Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

VI Plebiscyt sportowy ziemi mogileńskiej
   

   
Przedstawiamy kandydatów na sportowca ziemi mogileńskiej. W roku 2005 najpopularniejszym sportowcem została wybrana Marika Popowicz.

    Dariusz Budkiewicz - piłkarz "Taranta" Wójcin. Ostoja drużyny, główny rozgrywający. To dzięki jego ogromnej ambicji zespół z Wójcina uzyskał historyczny awans do klasy A. We wrześniu musiał poddać się operacji kolana, jednak już pod koniec rundy jesiennej ponownie zagrał w "Tarancie".

    Szymon Ciemny - tenis stołowy, "Pogoń" Mogilno. Najmłodszy z V-ligowych tenisistów mogileńskich w roku 2006 poczynił ogromne postępy. W rozgrywkach ligowych jest groźny dla każdego rywala, silny punkt. Odnosi sukcesy w rozgrywkach Grand Prix plasując się na czołowych miejscach w kategorii zrzeszonych. Głównie dzięki jego grze Gimnazjum Mogilno uzyskało historyczny awans do półfinałów Gimnazjady.

    Piotr Dołyk - mieszkający w Zieleniu piłkarz "Zjednoczonych" Trzemeszno. Po przerwie wrócił do drużyny i stał się jej liderem. Wziął na siebie rolę rozgrywającego, na nim opiera się gra. Często wyróżniany przez trenera. Jest reżyserem poczynań "Zjednoczonych". Jesienią był bardzo skuteczny. W rozgrywkach ligowych zdobył 11 bramek i zaliczył kilka asyst. Przed powrotem do "Zjednoczonych" bronił barw drużyny "Oldboye" Trzemeszno, występującej w Wielkopolskiej Lidze Weteranów. Gra w piłkę halową. W rozgrywkach Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej broni barw PPZ Trzemeszno.

    Maciej Hanczewski - piłka nożna, Pogoń Mogilno. Rozgrywający i napastnik "Pogoni" walnie przyczynił się do utrzymania naszego klubu w szeregach IV-ligowych. W sezonie 2005/2006 zdobył najwięcej, bo 10 bramek do mogileńskiego klubu. Słynie z precyzyjnie wykonywanych rzutów wolnych. W meczu z "Pomorzaninem" Serock jego dwa wolne w stylu  Platiniego odwróciły losy spotkania i "Pogoń" wygrała 4:1. Bardzo doświadczony piłkarz, mający za sobą grę w I-ligowym "Groclinie", II-ligowej "Elanie" czy też III-ligowej "Goplanii". Najlepiej wyszkolony technicznie piłkarz mogileński, wzór do naśladowania na boisku jak i poza nim.

    Mikołaj Jabłoński - pływanie. Bardzo uzdolniony pływak mogileński. Wygrywa większość zawodów, jakie są przeprowadzone na krytej pływalni w Mogilnie. 15-latek ma znakomite warunki fizyczne do uprawiania tego sportu.

    Michał Kachniarz - piłkarz "Zjednoczonych" Trzemeszno, filar defensywy TLKS. Był najlepszym piłkarzem trzemeszeńskiej drużyny w rundzie jesiennej. Jest ambitny i waleczny. Dobrze przygotowany pod względem kondycyjnym, gra zawsze do ostatniego gwizdka. Chętnie włącza się w akcje ofensywne swej drużyny. Dysponuje silnym strzałem z dystansu. W Trzemeszeńskiej Lidze Piłki Nożnej Pięcioosobowej reprezentuje barwy obrońcy tytułu "Izotransu" Trzemeszno, a w gnieźnieńskiej halówce gra również w barwach broniącego tytułu "Auto-Szałek" Gniezno. W niedawno rozpoczętym sezonie halowym strzelił już kilka bramek.

    Krystian Kinowski - szachy, "Pogoń" Mogilno. Jeden z liderów powstałej sekcji szachowej przy "Pogoni" Mogilno. Jego największym sukcesem było zwycięstwo nad Mirosławem Mrozińskim, szachistą strzeleńskim zdecydowanie wyżej notowanym w rankingach.

    Malwina Konkolewska - siatkówka, "Sokół" Mogilno. Kapitan zespołu i bezsprzecznie liderka "Sokoła" w II lidze. Bardzo ambitna siatkarka, która jest wierna mogileńskiemu klubowi od początku swojej kariery. Wraz  z zespołem akademickim wywalczyła IV miejsce w Mistrzostwach Polski w siatkówce akademickiej. Malwina została wybrana najlepszą siatkarką mistrzostw. Z "Sokołem" w 2006 roku wywalczyła 3. miejsce w rozgrywkach II ligi. Jest to najwyższa pozycja od czasu powrotu "sokolanek" do tej klasy rozgrywkowej. Zdobywa najwięcej punktów w każdym meczu mogileńskiego klubu. Na pewno jedna z najlepszych siatkarek w całej II lidze.

    Karol Kramkowski - czołowy siatkarz ZSZ Strzelno, poprowadził drużynę do zwycięstwa w mistrzostwach powiatu mogileńskiego, najlepszy siatkarz Orchowa, wraz z partnerami w minionym roku zwyciężał we wszystkich zawodach o puchar gminy - w parach, trójkach i siatkówce 6-osobowej.

    Mirosław Maciejewski - piłka nożna, "Pogoń" Mogilno. Kapitan zespołu IV-ligowego. Wzór pracowitości, ogromnie ambitny i zaangażowany w grę piłkarz. Wierny mogieleńskiemu klubowi od początku. W zespole seniorów, mimo iż ma dopiero 26 lat gra prawie 10 lat.

    Arkadiusz Meszyński - piłka nożna, "Olimpia" Dąbrowa. Najbardziej doświadczony piłkarz "Olimpii". Obdarzony bardzo dobrą szybkością. Podpora beniaminka klasy A. Posiada ogromny autorytet w zespole.

     Mirosław Mroziński - szachy, Strzelno. W roku 2006 wygrał wiele turniejów na terenie powiatu mogileńskiego. Prawdopodobnie najlepszy szachista w naszym rejonie.

    Marika Popowicz - lekkoatletyka, mieszkanka Kruchowa (gm. Trzemeszno) jest zawodniczką "Zawiszy" Bydgoszcz. Należy do reprezentacji Polski juniorów i szerokiej kadry olimpijskiej. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie. W 2006 roku wywalczyła 4 złote medale mistrzostw Polski juniorów (na 100, 200 i w sztafecie 4x400 metrów oraz ustanowiła rekord Polski juniorek w biegu na 200 metrów w hali. Zajęła V miejsce (wraz z koleżankami) w biegu finałowym Mistrzostw Świata Juniorów w Pekinie w sztafecie 4x100 metrów. Jest wielokrotną mistrzynią i rekordzistką Polski w biegach sprinterskich.

    Robert Siwa - piłka nożna, "Pogoń" Mogilno. Wychowanek "Zjednoczonych" Trzemeszno pod koniec kariery przeniósł się do Mogilna, gdzie stał się jednym z ulubieńców kibiców. Zdobył kilka bardzo ważnych bramek w IV lidze. Silny punkt obrony mogileńskiego klubu.

    Lucjan Skowroński - karate. Zawodnik IKK Inowrocław, mieszkający w Bielicach gm. Mogilno. W roku 2006 aż 15 razy stawał na podium zawodów w kraju i za granicą. Największy sukces wywalczył w Holandii zajmując III miejsce.

    Magdalena Stawska - piłkarka ręczna "Alfy" Strzelno. Bardzo efektownie grająca szczypiornistka. Jej głównym atutem jest szybkość. Bardzo skuteczna w meczach o wysoką stawkę. Wicemistrzyni województwa wlicealiadzie w roku szkolnym.

    Tomasz Suliński - piłka ręczna, "Alfa" Strzelno. Bardzo silny i pewny punkt zespołu Bartłomieja Zbytniewskiego. W większości spotkań ligowych zdobywa najwięcej bramek dla "Alfy 99" Strzelno lub LO Strzelno. Zawodnik obdarzony bardzo silnym rzutem, po którym zazwyczaj piłka ląduje w bramce rywali. Brązowy medalista mistrzostw województwa w licealiadzie.

    Grzegorz Szwarckopf - piłka nożna, "Noteć" Gębice. Kapitan beniamminka klasy A. Podpora gębickiego klubu, w przeszłości piłkarz "Pogoni" Mogilno. Potrafi zagrać na każdej pozycji od ostatniego obrońcy po środkowego napastnika.

    Michalina Twardowska - piłka ręczna. "Alfa" Strzelno. Rozgrywającego strzeleńskiego klubu. rzuca sporo bramek i jest jedną z liderek zespołu. Medalistka mistrzostw województwa w licealiadzie.

    Ireneusz Waliszewski - piłkarz "Hetmana" Orchowo, kapitan drużyny, niezwykle waleczny, dobry duch zespołu, wszechstronny, mogący grać na wszystkich pozycjach w polu, zdecydowanie wyróżniający się zawodnik orchowskiej ekipy.

    Sebastian Warzecha - piłka nożna, "Kujawianka" Strzelno. Najlepszy strzelec lidera klasy A w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007. Po przygodzie w "Pałuczance" Żnin powrócił do strzeleńskiego klubu, gdzie z miejsca stał sie jego liderem.

    Krzysztof Węglewski - biegacz. Mieszkający w Mogilnie sportowiec reprezentuje barwy PPZ Trzemeszno. W roku 2006 zdobył medal mistrzostw Polski na 10 km. Startował w wielu biegach na terenie całego kraju zajmując czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej.

    Grzegorz Wieczorek - bilard. Propagator bilarda na ziemi mogileńskiej. Startuje w wielu imprezach na terenie kraju zajmując czołowe miejsca.

    Piotr Wójcik - piłka nożna, "Gopło" Kościeszki. Najskuteczniejszy piłkarz klubu z Kościeszek w rozgrywkach ligowych. Były zawodnik "Gopła" Kruszwica i "Cuiavii" Inowrocław. Bardzo dobry technicznie piłkarz.

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 775 (51/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry