Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
III Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej

    Na podstawie zgłoszeń od czytelników gazety i decyzji komisji plebiscytowej, przedstawiamy sylwetki 30 kandydatów. Wyboru trenera 2003 roku i działacza 2003 roku dokonała komisja plebiscytowa.

bartz-m.jpg
MACIEJ BARTZ
lekkoatletyka
Lekkoatleta "Maratonu" Turek, mieszkaniec Orchowa. W roku 2003 zdobył Mistrzostwo Powiatu Tureckiego i Rejonu Konińskiego na 1.000 m, był najszybszy na 2.000 m z przeszkodami, zajął IV miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 2.000 metrów z przeszkodami, I miejsce w biegach sztafetowych 10x1.000 m - wszystko to osiągnął w pierwszym roku startów w kategorii juniora młodszego.
biles-m.jpg

ARTUR BILEWSKI
triathlon
Mieszkający w Trzemesznie nauczyciel wychowania fizycznego jest członkiem kadry narodowej w triathlonie. Reprezentuje barwy "Olimpii" Poznań i razem z kolegami z tego klubu w 2003 roku został drużynowym mistrzem Polski klubowych sztafet triathlonowych. Indywidualnie zajął bardzo wysokie VI miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Wielokrotnie plasował się w ścisłej czołówce zawodów triathlonowych na terenie całej Polski.

burda-m.jpg
MATEUSZ BURDA
lekkoatletyka
Wicemistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegu na 60 metrów szkół podstawowych. 13-letni mieszkaniec Strzelna był prawdziwą rewelacją mistrzostw, z czasem 8,2 sekundy zajął II miejsce.
chmiel-m.jpg

ŁUKASZ CHMIELEWSKI
lekkoatletyka
Mieszkaniec Zielenia (gm. Trzemeszno), reprezentant UKS "Filippides" Trzemeszno jest laureatem i medalistą wielu biegów długodystansowych dla juniorów na terenie całej Polski. Członek kadry powiatu gnieźnieńskiego i szerokiej kadry Wielkopolski w biegach przełajowych i długodystansowych w kategorii juniorów. Otrzymuje stypendium sportowe ufundowane przez władze samorządowe miasta i gminy Trzemeszno.

ciemny.jpg

PAWEŁ CIEMNY
tenis stołowy
Jeden ze zdolniejszych pingpongistów młodego pokolenia, broniący barw "Pogoni" Mogilno. Przez systematyczną pracę staje się coraz trudniejszym rywalem dla doświadczonych już zawodników. Na pewno duża przyszłość przed tym sportowcem.

cyrok-m.jpg

MAREK CYROK
lekkoatletyka
Lekkoatleta "Olimpii" Dąbrowa, lider biegaczy "Olimpii", w tym roku z sukcesami reprezentował gminę w wielu biegach na terenie całego kraju.

fredyk-m.jpg

MATEUSZ FREDYK
piłka nożna
Piłkarz "Pogoni" Mogilno, członek reprezentacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego rocznika 1991. Bardzo silny punkt defensywy młodzików i trampkarzy "Pogoni". Wraz z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie wywalczył II miejsce w mistrzostwach województwach w piłce nożnej. Mateusz kultywuje rodzinne tradycje. Jest synem znanego przed laty piłkarza, pomocnika "Noteci" Gębice, grającego także w "Pogoni" Mogilno Marka Fredyka.

grzech-m.jpg

ŁUKASZ GRZECHOWIAK
piłka nożna
Reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie we wszystkich dyscyplinach sportowych. Najskuteczniejszy gracz MKS Trzemeszno w rozgrywkach ligi młodzików. Wraz ze swoimi kolegami z drużyny wywalczył tytuł wicemistrza jesieni. Strzelił dla swojej drużyny 15 bramek, co dało mu tytuł króla strzelców ligi.

jedrze-m.jpg

BOHDAN JĘDRZEJEWSKI
tenis stołowy, siatkówka, piłka nożna
Prawdziwy sportowy omnibus. Poza grą w tenisa stołowego w sekcji "Pogoni" Mogilno, jest również znanym siatkarzem zwłaszcza w odmianie plażowej oraz podporą piłkarskiej reprezentacji mogileńskiej "Energetyki". Występując w rozgrywkach tenisa stołowego w sezonie 2002/2003 dla V-ligowej "Pogoni" zdobył 15,5 punktu, a w bieżącym sezonie 2003/2004 uzbierał już 10 punktów ligowych. Doświadczony, sympatyczny zawodnik, od którego młodsi koledzy mogą się wiele nauczyć.

kara-m.jpg

BARTOSZ KARA
piłka nożna
Najzdolniejszy piłkarz młodego pokolenia w "Pogoni" Mogilno. Napastnik występujący w drużynie młodzików i trampkarzy był najskuteczniejszym piłkarzem w klubie. Rewelacyjnie prezentuje się w kadrze województwa kujawsko-pomorskiego 1991. Jest on jednym z liderów tej drużyny, a ostatnio jest w kręgu zainteresowań kadry Polski.

kinows-m.jpg

ADAM KINOWSKI
tenis stołowy
Pingpongista "Pogoń" Mogilno, niezwykle sympatyczny i ambitny sportowiec niepełnosprawny. W tym roku między innymi zwyciężył w mistrzostwach Dolnego Śląska oraz występował w rozgrywkach V ligi w barwach "Pogoni".

kocik-m.jpg

MILENA KOCIK
piłka nożna
Uczennica Gimnazjum w Trzemesznie. Razem z koleżankami ze szkoły wywalczyła IV miejsce w mistrzostwach Wielkopolski w piłce nożnej dziewcząt, co było największą sensacją mistrzostw. Została królem strzelców turnieju finałowego. Podczas mistrzostw Wielkopolski zauważyli ją trenerzy I-ligowego (aktualnie wicelidera I ligi) "Medyka" Konin. Za ich sprawą stała się zawodniczką "Medyka". Walczy o miejsce w pierwszej drużynie. Obecnie gra w zespole rezerw oraz drużynie juniorek "Medyka" Konin. W 4 meczach, w których wystąpiła zdobyła 4 bramki i zebrała bardzo pochlebne recenzje.

koczor-m.jpg

MARCIN KOCZOROWSKI
piłka nożna
Wicemistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce nożnej szkół podstawowych. Wraz z zespołem młodzików zajął II miejsce w rozgrywkach ligowych. Środkowy pomocnik "Pogoni" Mogilno, prawdziwe serce zespołu. Piłkarz o wielkiej ambicji i wielkim pechu, w tym roku dwukrotnie doznał skomplikowanego złamania ręki, które wykluczyło go z gry w drugiej połowie roku.

konkol-m.jpg

MALWINA KONKOLEWSKA
siatkówka
Liderka "Sokoła" Mogilno. Pomimo choroby, środkowa miała duży udział w awansie zespołu do II ligi. Udane jej akcje mobilizują partnerki do lepszej gry. Najbardziej utalentowana siatkarka młodego pokolenia. Wraz z reprezentacją ZS Mogilno zajęła IV miejsce w mistrzostwach województwa.

krasic-m.jpg

ADAM KRASICKI
lekkoatletyka
Biegacz "Maratonu" Turek, w roku 2003 wywalczył Mistrzostwo Wielkopolski w Biegach Sztafetowych Przełajowych. Indywidualnie był III na 800 m w Wielkopolsce, a na 2.000 m przełajowych II w rejonie konińskim. W Mogilnie startując w wyścigu kolarskim wygrał z zawodnikami regularnie trenującymi.

kwasek-m.jpg

ROBERT KWASEK
piłka nożna
Piłkarz "Kujawianka" Strzelno. Od lat filar defensywy "Kujawianki", w tym roku miał spory udział w kapitalnej końcówce rundy jesiennej, kiedy to jego zespół odniósł siedem kolejnych zwycięstw, między innymi w ostatniej minucie meczu z "Dębem" Barcin zdobył bramkę strzelając z własnego pola karnego.

lange-m.jpg

MARCIN LANGE
piłka nożna
Piłkarz "Olimpii" Dąbrowa. Kapitan B-klasowej "Olimpii", od lat lider drugiej linii.

lewand-m.jpg

ADAM LEWANDOWSKI
lekkoatletyka
Maratończyk z Orchowa w tym sezonie zaliczył między innymi słynny "Maraton Warszawski". Od lat chyba najsłynniejszy reprezentant Orchowa na terenie całego kraju.

lisiec-m.jpg

PAULINA LISIECKA
siatkówka
Wyróżniająca się zawodniczka sekcji piłki siatkowej MKS Trzemeszno. W Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet reprezentuje barwy MKS III Trzemeszno. W pierwszej połowie roku 2003 była reprezentantką Gimnazjum w Trzemesznie we wszystkich dyscyplinach sportowych. Razem z koleżankami z drużyny wywalczyła IV miejsce w Wielkopolsce w piłce nożnej dziewcząt. Obecnie jest reprezentantą LO Trzemeszno we wszystkich dyscyplinach sportowych.

mochal~2.jpg

ADRIAN MOCHALSKI
piłka nożna
Bramkarz "Noteci" Gębice tradycyjnie już był filarem zespołu, broniąc wiele sytuacji sam na sam, przez co jego zespół odniósł kilka cennych zwycięstw. Poza tym występował w reprezentacji gminy Mogilno w koszykówce.

murzyn-m.jpg

BŁAŻEJ MURZYN
kolarstwo
Zawodnik coraz silniejszej sekcji kolarskiej "Pogoni" Mogilno. Mieszka w Padniewku. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie. W 2003 r. odniósł szereg spektakularnych sukcesów, startując zarówno w wyścigach przełajowych, jak i na szosie. Wywalczył tytuł Najzdolniejszego kolarza młodego pokolenia w gminie Mogilno, za co został uhonorowany "Złotym siodełkiem", ufundowanym przez mieszkańca Kanady Stana Majcherkiewicza.
 

nowacz-m.jpg

ZYGMUNT NOWACZYK
lekkoatletyka
Komendant Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, mieszkaniec Trzemeszna. Od 2003 roku zajął się bieganiem długodystansowym, regularnie startując w zawodach na terenie całego kraju. Reprezentował barwy "Filipidesa" Trzemeszno. Daje świetny przykład wszystkim samorządowcom, jak można zdrowo spędzać wolny czas.

ostojs-m.jpg

KRZYSZTOF OSTOJSKI
piłka nożna
Piłkarz "Kujawianki" Strzelno, najzdolniejszy obrońca młodego pokolenia strzeleńskiej piłki. Wraz z zespołem rewelacyjnie spisywał się zwłaszcza w II części rundy jesiennej, kiedy to "Kujawianka" odniosła siedem kolejnych zwycięstw.

pade-m.jpg

HENRYK PADE
lekkoatletyka
Lekkoatleta "Pogoni" Mogilno, mimo 71 lat wciąż występuje w licznych biegach odnosząc sukcesy w swej kategorii wiekowej. W roku 2003 w Golubiu-Dobrzyniu wywalczył wicemistrzostwo Polski w biegu na 10 kilometrów w kategorii powyżej 70 lat.

pawelc1.jpg

EWA PAWEŁCZAK
tenis stołowy
Mieszkanka Cegielni (gm. Rogowo) jest tenisistką TLKS "Zjednoczeni" Trzemeszno. W tym sezonie była jedyną kobietą rywalizującą w rozgrywkach III ligi zespołów męskich. Obecnie z kolegami z drużyny walczy w IV lidze, gdzie zdobywa punkty dla "Zjednoczonych". Jest czołową juniorką Wielkopolski. W wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych plasuje się w ścisłej czołówce, często zajmując miejsca w pierwszej piątce. Otrzymuje stypendium sportowe, ufundowane przez władze samorządowe miasta i gminy Trzemeszno.

popowic2.jpg
MARIKA POPOWICZ
lekkoatletyka
Mieszkanka Kruchowa (gm. Trzemeszno), uczennica sportowego Gimnazjum nr 10 w Bydgoszczy, młodziczka sekcji lekkoatletycznej "Zawiszy" Bydgoszcz. W 2003 roku obroniła tytuły mistrzyni Polski młodziczek w biegach na dystansach 100 i 300 metrów. Oprócz dwóch złotych medali mistrzostw Polski młodzików w lekkiej atletyce ustanowiła rekord Polski w biegu na 300 metrów oraz rekordy województwa i makroregionu w biegach na dystansach 100 i 200 metrów w kategorii młodziczek. Jest członkiem lekkoatletycznej kadry narodowej w kategorii młodziczek. Otrzymuje stypendium sportowe ufundowane przez władze samorządowe miasta i gminy Trzemeszno.
pryka-m.jpg

KAROL PRYKA
karate
Niezwykle uzdolniony karateka młodego pokolenia. Startując w konkurencjach "kata" i "kumite" odniósł w roku 2003 wiele sukcesów, zajmując miejsca w pierwszej trójce.

seidle~1.jpg

MONIKA SEIDLER
siatkówka
Libero "Sokoła" Mogilno, prawdziwy żywioł na boisku. Najbardziej ambitna i zadziorna siatkarka. Swoją dobrą grą walnie przyczyniła się do awansu "Sokoła" do II ligi, a w samych rozgrywkach "wygryzła" ze składu rutynowaną Jolantę Kamińską.


EWELINA SZABAN
siatkówka
Utalentowana skrzydłowa "Sokoła" Mogilno. W roku 2003 wraz ze zespołem uzyskała awans do II ligi i w meczach II-ligowych była wyróżniającą się zawodniczką. Jej talent docenili działacze "Pałacu" Bydgoszcz, którzy wypożyczyli ją na finały Mistrzostw Polski Kadetek. Grę z siatkówką pogodziła z nauką, będąc jedną z lepszych uczennic w ZS Mogilno.


MICHAŁ SZUKALSKI
piłka nożna
Bramkarz drużyny juniorów młodszych "Zjednoczonych" Trzemeszno. W rundzie jesiennej zdecydowanie najlepszy zawodnik swojej drużyny. Należy do najlepszych bramkarzy wielkopolskiej ligi okręgowej juniorów, testowany w kadrze województwa. W Powiatowej Mini Lidze Piłki Nożnej Pięcioosobowej bronił barw "Mont-Budu" Trzemeszno. Uznany za najlepszego bramkarza ligi. W tym sezonie debiutuje i to z powodzeniem w rozgrywkach Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej, gdzie reprezentuje barwy głównego faworyta do tytułu mistrzowskiego, zespołu "Plantrem" Zieleń.

wolkie-m.jpg

MARCIN WOLKIEWICZ
piłka nożna
Piłkarz "Hetmana" Orchowo, kapitan zespołu i główny rozgrywający "Hetmana". Wraz z zespołem uzyskał bezdyskusyjny awans do klasy A.

zawada-m.jpg

WOJCIECH ZAWADA
caravaning
Mogileński lekarz, prawdziwy mistrz kierownicy. W przeszłości był dwukrotnym mistrzem Polski w caravaningu, czyli jeździe samochodem z przyczepą. W tym roku w tej konkurencji uplasował się na VI pozycji w kraju.


Robert Łuczak
Krzysztof Dereziński
Pałuki i Ziemia Mogileńska 618 (51/2003)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry