Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

VI Plebiscyt sportowy ziemi mogileńskiej
   

   
Przedstawiamy kandydatów na sportowca ziemi mogileńskiej. W roku 2005 najpopularniejszym sportowcem została wybrana Marika Popowicz.

    Dariusz Budkiewicz - piłkarz "Taranta" Wójcin. Ostoja drużyny, główny rozgrywający. To dzięki jego ogromnej ambicji zespół z Wójcina uzyskał historyczny awans do klasy A. We wrześniu musiał poddać się operacji kolana, jednak już pod koniec rundy jesiennej ponownie zagrał w "Tarancie".

    Szymon Ciemny - tenis stołowy, "Pogoń" Mogilno. Najmłodszy z V-ligowych tenisistów mogileńskich w roku 2006 poczynił ogromne postępy. W rozgrywkach ligowych jest groźny dla każdego rywala, silny punkt. Odnosi sukcesy w rozgrywkach Grand Prix plasując się na czołowych miejscach w kategorii zrzeszonych. Głównie dzięki jego grze Gimnazjum Mogilno uzyskało historyczny awans do półfinałów Gimnazjady.

    Piotr Dołyk - mieszkający w Zieleniu piłkarz "Zjednoczonych" Trzemeszno. Po przerwie wrócił do drużyny i stał się jej liderem. Wziął na siebie rolę rozgrywającego, na nim opiera się gra. Często wyróżniany przez trenera. Jest reżyserem poczynań "Zjednoczonych". Jesienią był bardzo skuteczny. W rozgrywkach ligowych zdobył 11 bramek i zaliczył kilka asyst. Przed powrotem do "Zjednoczonych" bronił barw drużyny "Oldboye" Trzemeszno, występującej w Wielkopolskiej Lidze Weteranów. Gra w piłkę halową. W rozgrywkach Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej broni barw PPZ Trzemeszno.

    Maciej Hanczewski - piłka nożna, Pogoń Mogilno. Rozgrywający i napastnik "Pogoni" walnie przyczynił się do utrzymania naszego klubu w szeregach IV-ligowych. W sezonie 2005/2006 zdobył najwięcej, bo 10 bramek do mogileńskiego klubu. Słynie z precyzyjnie wykonywanych rzutów wolnych. W meczu z "Pomorzaninem" Serock jego dwa wolne w stylu  Platiniego odwróciły losy spotkania i "Pogoń" wygrała 4:1. Bardzo doświadczony piłkarz, mający za sobą grę w I-ligowym "Groclinie", II-ligowej "Elanie" czy też III-ligowej "Goplanii". Najlepiej wyszkolony technicznie piłkarz mogileński, wzór do naśladowania na boisku jak i poza nim.

    Mikołaj Jabłoński - pływanie. Bardzo uzdolniony pływak mogileński. Wygrywa większość zawodów, jakie są przeprowadzone na krytej pływalni w Mogilnie. 15-latek ma znakomite warunki fizyczne do uprawiania tego sportu.

    Michał Kachniarz - piłkarz "Zjednoczonych" Trzemeszno, filar defensywy TLKS. Był najlepszym piłkarzem trzemeszeńskiej drużyny w rundzie jesiennej. Jest ambitny i waleczny. Dobrze przygotowany pod względem kondycyjnym, gra zawsze do ostatniego gwizdka. Chętnie włącza się w akcje ofensywne swej drużyny. Dysponuje silnym strzałem z dystansu. W Trzemeszeńskiej Lidze Piłki Nożnej Pięcioosobowej reprezentuje barwy obrońcy tytułu "Izotransu" Trzemeszno, a w gnieźnieńskiej halówce gra również w barwach broniącego tytułu "Auto-Szałek" Gniezno. W niedawno rozpoczętym sezonie halowym strzelił już kilka bramek.

    Krystian Kinowski - szachy, "Pogoń" Mogilno. Jeden z liderów powstałej sekcji szachowej przy "Pogoni" Mogilno. Jego największym sukcesem było zwycięstwo nad Mirosławem Mrozińskim, szachistą strzeleńskim zdecydowanie wyżej notowanym w rankingach.

    Malwina Konkolewska - siatkówka, "Sokół" Mogilno. Kapitan zespołu i bezsprzecznie liderka "Sokoła" w II lidze. Bardzo ambitna siatkarka, która jest wierna mogileńskiemu klubowi od początku swojej kariery. Wraz  z zespołem akademickim wywalczyła IV miejsce w Mistrzostwach Polski w siatkówce akademickiej. Malwina została wybrana najlepszą siatkarką mistrzostw. Z "Sokołem" w 2006 roku wywalczyła 3. miejsce w rozgrywkach II ligi. Jest to najwyższa pozycja od czasu powrotu "sokolanek" do tej klasy rozgrywkowej. Zdobywa najwięcej punktów w każdym meczu mogileńskiego klubu. Na pewno jedna z najlepszych siatkarek w całej II lidze.

    Karol Kramkowski - czołowy siatkarz ZSZ Strzelno, poprowadził drużynę do zwycięstwa w mistrzostwach powiatu mogileńskiego, najlepszy siatkarz Orchowa, wraz z partnerami w minionym roku zwyciężał we wszystkich zawodach o puchar gminy - w parach, trójkach i siatkówce 6-osobowej.

    Mirosław Maciejewski - piłka nożna, "Pogoń" Mogilno. Kapitan zespołu IV-ligowego. Wzór pracowitości, ogromnie ambitny i zaangażowany w grę piłkarz. Wierny mogieleńskiemu klubowi od początku. W zespole seniorów, mimo iż ma dopiero 26 lat gra prawie 10 lat.

    Arkadiusz Meszyński - piłka nożna, "Olimpia" Dąbrowa. Najbardziej doświadczony piłkarz "Olimpii". Obdarzony bardzo dobrą szybkością. Podpora beniaminka klasy A. Posiada ogromny autorytet w zespole.

     Mirosław Mroziński - szachy, Strzelno. W roku 2006 wygrał wiele turniejów na terenie powiatu mogileńskiego. Prawdopodobnie najlepszy szachista w naszym rejonie.

    Marika Popowicz - lekkoatletyka, mieszkanka Kruchowa (gm. Trzemeszno) jest zawodniczką "Zawiszy" Bydgoszcz. Należy do reprezentacji Polski juniorów i szerokiej kadry olimpijskiej. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie. W 2006 roku wywalczyła 4 złote medale mistrzostw Polski juniorów (na 100, 200 i w sztafecie 4x400 metrów oraz ustanowiła rekord Polski juniorek w biegu na 200 metrów w hali. Zajęła V miejsce (wraz z koleżankami) w biegu finałowym Mistrzostw Świata Juniorów w Pekinie w sztafecie 4x100 metrów. Jest wielokrotną mistrzynią i rekordzistką Polski w biegach sprinterskich.

    Robert Siwa - piłka nożna, "Pogoń" Mogilno. Wychowanek "Zjednoczonych" Trzemeszno pod koniec kariery przeniósł się do Mogilna, gdzie stał się jednym z ulubieńców kibiców. Zdobył kilka bardzo ważnych bramek w IV lidze. Silny punkt obrony mogileńskiego klubu.

    Lucjan Skowroński - karate. Zawodnik IKK Inowrocław, mieszkający w Bielicach gm. Mogilno. W roku 2006 aż 15 razy stawał na podium zawodów w kraju i za granicą. Największy sukces wywalczył w Holandii zajmując III miejsce.

    Magdalena Stawska - piłkarka ręczna "Alfy" Strzelno. Bardzo efektownie grająca szczypiornistka. Jej głównym atutem jest szybkość. Bardzo skuteczna w meczach o wysoką stawkę. Wicemistrzyni województwa wlicealiadzie w roku szkolnym.

    Tomasz Suliński - piłka ręczna, "Alfa" Strzelno. Bardzo silny i pewny punkt zespołu Bartłomieja Zbytniewskiego. W większości spotkań ligowych zdobywa najwięcej bramek dla "Alfy 99" Strzelno lub LO Strzelno. Zawodnik obdarzony bardzo silnym rzutem, po którym zazwyczaj piłka ląduje w bramce rywali. Brązowy medalista mistrzostw województwa w licealiadzie.

    Grzegorz Szwarckopf - piłka nożna, "Noteć" Gębice. Kapitan beniamminka klasy A. Podpora gębickiego klubu, w przeszłości piłkarz "Pogoni" Mogilno. Potrafi zagrać na każdej pozycji od ostatniego obrońcy po środkowego napastnika.

    Michalina Twardowska - piłka ręczna. "Alfa" Strzelno. Rozgrywającego strzeleńskiego klubu. rzuca sporo bramek i jest jedną z liderek zespołu. Medalistka mistrzostw województwa w licealiadzie.

    Ireneusz Waliszewski - piłkarz "Hetmana" Orchowo, kapitan drużyny, niezwykle waleczny, dobry duch zespołu, wszechstronny, mogący grać na wszystkich pozycjach w polu, zdecydowanie wyróżniający się zawodnik orchowskiej ekipy.

    Sebastian Warzecha - piłka nożna, "Kujawianka" Strzelno. Najlepszy strzelec lidera klasy A w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007. Po przygodzie w "Pałuczance" Żnin powrócił do strzeleńskiego klubu, gdzie z miejsca stał sie jego liderem.

    Krzysztof Węglewski - biegacz. Mieszkający w Mogilnie sportowiec reprezentuje barwy PPZ Trzemeszno. W roku 2006 zdobył medal mistrzostw Polski na 10 km. Startował w wielu biegach na terenie całego kraju zajmując czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej.

    Grzegorz Wieczorek - bilard. Propagator bilarda na ziemi mogileńskiej. Startuje w wielu imprezach na terenie kraju zajmując czołowe miejsca.

    Piotr Wójcik - piłka nożna, "Gopło" Kościeszki. Najskuteczniejszy piłkarz klubu z Kościeszek w rozgrywkach ligowych. Były zawodnik "Gopła" Kruszwica i "Cuiavii" Inowrocław. Bardzo dobry technicznie piłkarz.

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 775 (51/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry