Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
IV Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej
   
   
Na podstawie zgłoszeń od czytelników gazety i decyzji komisji plebiscytowej, przedstawiamy sylwetki 30 kandydatów. Wyboru trenera 2004 roku i działacza 2004 roku dokonała komisja plebiscytowa.
blaszak1.jpg
 Ewa Błaszak - mieszkanka Orchowa, najskuteczniejsza zawodniczka reprezentacji SP Orchowo w piłce ręcznej, z którą wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach województwa wielkopolskiego, mistrzyni powiatu słupeckiego gimnazjów (Gimnazjum Orchowo) w biegu na 1.000 m, piłkarka nożna "Medyka" Konin.
brodala.jpg
Marcin Brodala - piłka nożna ("Tarant" Wójcin). Rozgrywający klubu z Wójcina zdobył najwięcej, bo 12 bramek w trakcie rundy jesiennej. Przyczynił się do nieprzegrania żadnego meczu podczas rozgrywek klasy B i zajęcia II miejsca po rundzie jesiennej ze stratą zaledwie 1 punktu do lidera "Arkadii" Jaksice. Wychowanek "Kujawianki" Strzelno może przyczynić się do historycznego awansu zespołu z gminy Jeziora Wielkie do klasy A.
chmielew.jpg
Magdalena Chmielewska - mieszkanka Zielenia (gm. Trzemeszno) jest wychowanką UKS "Filippides" Trzemeszno. Obecnie i to z powodzeniem reprezentuje barwy Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Gnieźnie. Należy do ścisłej czołówki juniorek powiatu gnieźnieńskiego w biegach przełajowych i długodystansowych. Zdobyła wiele medali podczas biegów rangi ogólnopolskiej. Otrzymała stypendium sportowe władz samorządowych w Trzemesznie.
jablonsk.jpg
Adam Jabłoński - skok wzwyż (Mogilno). Utalentowany skoczek wzwyż ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 175 cm zajął II miejsce podczas igrzysk olimpijskich LZS Więcbork '2004. Obecnie trenuje w klubie sportowym "Maraton" Turek. Zajął VI miejsce w mistrzostwach województwa gimnazjów.
hartwich2.jpg
Szymon Hartwich - mieszkaniec Bielska (gm. Orchowo), lewoskrzydłowy i jeden z najskuteczniejszych szczypiornistów "Alfy" LO Strzelno, z reprezentacją piłki ręcznej LO Strzelno wywalczył srebrny medal w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego, napastnik "Hetmana" Orchowo.
kachniar2.jpg
Michał Kachniarz - mieszkaniec Trzemeszna, piłkarz drużyny seniorów "Zjednoczonych" Trzemeszno. Jest filarem defensywy TLKS, nieustępliwy, twardy, wytrzymały i szybki. Był najrówniej grającym futbolistą TLKS w rundzie wiosennej. Należy do najlepszych piłkarzy drużyny także jesienią. Jest mocnym punktem "Izotransu" Trzemeszno, barw którego broni podczas rozgrywek Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej. Oprócz bardzo dobrej gry w obronie, doskonale prezentuje się również w ataku. Jest autorem kilku bardzo ładnych, rzadko oglądanych na parkiecie bramek.
kinowski.jpg
Adam Kinowski - tenis stołowy ("Pogoń" Mogilno). Brązowy medalista mistrzostw Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Mistrz otwartych rozgrywek województwa dolnośląskiego w tenisie stołowym. Ogromnie ambitny i pracowity sportowiec. Ostatnio zajął się również grą w bilard.
kocik.jpg
Milena Kocik - mieszkanka Trzemeszna. Do niedawna reprezentowała Gimnazjum Trzemeszno w piłce nożnej dziewcząt, była filarem drużyny. Najlepsza zawodniczka drużyny wicemistrza Powiatowej Mini Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej Dziewcząt. Obecnie uczy się i trenuje w Koninie, jest podstawową zawodniczką jednej z najlepszych drużyn piłkarskich juniorek w kraju, czyli "Medyka" Konin. Piłkarka o nienagannej technice, dobrym przeglądzie sytuacji na boisku, jest bardzo ambitna i bramkostrzelna.
konkolew2.jpg
Malwina Konkolewska - siatkówka ("Sokół" Mogilno). Prawdziwa lidera zespołu, praktycznie w każdym meczu zdobywa najwięcej punktów dla zespołu. Wraz z drużyną utrzymała "Sokół" w rozgrywkach II ligi. Natomiast z reprezentacją Zespołu Szkół Mogilno wywalczyła brązowy medal mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych. Wraz z "Sokołem" pewnie wygrała mistrzostwa olimpijskie LZS w Więcborku.
kowalsk1.jpg
Piotr Kowalski - piłka nożna ("Noteć" Gębice). Najskuteczniejszy piłkarz "Noteci" w rozgrywkach ligowych, pomimo że nie wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych strzelił 12 bramek. Zawodnik dysponujący silnym strzałem oraz dobrą techniką, jeden z ulubieńców gębickiej publiczności.
luczyszy.jpg
Mariusz Łuczyszyn - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Trzemesznie, mieszkaniec grodu Kilińskiego, jest wychowankiem UKS "Filippides" Trzemeszno. Obecnie odnosi sukcesy, reprezentując barwy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Gniezno. Należy do ścisłej czołówki juniorów powiatu gnieźnieńskiego w biegach przełajowych i długodystansowych. Zdobył wiele medali podczas biegów rangi ogólnopolskiej. Otrzymał stypendium sportowe władz samorządowych w Trzemesznie.
lieske2.jpg
Szymon Lieske - piłka ręczna ("Alfa" Strzelno). Lider zespołu, zawodnik dysponujący bardzo silnym uderzeniem oraz świetnymi warunkami fizycznymi. Potrafi wziąć na siebie ciężar gry w najtrudniejszych momentach. Wicemistrz województwa szkół ponadgimnazjalnych wraz z LO Strzelno. Poza tym piłkarz "Kujaw" Markowice.
lisiecka.jpg
Jagoda Lisiecka - lekkoatletyka (Mogilno). Jedna z nielicznych dziewcząt zajmująca się lekkoatletyką. Jagoda już od 2 lat trenuje biegi, czyniąc stałe postępy. W roku 2004 zajęła X miejsce w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych Gimnazjum. Poza tym ustanowiła rekord życiowy na dystansie 600 m - 1,45 min i na 800 m - 2,42 min. Bardzo ambitna i pracowita sportsmenka.
majchrz1.jpg
Anna Majchrzak - piłka ręczna ("Alfa" Strzelno). Najskuteczniejsza zawodniczka "Alfy" zarówno w rozgrywkach ligowych jak i szkolnych. Bardzo energiczna i przebojowa piłkarka nie bojąca się starć z żadną rywalką. Wicemistrzyni województwa w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych.
malczews2.jpg
Andrzej Malczewski - piłka nożna ("Pogoń" Mogilno). Kapitan "Pogoni" Mogilno, filar defensywy, jeden z najmocniejszych punktów zespołu praktycznie w każdym meczu. Pomimo młodego wieku cechuje go wielki spokój.
niedziel.jpg
Piotr Niedziela - siłacz (Jeziora Wielkie). Wicemistrz olimpijski w konkursie siłaczy podczas zawodów w Więcborku. Złoty medal przegrał zaledwie o 0,1 sekundy. Na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum we Włostowie.
niewiado.jpg
Łukasz Niewiadomski - piłka nożna ("Pogoń" Mogilno). Król strzelców rundy jesiennej V ligi, napastnik "Pogoni" 14-krotnie zmusił bramkarzy rywali do kapitulacji. Prawdziwa rewelacja rundy jesiennej, bowiem dotychczas popularny "Mrówa" występował na obronie mogileńskiego klubu. Jeden z ulubieńców mogileńskiej publiczności, wychowanek "Unii" Janikowo.
nowak2.jpg
Katarzyna Nowak - mieszkanka Orchowa, podstawowa zawodniczka i rozgrywająca "Alfy" LO Strzelno. Z reprezentacją piłki ręcznej LO Strzelno wywalczyła srebrny medal w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego mistrzyni powiatu mogileńskiego w sztafetowych biegach przełajowych.
popowic2.jpg
Marika Popowicz - mieszkanka Kruchowa (gm. Trzemeszno), zawodniczka "Zawiszy" Bydgoszcz. W 2004 roku zdobyła 3 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów na otwartym stadionie na dystansach 100, 200 i sztafecie 4 x 400 metrów. Została halową mistrzynią Polski juniorów na dystansie 200 metrów. Dwukrotnie ustanowiła rekord Polski juniorek na 200 metrów, jest rekordzistką Polski na 200 i 300 metrów, członkiem kadry narodowej juniorek w lekkiej atletyce. Na mistrzostwach świata juniorów we Włoszech zajęła VII miejsce w sztafecie 4 x 100 m. Otrzymała po raz trzeci z rzędu stypendium sportowe przyznawane przez władze samorządowe Trzemeszna.
pawelc1.jpg
Ewa Pawełczak - mieszkanka Cegielni (gm. Rogowo), zawodniczka sekcji tenisa stołowego TLKS "Zjednoczeni" Trzemeszno. Razem z mężczyznami rywalizuje w III lidze tenisa stołowego, jest czołową juniorką Wielkopolski. Na Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych zajmuje miejsca w ścisłej czołówce, często na podium. Ostatnio sklasyfikowana jako 17. juniorka na liście krajowej. Otrzymała po raz trzeci z rzędu stypendium sportowe przyznawane przez władze samorządowe Trzemeszna.
pawlin1.jpg
Bartosz Pawliński - piłka nożna ("Kujawianka" Strzelno). 17-letni bombardier "Kujawianki" Strzelno stał się prawdziwym objawieniem rundy jesiennej klasy A. Bartosz strzelił 12 bramek, często w bardzo ważnych meczach przesądzając o zwycięstwie swojego zespołu. Jego talent dostrzegli już działacze innych klubów i być może w przyszłym roku zmieni barwy klubowe, choć byłaby to z pewnością ogromna strata dla "Kujawianki".
piecho2.jpg
Romuald Piechocki - tenis stołowy (Górki). Zdecydowanie najlepszy tenisista stołowy w gminie Strzelno. Dzięki jego świetnej grze jego sołectwo Górki zajęło III miejsce w mistrzostwach gminy. Sam Piechocki wygrał wszystkie swoje pojedynki.
podlas.jpg
Katarzyna Podlas - uczennica Gimnazjum w Trzemesznie. Reprezentuje barwy swojej szkoły w wielu konkurencjach sportowych, jest podstawową zawodniczką UKS "Joker" Trzemeszno w piłce siatkowej. Wcześniej reprezentowała barwy MKS Trzemeszno w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet. Była podstawową zawodniczką DD "Super Girls Team", mistrza Powiatowej Mini Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej Dziewcząt. Obecnie trenuje w Poznaniu, jest zawodniczką drużyny juniorek "Poznaniaka", stanowiącego zaplecze "Ateny" Poznań. Bardzo wszechstronna, potrafi zagrać na każdej pozycji.
przybys3.jpg
Piotr Przybysz - biegi ("Olimpia" Dąbrowa). Bardzo młody i ambitny biegacz "Olimpii" Dąbrowa. W tym roku wziął udział w wielu biegach na terenie całego kraju promując w ten sposób swoją gminę. Zajął VIII miejsce na igrzyskach olimpijskich LZS w Więcborku w biegu półmaratońskim.
slowins2.jpg
Piotr Słowiński - piłka ręczna ("Alfa" Strzelno). Bardzo silny punkt zespołu Bartłomieja Zbytniewskiego, inteligentny rozgrywający potrafi odpowiednio pokierować zespołem. Pomimo młodego wieku nie boi się starć ze starszymi rywalami. Bardzo pewnie wykonuje rzuty karne. Wicemistrz województwa szkół ponadgimnazjalnych.
stopin2.jpg
Rafał Stopiński - tenis stołowy (Strzelno). Mistrz gminy Strzelno w tenisie stołowym. Silny punkt zespołu Strzelna Klasztornego, który zajął II miejsce w drużynowych mistrzostwach gminy. 
wawrzyni.jpg
Arkadiusz Wawrzyniak - piłka nożna ("Kujawianka" Strzelno). Jeden z bardziej doświadczonych "Kujawianki", który wrócił do zespołu z chwilą objęcia drużyny przez Edwarda Abrama. Pomimo grze na pozycji obrońcy zdobył aż 8 bramek. Silny punkt zespołu, na którego zawsze można liczyć.
wisinska.jpg
Elżbieta Wisińska - pchnięcie kulą (Górki, gmina Strzelno). Jedyna medalistka igrzysk olimpijskich LZS Więcbork '2004 z gminy Strzelno. Wywalczyła srebrny medal w konkursie pchnięcia kulą.
wozniak.jpg
Damian Woźniak - piłka nożna ("Olimpia" Dąbrowa). Największy talent piłkarski w gminie Dąbrowa. 16-letni piłkarz stał się jednym z filarów swojego zespołu, dysponuje bardzo silnym uderzeniem, pomimo młodego wieku ma wysokie umiejętności techniczne i taktyczne.
zychska2.jpg
Marta Żychska - siatkówka ("Sokół" Mogilno). 15-letnia siatkarka przebojem wdarła się do pierwszego składu II-ligowego zespołu, od razu stając się bardzo silnym punktem. Skrzydłowa "Sokoła" dysponuje bardzo dobrą techniką. Wraz z koleżankami z Gimnazjum zdobyła mistrzostwo województwa, natomiast w mistrzostwach Polski Gimnazjów zespół z Martą Żychską zajął III miejsce. Jedna z większych nadziei mogileńskiej siatkówki.

Pałuki i Ziemia Mogileńska 671 (52/2004)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry