Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
 • Między koniem a traktorem
  czwartek, 16 listopada 2006 Odsłony: 5380

      Tegoroczne Pałuckie Targi Rolne zgromadziły 27 hodowców, 137 wystawców, kilkadziesiąt stoisk handlowych i gastronomicznych. Dominowały branże: maszynowa, ogrodnicza i paszowa, na urządzanej po raz pierwszy Pałuckiej Wystawie Zwierząt najwięcej było trzody chlewnej. Na pokazach sprzętu rolniczego prezentowało się 15 maszyn, na wybiegu dla zwierząt odbywały się prezentacje bydła i trzody chlewnej. Wręczono 19 pucharów - w tym marszałka i wojewody kujawsko-pomorskiego, pod których honorowym patronatem impreza się odbywała. Wystawcy szacują publiczność na 20.000, w głosowaniu na najciekawsze stoisko targowe oddano 5.974 głosów.

  Czytaj więcej...

 • Knur, locha, jałówka, konie, króliki i... urządzenia
  czwartek, 16 listopada 2006 Odsłony: 8122

      Najlepszego knura przywieźli na wystawę Wanda i Jan Biegniewscy z Wronia, a najlepszą loszkę - Eugeniusz Michalski z Jaroszewa. Krowy były tylko dwie, więc nie oceniano ich, a spośród siedmiu jałowic czempionem w kategorii bydła została sztuka Adama Kończala. W kategorii innych zwierząt docenione zostały króliki Zbigniewa Górnego z Wylatowa, nagrodę organizatorów Pałuckich Targów Rolnych zdobyły konie Stanisława Bociana. Pomimo tego, że - spośród zwierząt - uzyskały one najwięcej głosów publiczności, (wyniki na pierwszej stronie Magazynu), nagroda zwiedzających poszła w ręce Eko-Rolu. Organizatorzy nie przewidzieli co prawda, że głosy będą oddawane na twórcę kojców i przegród dla zwierząt, ale ponieważ 386 osób uznało, że te instalacje są na wystawie zwierząt najciekawsze, postanowili honorować ten wybór.

  Czytaj więcej...

 • Forfaiting - puchar wojewody, Stolgum - starosty żnińskiego
  czwartek, 16 listopada 2006 Odsłony: 7636

      Dziesięcioma pucharami ufundowanymi przez władze wojewódzkie oraz samorządowe uhonorowano firmy, które w swych branżach przedstawiły najciekawsze - zdaniem fundatorów - oferty. Nagrody zostały wręczone w sobotę wieczorem podczas bankietu w restauracji "Pod Czaplą", zaś następnego dnia prowadzący targi Krzysztof Dereziński przeprowadzał z większością nagrodzonych wywiady. Po 20.00 w restauracji Czapla w Żninie emocje sięgnęły zenitu, bowiem wszyscy zebrani na sali oczekiwali na moment wręczenia pucharów.

  Czytaj więcej...

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry