Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
Regulamin Kajakowych Mistrzostw Żnina

    Cel: popularyzacja sportów wodnych podczas Pałuckich Targów Rolnych, wyłonienie Kajakowego Mistrza Żnina
    Organizator: Tygodnik Lokalny Pałuki przy współudziale WOPR Żnin w ramach X Pałuckich Targów Rolnych
    Miejsce: Jezioro Czaple
    Termin: 27 sierpnia 2006 r.


    Uczestnictwo:
        1. W zawodach mogą brać udział osady zgłoszone u organizatora do dnia 26 sierpnia, godz. 1700.
        2. Odprawa techniczna odbędzie się w dniu zawodów o godzinie 1345 w centrum targowym, ul. Sądowa 4, pok. 104. Rozpoczęcie zawodów - godz. 1430.


    Regulamin:
        1. W zawodach udział biorą osady 2-osobowe.
        2. Przydział kajaków i miejsc startowych odbędzie się drogą losowania. Start z brzegu na sygnał startera, po czym uczestnicy zobowiązani będą do włożenia kapoków, zepchnięcia kajaka do wody i pokonania trasy.
        3. Trasa wyścigu wyznaczona zostanie bojami, które należy ominąć z lewej strony. Nieominięcie bojki powoduje dyskwalifikację.
        4. Wyścig kończy się dopłynięciem do linii mety, wyciągnięciem kajaka na brzeg i zdjęciem kapoków na linii mety.
        5. W przypadku dużej ilości zgłoszeń zawody odbędą się w seriach, a o zwycięstwie decydować będzie czas pokonania trasy.
    Nagrody: Osady z miejsc 1-3 nagrodzone zostaną pucharami, wszystkie ekipy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
    Podsumowanie: Zakończenie odbędzie się w dniu zawodów o godz. 1645 w amfiteatrze.
    W sytuacjach spornych ostateczna decyzja należy do organizatora.


Dominik Księski
Żnin, 22 sierpnia 2006

IV Kajakowe Mistrzostwa Żnina
   
    Tegoroczne jubileuszowe X Pałuckie Targi Rolne miały, podobnie jak w latach poprzednich, atrakcję sportową na wodzie.

    Po raz 4. na Małym Jeziorze w ramach imprez towarzyszących targom rozegrane zostały Kajakowe Mistrzostwa Żnina, w których uczestniczyli reprezentanci firm wystawiających się na targach. Z 7 zgłoszonych do zawodów ekip na starcie stanęło 6. O 1430 rozpoczął się wyścig po wyznaczonym bojami trójkącie. Obserwatorzy i zawodnicy mogli przekonać się, że pokonanie 500 metrów nie było łatwe. Boczna fala utrudniająca wiosłowanie i sprawiała, że kilkakrotnie doszło do drobnych perturbacji na trasie wyścigu. Ostatecznie jako pierwsza do mety dopłynęła osada Rolmetu Barcin w składzie Dariusz Jakubowski i Rafał Kowalczuk, a tuż za nią imiennik Rolmet Żnin - Krzysztof Hancewicz i Paweł Chojnacki. Trzecią lokatę wywalczyli reprezentanci firmy Autopart z dalekiego Mielca - Waldemar Jędryka i Zbigniew Wojciechowski. Kolejne miejsca zajęli: 4. SR-H Rolnik Żnin (Robert Pawlak i Rafał Pilarczyk), 5. Inter-Vax Żnin (Marcin Jasiński i Paweł Kaczmarek), 6. Agrolmet Gniewkowo (Damian Urbański i Piotr Rosenan).
    Najlepsze drużyny z miejsc 1-3 nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami i dyplomami podczas ceremonii zakończenia targów w amfiteatrze. Zawody przygotowali i przeprowadzili Jerzy Krynicki i Zygmunt Nyka z pomocą ratowników żniń-skiego WOPR-u.


JERZY KRYNICKI
Pałuki nr 35
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry