Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
Regulamin Kajakowych Mistrzostw Żnina

    Cel: popularyzacja sportów wodnych podczas Pałuckich Targów Rolnych, wyłonienie Kajakowego Mistrza Żnina
    Organizator: Tygodnik Lokalny Pałuki przy współudziale WOPR Żnin w ramach X Pałuckich Targów Rolnych
    Miejsce: Jezioro Czaple
    Termin: 27 sierpnia 2006 r.


    Uczestnictwo:
        1. W zawodach mogą brać udział osady zgłoszone u organizatora do dnia 26 sierpnia, godz. 1700.
        2. Odprawa techniczna odbędzie się w dniu zawodów o godzinie 1345 w centrum targowym, ul. Sądowa 4, pok. 104. Rozpoczęcie zawodów - godz. 1430.


    Regulamin:
        1. W zawodach udział biorą osady 2-osobowe.
        2. Przydział kajaków i miejsc startowych odbędzie się drogą losowania. Start z brzegu na sygnał startera, po czym uczestnicy zobowiązani będą do włożenia kapoków, zepchnięcia kajaka do wody i pokonania trasy.
        3. Trasa wyścigu wyznaczona zostanie bojami, które należy ominąć z lewej strony. Nieominięcie bojki powoduje dyskwalifikację.
        4. Wyścig kończy się dopłynięciem do linii mety, wyciągnięciem kajaka na brzeg i zdjęciem kapoków na linii mety.
        5. W przypadku dużej ilości zgłoszeń zawody odbędą się w seriach, a o zwycięstwie decydować będzie czas pokonania trasy.
    Nagrody: Osady z miejsc 1-3 nagrodzone zostaną pucharami, wszystkie ekipy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
    Podsumowanie: Zakończenie odbędzie się w dniu zawodów o godz. 1645 w amfiteatrze.
    W sytuacjach spornych ostateczna decyzja należy do organizatora.


Dominik Księski
Żnin, 22 sierpnia 2006

IV Kajakowe Mistrzostwa Żnina
   
    Tegoroczne jubileuszowe X Pałuckie Targi Rolne miały, podobnie jak w latach poprzednich, atrakcję sportową na wodzie.

    Po raz 4. na Małym Jeziorze w ramach imprez towarzyszących targom rozegrane zostały Kajakowe Mistrzostwa Żnina, w których uczestniczyli reprezentanci firm wystawiających się na targach. Z 7 zgłoszonych do zawodów ekip na starcie stanęło 6. O 1430 rozpoczął się wyścig po wyznaczonym bojami trójkącie. Obserwatorzy i zawodnicy mogli przekonać się, że pokonanie 500 metrów nie było łatwe. Boczna fala utrudniająca wiosłowanie i sprawiała, że kilkakrotnie doszło do drobnych perturbacji na trasie wyścigu. Ostatecznie jako pierwsza do mety dopłynęła osada Rolmetu Barcin w składzie Dariusz Jakubowski i Rafał Kowalczuk, a tuż za nią imiennik Rolmet Żnin - Krzysztof Hancewicz i Paweł Chojnacki. Trzecią lokatę wywalczyli reprezentanci firmy Autopart z dalekiego Mielca - Waldemar Jędryka i Zbigniew Wojciechowski. Kolejne miejsca zajęli: 4. SR-H Rolnik Żnin (Robert Pawlak i Rafał Pilarczyk), 5. Inter-Vax Żnin (Marcin Jasiński i Paweł Kaczmarek), 6. Agrolmet Gniewkowo (Damian Urbański i Piotr Rosenan).
    Najlepsze drużyny z miejsc 1-3 nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami i dyplomami podczas ceremonii zakończenia targów w amfiteatrze. Zawody przygotowali i przeprowadzili Jerzy Krynicki i Zygmunt Nyka z pomocą ratowników żniń-skiego WOPR-u.


JERZY KRYNICKI
Pałuki nr 35
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry