Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
 • Dzieci i cielaki
  czwartek, 04 września 2008 Odsłony: 7279

  Znawcy bydła i hodowcy zwiedzający Pałucką Wystawę Zwierząt Hodowlanych emocjonowali się przede wszystkim widokiem wspaniałych krów czempionek. Wzruszenie tłumów budziło jednak ich potomstwo. Po raz trzeci nad Gąsawką zaprezentowały się cielaki, które na ringu prowadzone były przez dzieci i wnuki hodowców.

  Czytaj więcej...

 • Blask brokatu i laury zwycięstwa
  czwartek, 04 września 2008 Odsłony: 5199

  Superczempionem Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych została krowa wyhodowana w Gospodarstwie Rolnym Tupadły (gm. Kcynia). O miano najlepszej krowy rywalizowało 25 sztuk bydła mlecznego rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej w czterech kategoriach. Poza konkursem żnińska publiczność mogła podziwiać cielaki oraz krowy rasy simental i charolaise.

  Czytaj więcej...

 • Procent mięsa w tuszy
  czwartek, 04 września 2008 Odsłony: 5670

  Zamiłowanie, wiedza, cierpliwość i lata doświadczeń w hodowli mogą przynieść sukces na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Dobry występ na prestiżowej imprezie daje hodowcom satysfakcję, a także korzyści wymierne. Po ich zwierzęta ustawiają się w kolejce inni rolnicy, chcący osiągnąć równie wysokie wyniki w hodowli. Szczególnym powodzeniem cieszą się sztuki najlepsze z najlepszych, a takim jest z pewnością knurek mieszańcowy Roberta Bonieckiego z Małszyc, który otrzymał tytuł superczempiona wystawy wśród trzody.

  Czytaj więcej...

 • Czym zaowocują puchary?
  czwartek, 04 września 2008 Odsłony: 12477

  Najbardziej prestiżowy puchar - ministra rolnictwa Marka Sawickiego - zdobył mogileński Chemirol. Puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Rafała Bruskiego powędrował w ręce przedstawicieli firmy Lawson. Puchar marszałka województwa Piotra Całbeckiego dla debiutującego w Targach Centrobudu Mogilno. Nagrodę publiczności otrzymały tym razem ex aequo dwie firmy: Inter-Vax ze Żnina i Eko-Rol z Rogowa.

  Czytaj więcej...

 • Raz grząsko, raz w sam raz
  czwartek, 04 września 2008 Odsłony: 4473

  Zakończone w niedzielę XII Pałuckie Targi Rolne będą pamiętane jako rekordowe. Do Żnina przyjechało aż 260 wystawców i hodowców z całej Polski. Niektórym wystawcom udało się zainteresować swoją ofertą rolników i sprzedać w  Żninie co nieco, inni doceniali to, że mieli więcej czasu niż zwykle dla swoich stałych klientów.    Rozmowy i interesy, rozmowy o interesach, rozmowy bez interesów. Zawsze sympatyczne. Jak to na targach.

  Czytaj więcej...

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry