Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Rolnikom w niepewnych gospodarczo czasach w większości daleko jest od podejmowania strategicznych dla dalszej modernizacji gospodarstw decyzji inwestycyjnych. Do tego co prawda rząd systematycznie luzuje wprowadzone w marcu i kwietniu obostrzenia sanitarne, ale koronawirus wciąż nas nie opuścił. Wciąż zalecany jest dystans społeczny. W takich warunkach zorganizowanie tak wielkiej imprezy, obliczonej na około 20.000 zwiedzających, jak Pałuckie Targi Rolne, nie byłoby możliwe. Wszyscy członkowie komitetu organizacyjnego byli zdania, że należy w tym roku zrezygnować z przeprowadzenia tegorocznej ich edycji.

22 i 23 sierpnia zaplanowane były XXIV Pałuckie Targi Rolne, na których co roku prezentowały się branże: rolna, spożywcza, budowlana. Targom miała towarzyszyć XVIII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Stan epidemii ogłoszony w Polsce w połowie marca ze względu na zagrożenie koronawirusem od początku zrodził wątpliwości wśród organizatorów w kwestii możliwości przeprowadzenia imprezy. W kolejnych miesiącach stan bezpieczeństwa epidemicznego nie poprawił się na tyle, by myśleć o organizacji imprezy w tym roku z optymizmem.
Pałuckie Targi Rolne organizowane są nieprzerwanie od 1997 r.
Pod koniec maja tego roku po konsultacjach telefonicznych została podjęta decyzja o odwołaniu wystawy.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub e-Pałukach w czwartek, 4 czerwca.

Karol Gapiński, 4 VI 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry