Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

   
    Takiego samego wyboru dokonali starosta żniński Zbigniew Jaszczuk i wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma, którzy przyznali firmie Wacława Górnego swoje puchary.

puchary5.jpg
Firma Mariana Słomkowskiego cały czas zwiększa sprzedaż
fot. Remigiusz Konieczka
tar53.jpg
Piotr Murat z Zakładów Azotowych "Puławy" odebrał puchar marszałka sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Waldemara Achramowicza za najciekawszą ekspozycję w branży nawozów i środków ochrony roślin.
fot. Remigiusz Konieczka
tar54.jpg
Współwłaściciel firmy "Prem-Vit" z Inowrocławia Piotr Frątczak, który odbierał puchar wojewody Romualda Kosieniaka za najciekawszą ekspozycję w branży paszowej.
fot. Remigiusz Konieczka
tar4.jpg
Felicja Zawistowska podczas obsługi klientów na stoisku Masarni Władysławowo.
fot. Remigiusz Konieczka 
tar42.jpg
Andrzej Kurek - przedstawiciel firmy "Domaroll", która otrzymała puchar burmistrz Żnina prezentuje główną atrakcję stoiska - okno z aluminium wewnątrz.
fot. Remigiusz Konieczka
tar5.jpg
Dla Zdzisława Bąka każdy jest klientem. Dlatego stoisko "Patrycja-Avans" znalazło się na targach rolnych
fot. Piotr Bembenek
tar52.jpg
Oferta "Inter-Vaxu" jeszcze nigdy na targach nie była tak bogata. Na stoisku Wacława Górnego (na zdjęciu) w tym roku prezentowało swe wyroby kilkanaście firm, które w latach poprzednich przygotowywały własne stoiska. "W tym roku powiedzieli: - Sprzedajesz nasze wyroby, pokazuj nas. Stąd bogactwo oferty" - mówi Wacław Górny.
fot. Piotr Bembenek

    W sobotę wieczorem na bankiecie w restauracji "Martina" zostały wręczone puchary i wyróżnienia dla wystawców obecnych na szóstych targach rolnych.
   
Puchar Marszałka Sejmiku
    Puchar przyznawany przez marszałka sejmiku wojewódzkiego Waldemara Achramowicza trafił do Zakładów Azotowych z Puław.
    - "Wybór był bardzo trudny" - powiedziała wręczająca puchar pani Maria Kurnatowska, członek Zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. - "Branża reprezentowana przez Zakłady Azotowe należy do specyficznych. Jednak obserwuję tę firmę na wszystkich targach, które odbywają się na terenie całego województwa. Przedstawili dobrą ofertę i maję dobrze zorganizowaną sieć punktów sprzedaży".
    "Co roku obserwuję rozwój targów. Dziś wystawcy mówili mi, że podczas jednego dnia targów zawarli więcej umów niż w Minikowie. Być może w przyszłym roku uda nam się znowu zaskoczyć czymś wystawców i publiczność". 
    - "Puchar ten jest dla nas wielkim zaszczytem i uznaniem" - mówili Małgorzata Kosowska, kierownik sekcji promocji i Piotr Murat, kierownik sekcji kontaktów z rynkiem z Zakładów Azotowych Puławy. - "Nasza firma jest znana i uznana. Działamy na rynku od 40 lat".
"Promocja naszych produktów jest bardzo trudna, więc tym bardziej cieszymy się z tej nagrody".
   
Puchar Wojewody
    Puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Romualda Kosieniaka  wręczono firmie "Prem-Vit" z Inowrocławia. Firma specjalizuje się w sprzedaży i serwisie dodatków paszowych.
    - "Jestem zaskoczony tym wyróżnieniem" - powiedział Piotr Frątczak, współwłaściciel firmy. - "Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego. Swoje produkty kierujemy do rolników. Myślę, że na nasz sukces złożyło się kilka wystaw targowych, w których braliśmy udział. Uczestniczymy głównie na wystawach regionalnych, a na Pałuckich Targach Rolnych jesteśmy od początku".
   
Puchar Starosty, puchar Wójta Gąsawy
    Dwa puchary przypadły w udziale Wacławowi Górnemu i jego firma "Inter-Vax".
Pierwszy z nich otrzymali z rąk starosty żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego.
    - "Nagradzam firmę Wacława Górnego za różnorodność wystawy, szerokość asortymentu i efektowną ekspozycję" - powiedział starosta żniński -  "Naprawdę stoisko firmy "Inter-Vax" cieszyło, było barwne i ciekawe. Muszę przyznać, że była to najlepiej zorganizowana ekspozycja z terenu powiatu". 
    Drugi puchar Wacław Górny odebrał z rąk wójta Gąsawy Zdzisława Kuczmy za najciekawszą ekspozycję w branży maszyn i urządzeń. Przydzielenie nagrody motywowano trwałością i ciągłym poszerzaniem oferty handlowej.
    - "Wacław Górny współpracuje z wieloma firmami, dlatego stoisko było tak różnorodne" - powiedział wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma - "Gdyby sytuacja rolników była inna to wielu z nich mogłoby zaopatrzyć się na stoisku w wiele niezbędnych rzeczy".
    - "W tym roku na naszym stoisku prezentowaliśmy firmy paszowe, z elektronarzędziami, z urządzeniami ogrodniczymi, z maszynami rolniczymi i z ciągnikami" - powiedział Wacław Górny. - "Cieszą mnie te puchary, które są nagrodą dla pracowników za włożony wysiłek w organizację stoiska".  
   
Puchar burmistrza Barcina
     Stoisko Masarni Władysławowo było najbardziej oblegane przez zwiedzających. Nic więc dziwnego, że to właśnie oni otrzymali puchar burmistrza Barcina Stanisławy Ciesielskiej.
    - "Naszą specjalizacją są wyroby podrobowe, pasztety, salcesony itp." - powiedziała Felicja Zawistowska, właścicielka firmy. - "Przy produkcji naszych wyrobów stosujemy staropolskie receptury, które w 100% są naturalne. 
    Ta nagroda to potwierdzenie dobrego kierunku w naszej działalności. Wąski zakres asortymentu pozwala perfekcyjnie przygotować towar. Mamy dobrych pracowników.
    Na targach jesteśmy pierwszy raz i od razu taki sukces. Jednak największą nagrodą dla nas są słowa, które padają z ust klientów - "Ach, jakie to dobre"".
    - "Moje zainteresowanie wzbudził fakt oblegania tego stoiska przez zwiedzających" - powiedziała Stanisława Ciesielska - "Pozwoliłam sobie skosztować wyrobów tej firmy i muszę powiedzieć, że naprawdę mają staropolski smak. Dodatkowym argumentem był fakt skupu żywca z naszych ubojni. Poza tym osoby, które obsługiwały klientów były bardzo miłe".
   
Puchar Burmistrza Żnina
    Burmistrz Żnina Leszek Jakubowski wręczył puchar firmie "Domaroll". Firma ta specjalizuje się w produkcji stolarki z PCV i aluminium.
    - "Co roku próbujemy zaskoczyć czymś zwiedzających" - powiedział Andrzej Kurek, przedstawiciel firmy "Domaroll". - "Do produkcji wdrażamy wszystkie technologiczne nowości. Klientom proponujemy najwyższy standard". 
    "Myślę, że zwiedzającym podoba się nasze stoisko. Niektóre firmy powielają swoje pomysły. My co roku startujemy z czymś innym".
    - "Firma ta co roku przedstawia ciekawą ofertę" - uzasadnił swój wybór Leszek Jakubowski. - "Oferują nowości i są ze Żnina. To stoisko osobiście podobało mi się najbardziej".
   
Puchar Burmistrza Łabiszyna
    Za najciekawszą ekspozycję w branży doradztwa otrzymała firma "Sano - nowoczesne żywienie zwierząt". Puchar burmistrza Łabiszyna wręczała wiceburmistrz Teresa Paliwoda. 
    - "Wręczam tę nagrodę za doradztwo i akcje informacyjne dla rolników oraz ofertę bilansowania receptur" - uzasadniła swój wybór pani wiceburmistrz.
    - "Produkujemy premiksy, preparaty wieloskładnikowe i koncentraty dla wszystkich gatunków zwierząt" - powiedział Wojciech Szaniawski dyrektor regionalny firmy - "Odbiorcami naszych produktów są hodowcy. Już od 10 lat działamy w Polsce. Nie tylko sprzedajemy, ale także doradzamy jak żywić zwierzęta. Mamy przeszkolonych w tym celu doradców, którzy układają receptury.
    Na targach jesteśmy po raz trzeci. Od grudnia otwieramy nowe linie produkcji kocentratów".
Puchar Burmistrza Janowca
    W branży ogrodniczej za najciekawszą ekspozycję puchar wręczał burmistrz Janowca Wielkopolskiego Maciej Sobczak. 
    - "Trudno było wybrać najładniejsze stoisko w tej branży" - powiedział burmistrz Janowca - "Ale musiałem się zdecydować na jedną z nich". 
    Puchar otrzymała Szkółka Roślin Ozdobnych Krzysztofa Nowackiego z Piotrkowa Kujawskiego.
- "Przyznałem tę nagrodę za szeroką ekspozycję roślin, które nadają się do urządzenia ogrodów przydomowych" - dodał Maciej Sobczak. - "Było wiele stoisk prezentujących wyposażenie ogrodów. Ja jednak skupiłem się na prezentowanej roślinności, a nie na urządzeniach ogrodowych".
   
Puchar Burmistrza Szubina
    Wiceburmistrz Szubina Ignacy Pogodziński wręczył puchar za najciekawszą ekspozycję materiałów i usług różnych. Nagrodę odebrał Zdzisław Bąk właściciel sieci sklepów "Patrycja-Avans".
    - "Muszę przyznać, że byłem zaskoczony" - powiedział Zdzisław Bąk. - "Otrzymywanie nagród takich nagród jest bardzo przyjemne. Puchar, który dostaliśmy nobilituje i zobowiązuje nas do coraz lepszej pracy.
    Staramy się reklamować sieć "Avans", która zajmuje pierwsze miejsce w branży RTV AGD". 
- "Nagrodziłem tę firmę za najbogatszą i najbardziej różnorodną ofertę produktów gospodarstwa domowego" - powiedział Ignacy Pogodziński.
   
Wyróżnienia
    Podczas uroczystej gali zostały wręczone także wyróżnienia.
    Za niezwykle piękną i bogatą ekspozycję nagrodzono "Tartak Krotoszyn", Leszka i Dariusza Wilandów z Krotoszyna. Firma ta gościła pierwszy raz na Pałuckich Targach Rolnych.
Za różnorodność oferty dla ogródków i ogrodów działkowych wyróżniono firmę "K2-Ogrody" z Gniezna.
    Szereg firm wyróżniono za szeroką ofertę prezentowanych towarów. Były nimi: "Husqvarna" Grzegorza Czajki ze Żnina, "Stihl", "Stolgum" Krzysztofa Stolarskiego z Rogowa - najstarszej firmie oponiarskiej na Pałukach, "Unigum" Zbigniewa Wrotka z Lubicza k. Torunia, "Henmar PPH" z Koźmina Wielkopolskiego - producenta kabin ciągnikowych, kombajnów "Bizon" i wózków widłowych oraz firmie "Agroma" Warszawa producenta i dystrybutora kosiarek elektrycznych i spalinowych.
   
Puchar organizatorów
    Puchar organizatorów VI Pałuckich Targów Rolnych przypadł firmie "Eko-Rol" z Rogowa.
- "Przyznajemy tę nagrodę za ofertę nowych i tanich urządzeń do hodowli zwierząt" - uzasadnił wybór Dominik Księski - główny organizator targów, a piękny puchar wręczył zwycięzcom burmistrz Żnina Leszek Jakubowski.
    - "Jesteśmy spółdzielnią produkującą wyposażenia dla budynków inwentarskich" - powiedział Marian Słomkowski, prezes firmy "Eko-Rol". - "60% naszej produkcji eksportujemy za granicę, a 40% na rynki krajowe. nasze wyroby spełniają wszystkie normy unijne.
    Do kupna naszych produktów zachęcamy rolników poprzez wystawy i różnego rodzaju promocje. Otrzymywaliśmy już wiele nagród i wyróżnień, ale ten puchar podnosi prestiż naszej firmy".
   
Puchar publiczności
    Zwiedzający VI Pałucki Targi Rolne co roku wybierają stoisko, które ich zdaniem jest najładniejsze. W ubiegłym roku zwyciężyła firma "Kadex" ze Żnina. W niedzielę było jednak inaczej. O 16:00 w żnińskim amfiteatrze zebrała się publiczność, aby dowiedzieć się, kto wygrał w plebiscycie. Jego wynik uroczystym głosem ogłosił Dominik Księski.
    - "Z wynikiem 888 głosów zwyciężyła firma "Inter-Vax" Wacława Górnego ze Żnina" - powiedział redaktor naczelny "Pałuk".
    Okazały puchar wręczyła pani Zofia Kozłowska, członek zarządu Pałuckich Targów Rolnych i rolnik z Januszkowa.
    - "Najbardziej cieszy mnie puchar publiczności" -powiedział Wacław Górny - "Jest to najmilsza nagroda jaką kiedykolwiek dostałem. Jest to zwieńczenie naszej pracy nie tylko na targach, ale tej przez cały rok. Nagroda ta zmobilizuje nas do jeszcze lepszej obsługi klientów".

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 550 (36/2002)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry