Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

VII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej
   
    Przedstawiamy kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca ziemi mogileńskiej wraz z kuponem konkursowym. Tytułu najpopularniejszego sportowca broni karateka Lucjan Skowroński. Na każdym kuponie należy wypisać 3 sportowców, którzy otrzymają odpowiednie punkty: I miejsce - 5 pkt, II - 3 pkt i III - 1 pkt. Głosy będą ważne tylko wtedy, gdy kupon będzie wycięty z naszej gazety, wypełnione będą wszystkie pola i trafi do redakcji w wyznaczonym terminie do 25 stycznia (piątek, 1500). Nowością jest możliwość głosowania za pomocą SMS o numerze 73550 w cenie 3,66 zł z VAT (przykład: TPM.6, 11, 19 lub TPM.6 11 19). Zasady głosowania SMS identyczne jak na kuponach, trzeba podać trzy numery kandydatów, punktacja: I - 5, II - 3, III - 1 pkt. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 lutego podczas uroczystego bankietu.

 Łukasz Błaszak   (sms 60)
 Artur Bruszczak   (sms 61)
blaszak.jpg
bruszcza.jpg
Piłkarz Hetmana Orchowo, główny rozgrywający zespołu mogileńskiego trenera Grzegorza Rusaka. Jego dobra gra przyczyniła się do zdobycia przez orchowian aż 25 pkt w rundzie jesiennej konińskiej klasy A. Drużyna stoi przed szansą awansu do ligi okręgowej. W przeszłości Błaszak zaliczył epizod w IV-ligowym Sokole Kleczew.
Piłkarz Olimpii Dąbrowa, pomocnik dąbrowieckiego klubu. Bardzo silny punkt drużyny od wielu lat. Mimo spadku do klasy B zawodnik pozostał dalej w klubie.
   
 Szymon Ciemny   (sms 62)
 Andrzej Figaj   (sms 63)
ciemny.jpg
figaj.jpg
Tenisista stołowy Pogoni Mogilno, mieszkaniec Żabna (gm. Mogilno) Bardzo utalentowany sportowiec. Reprezentuje barwy Pogoni w IV lidze. Poza tenisem gra bardzo dobrze w siatkówkę plażową. Chętnie wspomaga swój zespół piłkarski FC Żabno w rozgrywkach amatorskich.
Kolarz MTC Mogilno, czołowy zawodnik sekcji. Wziął udział w wielu imprezach kolarskich w kraju, zajmując czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej. Bardzo ambitny i sumiennie pracujący zawodnik. Najwyższy kolarz mogileński, ma blisko 2 m wzrostu.

 
 Jagoda Frączczak   (sms 64)
 Mateusz Fredyk   (sms 65)
fraczcza.jpg
fredyk.jpg
Piłkarka nożna z Padniewa (gm. Mogilno). Jedna z najlepszych futbolistek mogileńskich, które po raz pierwszy w historii wzięły udział w eliminacjach igrzysk LZS. Podopieczna Edwarda Abrama, zdobyła w tych spotkaniach 1 gola. Bardzo szybka, dobra technicznie o silnym strzale. W szkole podstawowej w Padniewie grała w jednej drużynie z chłopcami, przewyższając niektórych umiejętnościami piłkarskimi.
Piłkarz, wychowanek Pogoni Mogilno. Przez rok grał w Zawiszy Bydgoszcz, od lipca trenuje w Amice Wronki. Był już na kilku konsultacjach reprezentacji Polski rocznika 1991. Gdyby nie kontuzja, miał zadebiutować już w kadrze Polski. Wielokrotny reprezentant województwa kujawsko-pomorskiego w piłce nożnej, z którą zdobył brązowy medal w rozgrywkach Kazimierza Górskiego. Jeden z największych talentów piłkarskich w naszym regionie w historii.
   
 Jacek Furtak   (sms 66)
 Tomasz Gorgoń   (sms 67)
furtak.jpg
gorgon.jpg
Pływak, jeden z najlepszych pływaków młodego pokolenia w Mogilnie. Specjalizuje się zwłaszcza w konkurencja klasycznych (żabką na 50 m i 100 m), gdzie przeważnie wygrywa swoją konkurencję; na 100 m klasycznym i na 200 m dowolnym, tegoroczny mistrz powiatu mogileńskiego. Mocny jest również w dystansach wytrzymałościowych.
Piłkarz Pogoni Mogilno. Obrońca mogileńskiego klubu, jest mocnym punktem defensywy Pogoni od kilku lat. Jeden z nielicznych wychowanków klubu, który ma pewne miejsce w składzie IV-ligowca. Wrócił w ubiegłym roku po przerwie, mimo to szybko znalazł miejsce w I składzie. Bardzo mocny fizycznie zawodnik, który popisuje się silnymi wrzutami piłki z autu.
   
 Marcin Kaźmierczak   (sms 68)
 Roman Gwiazda   (sms 69)
kazmierc.jpg
gwiazda.jpg
Piłkarz Kujawianki Strzelno. Podpora defensywy klubu, choć w przeszłości jeden z najlepszych napastników. Bardzo solidny zawodnik, mocny punkt praktycznie w każdym meczu. Poza grą w I drużynie jest trenerem juniorów młodszych. Kilku jego wychowanków już zagrało w I drużynie obok trenera. Poza Kujawianką grał jeszcze w Pogoni Mogilno i swym rodzinnym Tarancie Wójcin.
Uprawia strzelectwo myśliwskie, mieszka w Padniewku (gm. Mogilno). Jeden z najlepszych strzelców w kraju. W 2007 r. zajął V miejsce w mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w Rzeszowie. Poza strzelectwem znany jest z zamiłowania do samochodów terenowych, gdzie również odnosi sukcesy, wygrywając między innymi jesienny kros w Wieńcu.
   
 Malwina Konkolewska   (sms 70)
 Karol Kopliński   (sms 71)
konkolew.jpg
koplinsk.jpg
Siatkarka Budowlanych Toruń, jeszcze do czerwca reprezentowała Sokół Mogilno. Mieszka w Mogilnie, studiuje w Poznaniu, gra w Toruniu. Jest to z pewnością najlepsza wychowanka w historii tego klubu, który ma dopiero 18 lat. Jej zespół jest rewelacją rozgrywek I ligi, prowadząc przez długi czas w tabeli. Wiele punktów w meczach zdobywa Malwina, która jest środkową bloku.
Piłkarz Noteci Gębice. Młody, 18-letni zawodnik był rewelacją rozgrywek klasy A w sezonie 2007/2008. Środkowy pomocnik, bardzo skuteczny piłkarz, zdobył 9 bramek w rundzie jesiennej, walnie przyczyniając się do zajęcia IV miejsca przez jego drużynę na półmetku rozgrywek  klasy A. Najlepszy piłkarz turnieju piłki nożnej w Gozdaninie.
   
 Konrad Kowalski   (sms 72)
 Mateusz Lewandowski   (sms 73)
kowalski.jpg
lewandow.jpg
Piłkarz LZS Jeziora Wielkie. Najlepszy strzelec jeziorańskiego klubu. W rundzie jesiennej zdobył 9 goli dla LZS. Wiosną bronił jeszcze barw Pogoni Mogilno, do której był wypożyczony. Lewonożny zawodnik, jest niezwykle pożyteczny dla zespołu. Cechuje się bardzo dobrą kondycja oraz ambicją. Być może Konrad awansuje wiosną razem z drużyną do klasy A, co byłoby największym sukcesem jego klubu.
Kolarz MDK Bydgoszcz, mieszkaniec Orchowa. Największy talent kolarski, jaki pojawił się w naszym regionie od czasów Romana Gwiazdy. Zawodnik rywalizuje ze znacznie starszymi kolarzami, mimo to zawsze jest w czołówce i wygrywa wiele wyścigów. Niezwykła wytrzymałość oraz hart ducha, rokują bardzo optymistycznie na przyszłość.
   
 Przemysław Lichwała  (sms 74)
 Patryk Maciejewski   (sms 75)
lichwala.jpg
maciejew.jpg
Bramkarz Pogoni Mogilno mieszka w Sosnówcu (gm. Mogilno). Przyszedł do IV-ligowca w lipcu, od razu zajmując miejsce doświadczonego Adama Waneckiego. Do czasu tragicznej kontuzji w Bydgoszczy podczas meczu z Gwiazdą (rozbita szczęka), był filarem mogileńskiego klubu. Duży talent bramkarski, który już w przerwie zimowej może przejść do III-ligowej Unii Janikowo. Ogromna odwaga oraz refleks poparte pracowitością - i co bardzo ważne, ale niezbyt częste u piłkarzy - skromnością.
Bramkarz Taranta Wójcin. Mimo młodego wieku podstawowy golkiper drużyny klasy A. Poza pracą w klubie podnosi swoje umiejętności w Bydgoszczy, trenując indywidualnie pod okiem trenera bramkarzy Zawiszy Dariusza Omniczyńskiego. Jeden z lepszych zawodników na tej newralgicznej pozycji w naszym regionie.
   
 Damian Malczewski   (sms 76)
 Kamil Matuszak   (sms 77)
malczews.jpg
matuszak.jpg
Piłkarz Pogoni Mogilno jest jednym z najbardziej znanych wychowanków klubu. Poza Pogonią grał jeszcze w III lidze w Unii Janikowo, Goplanii Inowrocław, Mieszku Gniezno i Polonii Bydgoszcz. W 2007 r. prezentował wysoką formę, na co spory wpływ miał ślub z byłą siatkarką Sokoła Joanną Gałęzewską. W swojej bogatej karierze grał praktycznie na każdej pozycji poza bramkarzem. Piłkarz z charakterem, o dużych zdolnościach wolicjonalnych.
Piłkarz Kujaw Markowice (gm. Strzelno). Wychowanek klubu, jest człowiekiem od czarnej roboty na boisku. Bardzo ambitny i waleczny zawodnik, który pozostawia zawsze wiele zdrowia na boisku. W Kujawach gra aż 3 braci Matuszaków, z których Kamil jest najstarszy i ma największe doświadczenie boiskowe.
   
 Dominik Niewiadomski   (sms 78)
 Marika Popowicz   (sms 79)
niewiado.jpg
popowicz.jpg
Czołowy szczypiornista Alfy Strzelno i reprezentacji LO Strzelno. W 2007 r. wywalczył kolejny brązowy medal mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych oraz awansował do igrzysk olimpijskich sportowców wiejskich Pekin 2008. Piłkarz obdarzony silnym, precyzyjnym rzutem, po którym zazwyczaj piłka ląduje w bramce rywali. Poza grą w szczypiorniaka uprawia jeszcze piłkę nożną w Kujawiance Strzelno. Tam jednak jest w cieniu młodszego brata Dawida, który jest napastnikiem, a Dominik tylko obrońcą.
 Lekkoatletka, biegaczka Zawiszy Bydgoszcz, jest mieszkanką Kruchowa (gm. Trzemeszno). W 2007 r. zdobyła kilka złotych medali mistrzostw Polski. Mistrzyni Polski juniorek na 200 m w hali oraz na stadionie. Mistrzyni Polski w sztafecie 4x400 m juniorek. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski na 100 m juniorek. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w sztafecie juniorek 4x100 m. V miejsce w Mistrzostwach Europy juniorek na 100 m. Rekordzistka Polski na 200 m z czasem 24,29 sek. Rezerwowa na Mistrzostwach Świata Seniorek w sztafecie. Kandydatkę zgłosił burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński, wielki pasjonat jej talentu i promotor.
   
 Zdzisław Ruciński   (sms 80)
 Lucjan Skowroński   (sms 81)
rucinski.jpg
skowrons.jpg
 Szachista Pogoni Mogilno. Jeden z najlepszych zawodników tej dyscypliny sportu w Mogilnie. Jest kierownikiem sekcji i wielkim propagatorem szachów na ziemi mogileńskiej.  Karateka IKK Inowrocław, jest laureatem naszego plebiscytu z poprzedniego roku. W tym roku wywalczył brązowy medal mistrzostw kraju kadetów. Startował w wielu imprezach w kraju i za granicą, zawsze plasując się w czołówce. Niesamowita ambicja i zaparcie do sukcesu, to główne motory napędowe postępów w przygodzie sportowej Lucka. Jeszcze rok temu uprawianie karate dzielił z grą w piłkę nożną.
   
 Błażej Szwarckopf   (sms 82)
 Michalina Twardowska   (sms 83)
szwarock.jpg
twardows.jpg
 Piłkarz MUKS Bielice wypożyczony od lipca do Noteci Gębice. Bardzo utalentowany napastnik MUKS Bielice. Wychowanek Tomasza Wonorskiego, w przerwie letniej przeszedł do Noteci Gębice, w której szybko wywalczył miejsce w pierwszym składzie, zdobywając 5 goli. Duży talent, który idzie w ślady ojca Mariana Szwarckopfa, który przed laty reprezentował Pogoń Mogilno i Polonii Bydgoszcz.  Liderka zespołu Alfy Strzelno i LO Strzelno. Zdobywa mnóstwo bramek w rozgrywkach ligowych i szkolnych. Wywalczyła srebrny medal mistrzostw województwa szkół średnich. Jest na bardzo dobrej drodze do awansu wraz z zespołem do igrzysk olimpijskich LZS Pekin  2008.
   
 Wit Wełniak   (sms 84)
 Łukasz Wiśniewski   (sms 85)
welniak.jpg
wisniews.jpg
 Człowiek instytucja, kolarz Pogoni Mogilno, aktywny tenisista stołowy, szachista. Nie ma praktycznie zawodów sportowych w Mogilnie i okolicach bez udziału tego utytułowanego zawodnika.  Biegacz stowarzyszenia Sport i Rekreacja Mogilno, mieszkaniec Orchowa. Młody zawodnik, odnosi coraz większe sukcesy w biegach długodystansowych.
   
 Michalina Wojciechowska
(sms 86) 
 Janusz Zakrzewski   (sms 87)
wojciech.jpg
zakrzews.jpg
 Siatkarka II-ligowego Sokoła Mogilno, wróciła do klubu z wypożyczenia z Pałacu Bydgoszcz, gdzie grała w drużynie juniorek oraz II zespole grającym w II lidze. Od czasu powrotu do Sokoła poczyniła spore postępy, regularnie grając w pierwszej szóstce mogileńskiego klubu. Bardzo dobrze gra blokiem. Pochodzi z bardzo usportowionej rodzinny, w której prawie wszyscy grają w siatkówkę lub piłkę nożną albo biegają.  Biegacz SiR Mogilno, dopiero od niedawna rozpoczął przygodę z uprawianiem sportu. Startuje w wielu biegach w kraju, rywalizując w najmocniejszej kategorii wiekowej 40-49 lat.
   
 Marta Żychska   (sms 88)
 
zychska.jpg
 
 Siatkarka, wychowanka Sokoła Mogilno. Jest już praktycznie - mimo zaledwie 18 lat - weteranką w I drużynie. Od 3 lat podstawowa zawodniczka Sokoła. Jedna z ulubienic mogileńskich kibiców. Zawodniczka o bardzo mocnej psychice. Nie załamuje się po złym zagraniu, lecz szybko naprawia swój błąd i dalej gra ze spokojem. Mogła zmienić barwy klubowe, jednak zdecydowała się na pozostanie w Mogilnie, aby dalej reprezentować barwy Sokoła.  


Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry