Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Na II Balu Sportu w Mogilnie bawiło się 100 osób
   
    Najpopularniejszym Sportowcem 2002 Roku została Karolina Morańska z Sokoła. Trenerem 2002 Roku wybrano Michała Sierackiego z Pogoni. Natomiast Działaczem 2002 Roku został radny z Gozdanina, do 20 lutego sołtys Stanisław Redmann.

logo.jpg


ZŁOTA DZIESIĄTKA NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW 2002 ROKU
1. Karolina Morańska (Sokół Mogilno)
2. Artur Bilewski (Posnania Poznań)
3. Malwina Konkolewska (Sokół Mogilno)
4. Marek Winkiel - (Maraton Turek)
5. Karol Gorgoń (niezrzeszony)
6. Monika Seidler (Sokół Mogilno)
7. Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz)
8. Monika Kostrzewa (TKP Toruń)
9. Adrian Mochalski (Noteć Gębice)
10. Angelika Głowacka (Sokół Mogilno)


MIEJSCA POZOSTAŁYCH SPORTOWCÓW
11. Marek Lewicki (Pogoń Mogilno)
12. Paweł Ciemny (Pogoń Mogilno)
13. Janusz Kustra (Pogoń Mogilno)
14. Ewa Pawełczak (Zjednoczeni Trzemeszno)
15. Karol Pryka (niezrzeszony)
16. Sebastian Poskrop (Zjednoczeni Trzemeszno)
17. Artur Bruszczak (Olimpia Dąbrowa)
18. Łukasz Chmielewski (Filippides Trzemeszno)
19. Marcin Jaśkiewicz (niezrzeszony)
20. Marek Cyrok (Filippides Trzemeszno)
21. Mirosław Maciejewski (Pogoń Mogilno)
22. Marcin Tarnowski (Amica Wronki)
23. Marcin Kaźmierczak (Kujawianka Strzelno)
24. Artur Gumiński (Pogoń Mogilno)
25. Tomasz Lewicki (Kujawianka Strzelno)
26. Tomasz Andrzejewski (Alfa Strzelno)
27. Radosław Świtalski (Kujawy Markowice)
28. Szymon Lieske (Alfa Strzelno)
29. Radosław Pękacz (Huragan Dąbrówka)
30. Radosław Bereżewski (Promień Szczepanowo)

    2.372 KUPONY

    W tym roku plebiscyt tygodnika Pałuki na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej 2002 Roku cieszył się większym powodzeniem czytelników niż w ubiegłym roku. Do mogileńskiej redakcji Pałuk dostarczono 2.372 kupony. Jest to o 350 kuponów więcej niż w ubiegłym roku. Głosy podliczała Komisja Plebiscytowa, w składzie: Krzysztof Dereziński - przewodniczący, Paweł Grządziela, Robert Łuczak i Marek Holak. Okazało się, że w tym roku, by zostać sportowcem roku, trzeba było zdobyć 2.981 głosów. Najpopularniejszym Sportowcem 2002 Roku została siatkarka Sokoła Mogilno Karolina Morańska. O 700 głosów wyprzedziła triathlonistę z Trzemeszna Artura Bilewskiego. Trzecie miejsce przypadło innej siatkarce Sokoła Malwinie Konkolewskiej. W pierwszej dziesiątce znalazły się w sumie 4 siatkarki Sokoła, zabrakło za to piłkarzy Pogoni Mogilno. Najlepszy z nich Marek Lewicki uplasował się na XI miejscu. Honoru piłkarzy bronili: bramkarz Adrian Mochalski z Noteci Gębice i Monika Kostrzewa z Dąbrówki, uprawiająca piłkę nożną w I-ligowym TKP Toruń. 8 wyróżnionych sportowców reprezentuje gminę Mogilno i 2 gminę Trzemeszno. Obok w ramce podajemy Złotą Dziesiątkę plebiscytu i wyniki wszystkich zgłoszonych do plebiscytu sportowców.

    100 OSÓB NA BALU
    II Bal Sportu, na którym wręczono wyróżnionym statuetki Atlasa odbył się 22 lutego. W sali MDK bawiło się 100 osób przy muzyce zespołu Tequilla. W balu wzięli udział również samorządowcy. Starostę mogileńskiego reprezentował wicestarosta Przemysław Zowczak. Burmistrza Trzemeszna reprezentował szef sportu w gminie Mariusz Kowalczyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie Krzysztof Dereziński. Burmistrz Trzemeszna ufundował też dla dwójki sportowców z tej gminy Mariki Popowicz i Artura Bilewskiego puchary. Pomimo zaproszenia, nie przybył na bal i nie złożył gratulacji wyróżnionym sportowcom z gminy Mogilno burmistrz Jacek Kraśny.

    TRENER I DZIAŁACZ ROKU
    Trenera i Działacza Roku wybierała Komisja Plebiscytowa.
Trenerem Roku został Michał Sieracki. Od zawsze związany jest z mogileńską Pogonią. Jego wychowankowie grają już w I drużynie Pogoni. Trenuje zespół młodzików. Drużyna debiutuje w rozgrywkach mistrzowskich, zajmując aktualnie III miejsce. Aż 6 piłkarzy z tej drużyny otrzymało powołanie do kadry województwa, rocznik 1991. Na niedawnym Walnym Zebraniu, Michał Sieracki został prezesem LKS Pogoń.
Działaczem Roku został Stanisław Redmann z Gozdanina (gm. Mogilno), który od 20 lat organizuje w tej wsi Ogólnowiejski Turniej Piłki Nożnej. Corocznie odbywają się też Wieloboje Dożynkowe oraz turnieje tenisa stołowego. Stanisław Redmann obecnie jest radnym, a do czwartku 20 lutego był sołtysem Gozdanina.

    5 PRENUMERAT
    Wylosowano też 5 darmowych premumerat tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska na 2003 rok. Otrzymali je: Aldona Maciążek z Wiecanowa (gm. Mogilno), Honorata Stawicka z Mogilna, Mirosław Kusz z Sucharzewa (gm. Dąbrowa), Marcin Koczorowski z Mogilna i Krzysztof Rogala z Mogilna.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 575 (8/2003)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry