Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
V Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej
   
    Na podstawie zgłoszeń od czytelników gazety i decyzji komisji plebiscytowej, przedstawiamy sylwetki 26 kandydatów, które wzięły udział w naszej zabawie.

    Magdalena Chmielewska
    mieszkanka Zielenia (gmina Trzemeszno), reprezentantka MKS Trzemeszno w biegach przełajowych i długodystansowych. Członek kadry powiatu gnieźnieńskiego i szerokiej kadry Wielkopolski. Zajmuje czołowe miejsca w swej kategorii wiekowej w wielu biegach ogólnopolskich. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie.
 
    Tomasz Czaplicki
    obrońca "Kujawianki" Strzelno, bardzo mocny punkt zespołu. Wraz z drużyną był bardzo bliski awansu do V ligi, lecz minimalnie przegrali baraż z "Jagiellonką" Nieszawa. Bardzo dobry, szczególnie w walce o górne piłki, silny fizycznie. Jeden z autorów strony internetowej strzeleńskiego klubu.
 
    Joanna Długokęcka
    rozgrywająca "Sokoła, prawdziwy mózg zespołu. Od jej dobrej lub złej dyspozycji zależy w dużej mierze gra koleżanek, gdyż to ona wystawia praktycznie wszystkie piłki. W tym sezonie wraz z juniorkami "Sokoła" będąc kapitanem drużyny zdobyła VII miejsce na mistrzostwach Polski. Jest to największy jak dotychczas sukces "Sokoła" w rozgrywkach młodzieżowych. Poza grą w "Sokole" jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, tak więc w przyszłości może będzie kontynuować karierę jako trenerka, w czym pójdzie w ślady swojej mamy.
 
    Maciej Górny
    młody miłośnik bilardu pomimo debiutu w tym roku na zawodach, zajmował już czołowe miejsca w turniejach organizowanych w Inowrocławiu.
 
    Maciej Hanczewski
    największe wzmocnienie "Pogoni" Mogilno w rundzie jesiennej IV ligi. Piłkarz o bardzo bogatej karierze. Występował w I-ligowym "Groclinie" Grodzisk Wlkp. czy też II-ligowej "Elanie" Toruń. To on konstruuje akcje mogileńskiej jedenastki. Ma bardzo mocny autorytet w zespole. Świetny technicznie przebojowy zawodnik. Najlepszy strzelec "Pogoni" w IV lidze, jak na razie 6 bramek, lecz poza tym wiele asyst.
 
    Piotr Kowalski
    bombardier "Noteci" Gębice wraz z drużyną jest liderem rozgrywek klasy B i jest spora szansa, żeby w roku 2006 spełniło się marzenie kibiców "Noteci" o awansie do klasy A. W samej rundzie jesiennej sezonu 2004/2005 zdobył już 16 bramek. Miał spory udział w wywalczeniu Pucharu Polski LZS przez "Noteć" w sezonie 2004/2005. Przy jego dobrej grze gębicki klub awansował do 1/8 ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego.
 
    Mariusz Łuczyszyn
    mieszkaniec Trzemeszna, reprezentant MKS Trzemeszno w biegach przełajowych i długodystansowych. Członek kadry powiatu gnieźnieńskiego i Wielkopolski. Zajmował czołowe miejsca w swej kategorii wiekowej w wielu biegach ogólnopolskich. W 2005 roku pobił kilka rekordów życiowych. Zdobył brązowy medal w mistrzostwach województwa na 2.000 m z przeszkodami oraz zajął 9. miejsce w mistrzostwach Polski juniorów na 3 km. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie.
 
    Monika Łykowska
    mieszkanka Rudek (gmina Trzemeszno), reprezentantka MKS Trzemeszno w biegach przełajowych i długo dystansowych. W 2005 roku zdobyła m.in. VII miejsce w mistrzostwach makroregionu w biegach na 600 metrów. Jest członkiem kadry powiatu, szerokiej kadry województwa. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie.
 
    Mirosław Maciejewski
    kapitan "Pogoni" Mogilno. Pomimo zaledwie 25 lat już 8 lat gra w seniorach i zawsze w pierwszej jedenastce. Ogromnie waleczny i zadziorny piłkarz, który braki techniczne nadrabia ambicją i wolą walki. Świetny w destrukcji i w roli zawodnika do zadań specjalnych. Jeden z bohaterów awansu "Pogoni" do IV ligi. W IV lidze zdobył jak dotąd 1 bramkę podczas meczu z "Olimpią" Grudziądz, ale był to najładniejszy gol, jaki padł w IV lidze na mogileńskim stadionie.
 
    Mirosław Mroziński
    najlepszy szachista w Strzelnie. Wygrał mistrzostwa gminy oraz zdobył najwięcej punktów w mistrzostwach powiatu mogileńskiego.
 
    Błażej Murzyn
    utalentowany kolarz Mogileńskiego Towarzystwa Cyklistów. W roku 2005 zdobył wiele punktów dla swojego klubu podczas licznych startów w zawodach na terenie całego kraju.
 
    Ewa Pawełczak
    mieszkanka Cegielni (gmina Rogowo), reprezentantka TLKS "Zjednoczeni" Trzemeszno w tenisie stołowym. Jest czołową juniorką Wielkopolski, członkiem szerokiej kadry województwa. W 2005 r. zajęła m.im. IX miejsce w mistrzostwach Polski LZS. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie.
 
    Katarzyna Podlas
    mieszkanka Trzemeszna. Jest podstawową piłkarką Poznańskiej Szkółki Piłkarskiej "Poznaniak" Poznań. Ponadto w rozgrywkach Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet reprezentowała barwy MKS Trzemeszno i UKS "Joker" Trzemeszno. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie.
 
     Marika Popowicz
    mieszkanka Kruchowa (gmina Trzemeszno), reprezentantka WKS "Zawisza" Bydgoszcz. 9-krotna mistrzyni Polski, wielokrotna rekordzistka Polski w biegach sprinterskich. Jest członkiem kadry narodowej juniorów w lekkiej atletyce. W 2005 roku m.in. wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy juniorek w sztafecie 4 razy 100 metrów oraz IV miejsce na mistrzostwach świata juniorów w sztafecie szwedzkiej. Jako jedyna Europejka awansowała do biegu finałowego mistrzostw świata juniorek na 200 metrów, gdzie zajęła 6. miejsce. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie.
 
    Remigiusz Puchalski
    piłkarz "Promienia" Szczepanowo. Napastnik zdobywający sporo bramek w meczach mistrzowskich. Wraz z zespołem wywalczył II miejsce w rozgrywkach klasy B sezonu 2004/2005. Obecnie również walczy o jak najwyższe miejsce w rozgrywkach.
 
    Szymon Rezulak
    napastnik "Hetmana" Orchowo. Najskuteczniejszy  zawodnik sezonu 2004/2005 i rundy jesiennej obecnego sezonu. Rozgrywający reprezentacyjnej drużyny piłki ręcznej Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie - medalista mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego.
 
    Grzegorz Roszak
    czołowy piłkarz "Zjednoczonych" Trzemeszno. Pewny punkt drużyny, bardzo pracowity i ambitny. W rundzie jesiennej był najskuteczniejszym piłkarzem LKS. Gra w TLPNP, broniąc barw "Izotransu" Trzemeszno. należy do czołowych piłkarzy trzemeszeńskiej halówki.
 
    Piotr Słowiński
    zwycięzca naszego plebiscytu w roku poprzednim, również w tym sezonie był w wysokiej dyspozycji. Dzięki jego dobrej postawie medalowa seria trwa w LO Strzelno, gdyż w roku 2005 zdobył wraz z kolegami brązowy medal. Rozgrywający o dużym instynkcie strzeleckim. Potrafi wziąć na siebie ciężar gry w trudnych momentach.
 
    Dawid Stachowiak
    obecnie lider tenisistów stołowych "Pogoni" Mogilno. Bardzo silny punkt zespołu, praktycznie w każdym meczu zdobywa 2-3 punkty. Wraz z zespołem walczy obecnie o awans do IV ligi. Mimo młodego wieku zaledwie 18 lat potrafi wygrać spotkanie z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Tenisista o silnej psychice.
 
    Weronika Strzerzyńska
    udany powrót do klubu po rocznym pobycie w AZS AWF Poznań. Mogileńska siatkarka przebojem wywalczyła sobie miejsce w pierwszej szóstce "Sokoła" w rozgrywkach II-ligowych. Jej wiele ataków przynosi punkty drużynie. Bardzo ambitna i perspektywiczna siatkarka. Prawdopodobnie ma najlepszą sprawność ogólną z całej drużyny.
 
    Gerard Ziółkowski
    piłkarz "Taranta" Wójcin, prawdziwa legenda tego klubu. Od lat broni barw zespołu, którego jest wychowankiem. Filar defensywy lidera klasy B grupy IV. Kapitan drużyny mający spory autorytet wśród kolegów z zespołu.  
 
    Tomasz Warzecha
    uniwersalny piłkarz "Kujawianki" Strzelno, mocny punkt zespołu zarówno w obronie jak i w ataku. Bardzo szybki i przebojowy zawodnik.
 
    Dominika Wojciechowska
    siatkarka "Pałacu" Bydgoszcz, wychowanka "Sokoła" Mogilno. Wicemistrzyni Polski w kategorii juniorek z roku 2005. Rozgrywająca wraz z zespołem awansowała do I ligi siatkówki kobiet po wygraniu rozgrywek II-ligowych.
 
    Grzegorz Wojciechowski
    mogileński biegacz, startował w roku 2005 w wielu biegach na terenie całego kraju zajmując czołowe lokaty w swej kategorii wiekowej. W roku 2005 zaliczył swój pierwszy w życiu maraton w Poznaniu łamiąc barierę 4 godzin. Organizator wielu imprez sportowych a obecnie również prezes nowo powstałego klubu biegaczy "Sport i Rekreacja".
 
    Szymon Wypijewski
    największy pechowiec "Pogoni" Mogilno. Podstawowy młodzieżowiec mogileńskiego klubu podczas meczu "Pogoni" z "Sadownikiem" Waganiec doznał złamania nogi i na kilka miesięcy został wykluczony z gry. Bardzo ambitny i pracowity piłkarz, obdarzony silnym strzałem z lewej nogi.
 
    Marta Żychska
    siatkarka "Sokoła" Mogilno mimo bardzo młodego wieku 16 lat już bardzo doświadczona zawodniczka, gdyż gra 3 sezon w II lidze i jest w pierwszej szóstce. W tym roku wraz z koleżankami z drużyny juniorek wywalczyła VII miejsce w kraju w tej kategorii wiekowej. Z zespołem mogileńskiego gimnazjum zajęła II miejsce w mistrzostwach województwa. Obecnie poza grą w seniorkach  jest filarem kadetek i juniorek "Sokoła". Jest to z pewnością jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek, jakie występują w mogileńskim klubie.
 
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 725 (1/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry