezerwowym Andrzeja Grabowskiego, jednak z każdym tygodniem czyni stałe postępy podpatrując grę starszego kolegi. Jego udane interwencje szczególnie przyniosły efekt w mistrzostwach województwa szkół ponadgimnazjalnych, gdzie LO Strzelno zdobyło brązowy medal. Paulus, także obecnie walnie przyczynił się do awansu do finałów mistrzostw województwa czyli zdobycia kolejnego medalu w historii LO Strzelno (finały dopiero zostaną rozegrane).
lekkoatletyka, WKS Zawisza Bydgoszcz
Obecnie największa i najbardziej utytułowana lekkoatletka gm. Trzemeszno, mieszkanka Kruchowa. W swojej młodej karierze zdobyła już 2 medale Mistrzostw Europy, 18 medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w tym 15 złotych w różnych kategoriach wiekowych. Posiada 6 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych. W poprzednim sezonie była na Mistrzostwach Świata seniorów w Osace. W tym roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zdobyła 2 brązowe medale na 100 m i 200 m. Była w kadrze olimpijskiej, ale do Pekinu nie udało się jej zakwalifikować. Brała udział w Pucharze Europy w Annecy. Trenerem Mariki obecnie jest Jacek Lewandowski.
   
 Aleksander Posłuszny, SMS: 82
 Szymon Rezulak, SMS: 83
szachy, Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 71 lat. Mogileński szachista jest wzorem sportowca. Jego świetna postawa moralna i ambicja mogą służyć za wzór dla każdego sportowca ziemi mogileńskiej. Poprzez stoicki spokój potrafi uspokoić każdą sytuację zaistniałą na zawodach. W turniejach rozgrywanych w Mogilnie zajmuje zawsze czołowe miejsce, lecz traktuje zawody nie jak rywalizację ściśle sportową, lecz jako samą przyjemność gry. Drugą jego miłością jest żeglarstwo.
piłka nożna, Hetman Orchowo
Mieszka w Orchowie, ma 20 lat. Jest napastnikiem Hetmana Orchowo i prawdziwym łowcą goli. W A klasie konińskiej należy do czołówki strzelców, wspólnie z kolegą klubowym Łukaszem Błaszakiem zdobył ponad połowę bramek Hetmana w A klasie. Grę w piłkę nożną łączy ze studiami w Poznaniu. Mimo dalekiej odległości miedzy stolicą Wielkopolski a Orchowem, zawsze przyjeżdża do swojej rodzinnej miejscowości, by bronić barw Hetmana. Mimo ofert z innych klubów z wyższych lig, Rezulak pozostaje wierny klubowi z Orchowa.
   
 Krzysztof Rogala, SMS: 84
 Marek Rudzki, SMS: 85
 tenis stołowy, Pogoń Mogilno
Mieszka w Świerkówcu, ma 34 lata, prowadzi własną firmę. Uprawia tenis stołowy w Pogoni Mogilno. Był podporą zespołu w IV lidze, a obecnie w V. Jest również kierownikiem sekcji tenisa. Organizuje turnieje, w których szuka następów dla siebie i kolegów, między innymi ostatnio Turniej Niepodległości.
piłka nożna, Zjednoczeni Trzemeszno
Ma 43 lata. Jest prawdziwą ikoną trzemeszeńskiego sportu. Pomimo swoich lat jest bramkarzem wiecznie młodym, powrócił do drużyny i pomógł jej awansować z A klasy do okręgówki, a potem do IV ligi. Bardzo doświadczony, mający olbrzymi wpływ na drużynę.
   
 Lucjan Skowroński, SMS: 86
 Marika Kinga Szmbelan, SMS: 87
karate, IKK Inowrocław
Mieszka w Bielicach, ma 18 lat, uczęszcza do ZS Bielice. Karate trenuje w IKK Inowrocław. W 2008 r. rozwinął swój ogromny talent, czego najlepszym przykładem jest powołanie do reprezentacji Polski karate. Jest laureatem naszego konkursu, odniósł wiele sukcesów w kraju i zagranicą. Nie było turnieju, gdzie nie byłby klasyfikowany w ścisłej czołówce. Mimo  zaledwie 18 lat ma już czarny pas karate.
siatkówka, Sokół Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 14 lat, Uczęszcza do Gimnazjum w Mogilnie. Siatkarka Sokoła Mogilno, jest jednym z największych talentów, jaki pojawił się  od czasu powstania klubu w 1989 r. W 2008 r. dostała powołanie na konsultacje szerokiej kadry reprezentacji Polski swojego rocznika. Będzie również testowana w kadrze Polski siatkówki plażowej. Mimo propozycji gry w Pałacu Bydgoszcz, postanowiła pozostać w Mogilnie i grać w tym klubie. Obecnie gra we wszystkich kategoriach wiekowych od młodziczki
po III ligowe seniorki.
   
 Marcin Szych, SMS: 88
 Przemysław Tomaszewski, SMS: 89

piłka ręczna, Alfa’99 Strzelno
Mieszka w Inowrocławiu, ma 29 lat. Uprawia piłkę ręczną w Alfie’99 Strzelno. Imponuje świetnym rzutem z drugiej linii. Jest zawodnikiem o wielkim doświadczeniu, zdobytym poprzez grę w I i II lidze. Obecnie jest to jeden z najlepszych snajperów Alfy w III lidze. W przeszłości grał w I lidze w Cuiavii i był w kadrze juniorów Polski.
 piłka nożna, Kujawianka Strzelno
Mieszka w Strzelnie, ma 23 lata. Powrócił z pracy w Hiszpanii i od razu stał się podporą V ligowej Kujawianki. W wielu spotkaniach A klasy i ligi okręgowej był bohaterem kujawskiego klubu. Potrafił wybronić rzut karny, po którym rozpoczął szybką kontrę i Kujawianka zdobyła bramkę. Popularny Pulpet to jeden z filarów drużyny Edwarda Abrama w V lidze.
   
 Maciej Wichłacz, SMS: 90  Tomasz Wróblewski, SMS
kolarstwo, MTC Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 25 lat, pracuje jako strażak zawodowy w KP PSP Mogilno. Uprawia kolarstwo w MTC Mogilno. Zdobył w tym roku laury w Mistrzostwach Polski Kolarzy Strażaków oraz licznych wyścigach na terenie całego kraju. Ogromnego pecha miał w rodzinnym Mogilnie podczas Memoriału im. Olszaka. Prowadził przez większość trasy i został dogoniony na ostatnim okrążeniu, plasując się na VIII miejscu. Kolarz, który poza uprawianiem tej trudnej i żmudnej dyscypliny sportu jest również działaczem MTC Mogilno, organizując wiele wyścigów - w tym sztandarowy wyścig o Memoriał Alfonsa Olszaka.
biegi, ASZ TOM Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 35 lat. Jako jedyny reprezentuje klub ASZ TOM Mogilno. Ogromne doświadczenie pozwala mu szybko wrócić do dobrej formy i zajmować wysokie miejsca w biegach w całym kraju. Zajął najwyższe miejsce z biegaczy naszego regionu w dorocznym Biegu Mariana Śmigielskiego.
   
 Janusz Zakrzewski, SMS: 92  
 
biegi, SiR Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 47 lat. W przeszłości był strażnikiem więziennym, a teraz pracuje jako ochroniarz w PoloMarkecie. Uprawia bieganie w Stowarzyszeniu Sport i Rekreacja. W tym roku był rewelacją zawodów Grand Prix województwa kujawsko-pomorskiego, w których zajął w klasyfikacji generalnej II miejsce. Ciężkim i żmudnym treningiem poprawia swoje najlepsze osiągnięcia, plasując się coraz wyżej w hierarchii biegaczy.
 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry