Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
slowinsk.jpg
1. Piotr Słowiński
popowicz.jpg
2. Marika Popowicz
nowak.jpg
3. Katarzyna Nowak
kachniar.jpg
4. Michał Kachniarz
malczews.jpg
5. Andrzej Malczewski
przybysz.jpg
6. Piotr Przybysz
zychska.jpg
7. Marta Żychska
lieske.jpg
8. Szymon Lieske
hartwich.jpg
9. Szymon Hartwich
konkolew.jpg
10. Malwina Konkolewska

IV plebiscyt "Pałuk i Ziemi Mogileńskiej" zakończony
   

   
W piątek najpopularniejsi sportowcy z naszego regionu spotkali się na bankiecie w pubie "Patryk", podczas którego po raz czwarty wręczono nagrody najpopularniejszym sportowcom, trenerowi i działaczowi Ziemi Mogileńskiej w 2004 roku.

pleba-m.jpg
Laureaci IV Plebiscytu "Pałuk i Ziemi Mogileńskiej" na Najpopularniejszego Sportowca na zdjęciu z VIP-ami. Od lewej stoją: naczelnik Wydziału Promocji w Mogilnie Rafał Lukstaedt, działacz roku Piotr Lewandowski, burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, Piotr Słowiński (I miejsce), Katarzyna Nowak (III miejsce), przewodniczący Rady Gminy w Orchowie Krzysztof Wróblewski, wicestarosta Przemysław Zowczak, wójt Dąbrowy Stanisława Łagowska, rodzice Mariki Popowicz: Małgorzata i Tomasz Popowiczowie, starosta Tomasz Barczak, Marta Żychska (VII miejsce), Andrzej Malczewski (V miejsce), Malwina Konkolewska (X miejsce), członek Zarządu Powiatu Henryk Przybysz, Szymon Hartwich (IX miejsce), Piotr Przybysz (VI miejsce), przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Gałązka i burmistrz Mogilna Jacek Kraśny   fot. Robert Łuczak


    Laureatem i zwycięzcą plebiscytu został piłkarz ręczny Uczniowskiego Klubu Sportowego "Alfa '99" Strzelno Piotr Słowiński, który otrzymał decyzją czytelników - 1.499 pkt. II miejsce miejsce z 986 pkt zajęła lekkoatletka "Zawiszy" Bydgoszcz, mieszkanka Kruchowa (gm. Trzemeszno) Marika Popowicz. Na najniższym stopniu podium stanęła szczypiornistka "Alfy '99" Strzelno, mieszkanka Orchowa Katarzyna Nowak, która otrzymała 580 głosów. Na IV miejscu uplasował się piłkarz "Zjednoczonych" Trzemeszno Michał Kachniarz, na którego oddano 367 głosów. V lokatę zajął najwyżej sklasyfikowany zawodnik z Mogilna Andrzej Malczewski z "Pogoni" Mogilno - 330 pkt. VI miejsce przypadło biegaczowi "Olimpii" Dąbrowa Piotrowi Przybyszowi, który uzyskał 322 pkt. VII pozycję zajęła siatkarka "Sokoła" Mogilno Marta Żychska z 305 pkt. VIII był Szymon Lieske, piłkarz ręczny "Alfy '99" Strzelno, który zdobył 270 pkt. Tuż za nim z 264 pkt na IX pozycji uplasował się Szymon Hartwich. Ostatnie miejsce w złotej dziesiątce przypadło siatkarce "Sokoła" Mogilno Malwinie Konkolewskiej z 258 pkt.
    Trenerem 2004 roku decyzją komisji plebiscytowej została Sława Długokęcka. Trenerka UKS "Sokolik" Mogilno i "Sokoła" Mogilno odniosła w 2004 roku ogromne sukcesy w rozgrywkach szkolnych. Prowadzone przez nią dziewczęta z Gimnazjum Mogilno zostały mistrzyniami województwa kujawsko-pomorskiego, a w finałach mistrzostw kraju zajęły III miejsce. Jest to największy w historii sukces w rozgrywkach szkolnych mogileńskich siatkarek.
    Działaczem roku 2004 komisja plebiscytowa wybrała Piotra Lewandowskiego ze Strzelna. Jest on organizatorem rozgrywek piłkarskich w Strzelnie dla dzieci szkół podstawowych i Gimnazjum. Koordynuje również mistrzostwa gminy w tenisie stołowym, rozgrywki szachowe oraz organizuje wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy.
    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 lutego w pubie "Patryk" w Mogilnie. Bankiet uświetnili swą obecnością: starosta mogileński Tomasz Barczak, wicestarosta Przemysław Zowczak, burmistrz Mogilna Jacek Kraśny, przewodniczący Rady Powiatu Mogilno Wiesław Gałązka, wójt gminy Dąbrowa Stanisława Łagowska, burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, przewodniczący Rady Gminy Orchowo Krzysztof Wróblewski oraz przewodniczący Rady Gminy Trzemeszno Krzysztof Dereziński, który był jednocześnie konferansjerem plebiscytu.
    Najpopularniejszą dyscypliną sportową w oczach czytelników była w 2004 roku piłka ręczna, której aż 4 przedstawicieli znalazło się w złotej dziesiątce. Dwóch sportowców reprezentowało siatkówkę, dwóch piłkę nożną i dwóch lekkoatletykę.


Robert Łuczak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 679 (7/2005)
 

Druga dziesiątka
11. Mariusz Łuczyszyn - biegi, "Filippides" Trzemeszno - 227 pkt
12. Bartosz Pawliński - piłka nożna, "Kujawianka" Strzelno - 213 pkt

13. Ann
a Majchrzak - piłka ręczna, UKS "Alfa '99" Strzelno - 189 pkt
14. Adam Jabłoński - skok wzwyż, Mogilno - 177 pkt
15. Romuald Piechocki - tenis stołowy, Strzelno - 163 pkt
15. Ewa Błaszak - piłka ręczna, Orchowo - 163 pkt
17. Łukasz Niewiadomski - piłka nożna, "Pogoń" Mogilno 158 pkt
18. Elżbieta Wisińska - pchnięcie kulą, Strzelno - 141 pkt
19. Ewa Pawełczak - tenis stołowy, "Zjednoczeni" Trzemeszno - 140 pkt
20. Rafał Stopiński - tenis stołowy, Strzelno - 139 pkt

Trzecia dziesiątka
21. Damian Woźniak - biegi, "Olimpia" Dąbrowa - 122 pkt
22. Jagoda Lisiecka - biegi, Mogilno - 102 pkt
23. Adam Kinowski - tenis stołowy, "Pogoń" Mogilno - 100 pkt
24. Piotr Kowalski - piłka nożna, "Noteć" Gębice - 70 pkt
25. Arkadiusz Wawrzyniak - piłka nożna, "Kujawianka" Strzelno - 68 pkt
25. Piotr Niedziela - siłacz, Jeziora Wielkie - 68 pkt
27. Marcin Brodala - piłka nożna, "Tarant" Wójcin - 65 pkt
28. Milena Kocik - piłka nożna, "Medyk" Konin - 59 pkt
29. Magdalena Chmielewska, biegi, "Filippides" Trzemeszno - 39 pkt
30. Katarzyna Podlas - piłka nożna, siatkówka, MKS Trzemeszno - 17 pkt

Skład komisji plebiscytowej
Krzysztof Dereziński (Trzemeszno), Sławomir Gacek (Strzelno), Marek Holak (Mogilno), Robert Łuczak (przewodniczący) i Krzysztof Misztal (Orchowo).

Dotychczasowi zwycięzcy plebiscytu
2001 - siatkarka Angelika Głowacka
2002 - siatkarka Karolina Morańska
2003 - karateka Karol Pryka    Trener i działacz 2004 roku
    Nagrody trenera roku nie mogła osobiście odebrać Sława Długokęcka, gdyż dopadła ją akurat wysoka gorączka i choroba.
   
Trener roku
    Sława Długokęcka: - "Jestem bardzo mile zaskoczona decyzją komisji

wyp-m.jpg
Piotr Lewandowski ze Strzelna
      fot. Marek Holak

plebiscytowej. Chcę podziękować za zauważenie mojej pracy w naszym środowisku. Sport jest moim sposobem na życie, kocham to co robię. Sukcesy moje byłyby niemożliwe, gdyby nie wspaniała postawa moich uczennic z Gimnazjum tj. Joanny Staszewskiej, Agnieszki Długokęckiej, Weroniki Strzerzyńskiej, Michaliny Wojciechowskiej, Marty Żychskiej, Patrycji Spychalskiej, Mariki Nawrockiej, Anny Niepsuj i Marty Nowak. Z tymi zawodniczkami zdobyłam w roku szkolnym 2003/2004 III miejsce w Polsce. Na turnieju startowało 16 najlepszych szkół w kraju (mistrzowie poszczególnych województw). Chciałabym również podziękować trenerowi klubowemu Maciejowi Adamskiemu, bez którego pracy sukces na taką skalę byłby niemożliwy".
   
Działacz roku
    Piotr Lewandowski: - "Jestem ogromnie zaskoczony wyróżnieniem. Nigdy bym się nie spodziewał, że zostanę wybrany działaczem sportowym roku. Nagrodę tą dedykuję wszystkim młodym ludziom w Strzelnie, których nie brakuje. Chciałbym, aby jak najszybciej został ukończony kompleks rekreacyjno-sportowy, żeby tam młodzież miała zajęcie. Dziękuję oczywiście tygodnikowi "Pałuki" za to ogromne wyróżnienie".


wysłuchał:
Robert Łuczak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 678 (7/2005)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry