Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Najpopularniejszy sportowiec Ziemi Mogileńskiej 2005 r.
   

   
Na razie - Atlas. Możliwe, że inni bogowie Olimpu towarzyszyć będą Marice Popowicz w Chinach, jeśli pojedzie na olimpiadę. W dniu ogłoszenia wyników V Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej sprinterka "Zawiszy" Bydgoszcz, mieszkanka Kruchowa (gm. Trzemeszno) została powołana do olimpijskiej kadry, a zgromadzeni w Mogileńskim Domu Kultury dowiedzieli się o jej bezdyskusyjnym zwycięstwie w naszym plebiscycie. Zebrała prawie o tysiąc punktów więcej niż drugi w klasyfikacji Szymon Rezulak z "Hetmana" Orchowo.

    Pamiątkowe statuetki i puchary wręczono 4 marca w kinie "Wawrzyn", podczas uroczystości z okazji 10-lecia tygodnika "Pałuki i Ziemia Mogileńska". Wyróżnionym puchary wręczali redaktor naczelny tygodnika "Pałuki i Ziemia Mogileńska" Marek Holak, starosta mogileński Tomasz Barczak oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie Krzysztof Dereziński. Swoje nagrody wręczyli także  prezesi klubów, z których wyróżnieni zostali sportowcy - Michał Sieracki z "Pogoni" Mogilno, Leszek Duszyński z "Sokoła" Mogilno i Sławomir Kupś z MKS Trzemeszno. Poza tym swoje nagrody wręczył dyrektor szkoły z Trzemeszna Włodzimierz Losik. Gratulacje wyróżnionym sportowcom złożył także     przewodniczący Rady Miejskiej w Mogilnie Jan Bartecki.
    W najlepszej dziesiątce znalazły się aż 3 siatkarki "Sokoła" Mogilno: X lokatę zajęła Weronika Strzerzyńska, VII była Joanna Długokęcka. Rozgrywająca "Sokoła" startowała w naszym plebiscycie po raz drugi i ponownie zajęła miejsce VII. Najwyżej z teamu Jerzego Patera i Leszka Duszyńskiego  wypadła Marta Żychska. Dopiero 17-letnia siatkarka, lecz już ze sporym doświadczeniem II-ligowym uplasowała się na miejscu III. Również trzech sportowców w dziesiątce miała "Pogoń" Mogilno. Jednak Maciej Górny, junior młodszy tego klubu startował w plebiscycie jako członek klubu bilardowego. "Pogoniści" zajęli miejsce od IV do VI. Najwyżej, bo na IV miejscu uplasował się tenisista stołowy Dawid Stachowiak, tuż za nim był właśnie Maciej Górny, a na VI miejscu zameldował się kapitan IV-ligowych piłkarzy Mirosław Maciejewski. W dzisiątce znalazł się również piłkarz "Hetmana" Orchowo. Szymon Rezulak uzbierał ponad 1.000 punktów i zajął II miejsce.

Robert Łuczak, Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 734 (10/2006)


mari.jpg
1. Marika Popowicz
lekkoatletka, biegi w "Zawiszy" Bydgoszcz
Otrzymała 2.143 pkt.
Marika Popowicz mieszka w Kruchowie (gm. Trzemeszno), reprezentuje barwy bydgoskiego "Zawiszy". Jest 10-krotną mistrzynią Polski, wielokrotną rekordzistką Polski w biegach sprinterskich. Jest członkiem kadry narodowej juniorów w lekkiej atletyce. W 2005 r. wywalczyła m.in. złoty medal Mistrzostw Europy  w sztafecie 4x100 m oraz IV miejsce na Mistrzostwach Świata w sztafecie szwedzkiej. Jako jedyna Europejka i biała zawodniczka awansowała do biegu finałowego Mistrzostw Świata juniorek na 200 m, gdzie zajęła VI miejsce. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie. W tym roku zdobyła już złoty medal Mistrzostw Polski na 200 m w hali i pobiła dwa rekordy Polski. W ostatnich dniach otrzymała powołanie do szerokiej kadry Polski, przygotowującej się do olimpiady w Pekinie.

szymo.jpg
2. Szymon Rezulak
piłkarz "Hetmana" Orchowo
Otrzymał 1.152 pkt.
Szymon Rezulak gra w piłkę nożną w "Hetmanie" Orchowo. Bardzo wszechstronnie uzdolniony sportowiec. Nie ma praktycznie dyscypliny sportu, w której  ten zawodnik nie brałby udziału. Pomimo zaledwie 18 lat jest podporą A-klasowego "Hetmana", a chęć jego pozyskania wyraża kilka klubów z wyższych lig.
marta.jpg
3. Marta Żychska
siatkarka "Sokoła" Mogilno
Otrzymała 707 pkt.
Marta Żychska ma zaledwie 17 lat, a już bardzo bogatą karierę sportową. Siatkarka niezwykle sympatyczna, z jej twarzy nigdy nie znika uśmiech. Kontynuuje tradycje rodzinne, jej mama Jolanta Spleteteser była czołową siatkarką "Pogoni". Jest bezwzględnie liderką kadetek "Sokoła", z którymi wywalczyła wicemistrzostwo województwa. W ubiegłym roku grając już w juniorkach wywalczyła VII miejsce na mistrzostwach kraju w tej kategorii wiekowej. Od 2 lat jest zawodniczką II-ligowego "Sokoła", będąc najmłodszą siatkarką w zespole. Miesiąc temu wywalczyła z X LO Toruń mistrzostwo województwa szkół ponadgimnazjalnych, pokonując sensacyjnie szkołę z Bydgoszczy opartą o siatkarki "Pałacu" Bydgoszcz.
(marta.tif)dawi.jpg
4. Dawid Stachowiak
tenisista stołowy "Pogoni" Mogilno
Otrzymał 672 pkt.
Dawid Stachowiak mieszka w Bzówcu koło Józefowa. Jest najlepszym tenisistą stołowym mogileńskiej "Pogoni". Wraz z zespołem występuje w V lidze rywalizując z drużynami z Bydgoszczy, Torunia i innych. Dla klubu zdobywa wiele punktów, mając za przeciwników rutynowanych zawodników z innych klubów. Pomimo bardzo młodego wieku jest niezwykle odporny psychicznie, co w tenisie stołowym jest cechą bardzo cenną. Znakomity, szczególnie w grze obronnej, czym może nerwowo wykończyć każdego rywala.


macie.jpg
5. Maciej Górny
bilardzista z Mogilna
Otrzymał 582 pkt.
Maciej Górny, pomimo młodego wieku 17 lat odnosi już sukcesy w bardzo trudnej dyscyplinie jaką jest bilard. Ma na swym koncie wygrane turnieje w Inowrocławiu i Strzelnie. Często pokonuje starszych od siebie rywali. Reprezentuje również z kolegami Mogilno na turniejach drużynowych. Poza grą w bilarda uprawia także piłkę nożną w "Pogoni" Mogilno, grając w drużynie juniorów młodszych. Jest uczniem LO w Gnieźnie. Współpracuje z kilkoma gazetami w Wielkopolsce: Gazetą "Wyborczą", Gazetą "Poznańską" i naszą redakcją dostarczając sportowe zdjęcia.

 mirosl.jpg
6. Mirosław Maciejewski
piłkarz "Pogoni" Mogilno
Otrzymał 530 pkt.
Mirosław Maciejewski jest kapitanem mogileńskiej "Pogoni" w IV lidze. Wierny biało-niebieskim barwom od początku swej kariery. W ubiegłym roku odniósł duży sukces sportowy, awansując z drużyną do IV ligi. W "Pogoni" jest to człowiek od czarnej roboty. Kiedyś łapał dużo kartek, w tej chwili gra twardo, ale coraz bardziej fair. Jest typem obrońcy, za którym napastnicy zbytnio nie przepadają. Nigdy nie cofnie nogi, nie boi się twardej gry na pograniczu faulu. Jego głównym zadaniem na boisku jest destrukcja. Potrafi też mocno i celnie uderzyć z dystansu, o czym przekonali się piłkarze IV-ligowej "Olimpii" Grudziądz, którym umieścił piłkę w samym okienku bramki.
joan.jpg
7. Joanna Długokęcka
siatkarka "Sokoła" Mogilno
Otrzymała 516 pkt.
Joanna Długokęcka gra na pozycji rozgrywającej. Grę w "Sokole" łączy ze studiami na AWF w Gdańsku. W ubiegłym roku kierowała zespołem juniorek "Sokoła", który uzyskał największy sukces w historii klubu, czyli VII miejsce w kraju. Jej ulubionym zagraniem jest kiwka nad siatką, która często ośmiesza rywalki i zdobywa cenne punkty. Pochodzi z bardzo usportowionej rodziny. Jej mama Sława Długokęcka uprawiała siatkówkę w "Pogoni". Obecnie jest nauczycielem wychowania fizycznego w gimnazjum Mogilno i trenerem siatkówki w "Sokole". Tata Wit Długokęcki to były bombardier "Pogoni".

marusz-m.jpg
8. Mariusz Łuczyszyn
biegacz MKS Trzemeszno
Otrzymał 375 pkt.
Mariusz Łuczyszyn mieszka w Trzemesznie, reprezentuje klub MKS Trzemeszno w biegach przełajowych i długodystansowych. Jest członkiem kadry powiatu gnieźnieńskiego i Wielkopolski. Zajmował czołowe miejsca w swej kategorii wiekowej w wielu biegach ogólnopolskich. W 2005 r. pobił kilka swoich rekordów życiowych. W mistrzostwach Wielkopolski w biegu na 2.000 m z przeszkodami zdobył brązowy medal. Zajął IX miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w biegu na 3 km. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej w Trzemesznie.

magdal.jpg
9. Magdalena Chmielewska
biegaczka MKS Trzemeszno
Otrzymała 359 pkt.
Magdalena Chmielewska mieszka w Zieleniu (gm. Trzemeszno). Reprezentuje MKS Trzemeszno w biegach przełajowych i długodystansowych. Jest członkiem kadry powiatu gnieźnieńskiego i szerokiej kadry Wielkopolski. Zajmuje czołowe miejsca w swej kategorii wiekowej w wielu biegach ogólnopolskich. Otrzymuje stypendium Rady Miejskiej w Trzemesznie.wero.jpg
10. Weronika Strzerzyńska
siatkarka "Sokoła" Mogilno
Otrzymała 331 pkt.
Weronika Strzerzyńska po rocznej przerwie na grę w poznańskim AZS AWF wróciła do Mogilna i wywalczyła sobie miejsce w pierwszej szóstce drużyny II-ligowej. Jest siatkarką o bardzo silnym zbiciu, mocnym serwisie i dużej dynamice w grze. Bardzo ambitna, nie ma dla niej straconych piłek. Rywalki nigdy nie potrafią odczytać z jej wyrazu twarzy jakichkolwiek emocji, co w siatkówce jest szczególnie ważne.


    Trener - Grzegorz Nowaczyk
działacz - Sławomir Woźniak
Komisja plebiscytowa dokonała wyboru trenera i działacza 2005 roku. Komisja pracowała w składzie: przewodniczący Robert Łuczak, Marek Holak, Sławomir Gacek i Krzysztof Dereziński.
    Trener roku
    Trenerem roku został Grzegorz Nowaczyk, który prowadzi drużynę "Pogoni" Mogilno. Komisja plebiscytowa dokonała takiego wyboru, gdyż laureat ziścił marzenia całego pokolenia mogileńskich kibiców i wprowadził "Pogoń" do IV ligi. Wśród wielu życzeń składanych trenerowi przeważały te, które mówiły o utrzymaniu drużyny w IV lidze.
    Działacz roku
    Działaczem roku został Sławomir Woźniak, sekretarz "Pogoni" Mogilno. Śmiało o nim można powiedzieć człowiek z cienia, ale o bardzo dużych wpływach w klubie. Jest to działacz fanatycznie wręcz oddany swemu klubowi, spędza w nim każdą wolną chwilę. Bez jego tytanicznej pracy nie byłby możliwy żaden sukces mogileńskiego klubu. To autor głównych transferów "Pogoni" takich jak Macieja Hanczewskiego. Bardzo lubiany i szanowany przez działaczy innych klubów i kibiców.

Robert Łuczak


grzego.jpg
    Działacz roku Sławomir Woźniak po odebraniu statuetki, powiedział w kierunku prezesa klubu Michała Sierackiego: - Panie prezesie, melduję wykonanie zadania. fot. Robert Łuczak (slawo.tif)
    Prezes "Pogoni" Michał Sieracki (z lewej) wręcza nagrodę od klubu dla trenera roku Grzegorza Nowaczyka fot. Robert Łuczak

Miejsca w trzeciej i drugiej dziesiątce
XI miejsce Piotr Słowiński, piłkarz ręczny "Alfy'99" Strzelno - 318 pkt
XII miejsce Tomasz Czaplicki, piłkarz "Kujawianki" Strzelno - 313 pkt
XIII miejsce Błażej Murzyn, kolarz MTC Mogilno - 296 pkt
XIV miejsce Monika Łykowska, lekkoatletka MKS Trzemeszno - 294 pkt
XV miejsce Grzegorz Roszak, piłkarz "Zjednoczonych" Trzemeszno - 262 pkt
XVI miejsce Szymon Wypijewski, piłkarz "Pogoni" Mogilno
XVII miejsce Maciej Hanczewski, piłkarz "Pogoni" Mogilno - 211 pkt
XVIII miejsce Ewa Pawełczak, tenisistka stołowa "Zjednoczonych" Trzemeszno - 171 pkt
XIX miejsce Piotr Kowalski, piłkarz "Noteci" Gębice (gm. Mogilno) - 153 pkt
XX miejsce Tomasz Warzecha, piłkarz "Kujawianki" Strzelno - 148 pkt
XXI miejsce Katarzyna Podlas, piłkarka nożna "Poznaniaka" i siatkarka MKS Trzemeszno - 141 pkt
XXII miejsce Gerard Ziółkowski, piłkarz "Taranta" Wójcin - 134 pkt
XXIII miejsce Grzegorz Wojciechowski, biegacz Stowarzyszenia "Sport i Rekreacja" - 122 pkt
XXIV miejsce Mirosław Mroziński, szachista ze Strzelna - 98 pkt
XXV miejsce Dominika Wojciechowska, siatkarka "Pałacu" Bydgoszcz - 52 pkt
XXVI miejsce - Remigiusz Puchalski, piłkarz "Promienia" Szczepanowo (gm. Dąbrowa)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry