Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

   
    W sobotę wieczorem podczas uroczystego bankietu w Restauracji "Martina" po całodziennych obserwacjach wręczono puchary za najciekawsze ekspozycje w poszczególnych branżach. W tym roku aż 9 firm otrzymało puchary, 8 firmom przyznano wyróżnienia.

tlo2-d.jpg
Nagrodzeni podczas V Pałuckich Targów Rolnych, od lewej: Roman Mazur współwłaściciel firmy "Klaudia" z Ustronia, laureat pucharu organizatorów V Pałuckich targów Rolnych; państwo Maria i Zbigniew Kabat, właściciele Hurtowni Wielobranżowej "Zrób sam" odebrali puchar na najciekawszą ekspozycję w branży budowlanej; współwłaściciel firmy "JW Serwis Kwiatowy" z Borówna Waldemar Czerwiński nie krył zadowolenia z pucharu za najciekawszą ekspozycję w branży ogrodniczej i szkółkarskiej; Edward Tuczyński właściciel Zakładu Szkółkarskiego "Żywotnik" odbiera z rąk starosty żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka puchar i dyplom za najciekawszą ekspozycję dla firmy z powiatu żnińskiego; powyżej: właściciel hurtowni "Daro" Dariusz Pichłacz odebrał nagrodę w imieniu firmy OSM "Osowa" z Bydgoszczy; puchar za najciekawszą ekspozycję maszyn rolniczych już w rękach przedstawiciela firmy "M-Rol" z Odolanowa Mariusza Modrzyńskiego; zastępca dyrektora Josera Polska Remigiusz Borkowski i właściciel firmy "Agro Goc" byli zadowoleni za wyróżnienie spośród wystawców w branży paszowej; kierownik zakładu PZM-ot w Żninie Bogdan Ratajczak składa podziękowania za wyróżnienie; Sławomir Kaczor przedstawiciel firmy ZA Puławy dziękuje za wyróżnienie. W tle opryskiwacz firmy "Krukowiak" w trakcie pokazów sprzętu rolniczego.
                       fot. Magdalena Starczewska

    Puchar marszałka sejmiku kujawsko-pomorskiego Waldemara Achramowicza za najciekawszą ekspozycję w branży spożywczej otrzymała Spółdzielnia Mleczarska "Osowa" z Bydgoszczy, producent szerokiej gamy artykułów mleczarskich. Firma oferuje różnorodne napoje fermentowane: jogurty w różnych smakach i gramaturach, zakwas bydgoski, doskonałą maślankę naturalną i owocową, serki homogenizowane w wielu smakach oraz cieszący się największym zainteresowaniem serek "grani".  
     Przedstawiciel firmy "Osowa" z Bydgoszczy Piotr Rudnik nie krył ogromnej satysfakcji z wyróżnienia dla swej firmy, która wystawiała się na targach po raz pierwszy.
    Wicewojewoda kujawsko-pomorski Michał Joachimowski przyznał puchar za najciekawszą ekspozycję w branży budowlanej Hurtowni Wielobranżowej "Zrób sam", Skład Materiałów Budowlanych ze Żnina. Firma zaprezentowała szeroki asortyment materiałów do modernizacji i remontów mieszkań (tapety, farby, płyty gipsowo-kartonowe, ceramika, parapety, podłogi szwedzkie). W sklepach tej firmy znajdują się również komputerowe mieszalnie farb, dzięki którym można uzyskać 3500 barw.  
    Firma uzyskała wyróżnienie właśnie za tak szeroką, kompleksową ofertę materiałów do wykańczania mieszkań.
    - "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego powodu, że zostaliśmy zauważeni na targach. W ubiegłym roku dodało nam skrzydeł 10 miejsce w głosach publiczności. Dzisiaj chcielibyśmy podziękować naszym klientom, dzięki którym odnosimy takie sukcesy i otrzymujemy takie wyróżnienia" - mówili właściciele firmy Maria i Zbigniew Kabat.
    Puchar starosty żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka dla firmy z powiatu żnińskiego, która przedstawiła najciekawszą ekspozycję otrzymał Zakład Szkółkarski "Żywotnik" państwa Tuczyńskich ze Żnina, oferujący kilkaset odmian drzew i krzewów ozdobnych. Na stoisku prezentowane były m.in. krzewy i drzewa iglaste, liściaste, pnące i wrzosowate. Państwo Tuczyńscy nie prowadzili sprzedaży na swoim stoisku, nastawili się głownie na promocję swoich roślin. Wszystkich zainteresowanych kupnem zapraszali do siedziby firmy w Żninie.  
    O uzasadnienie wyboru zapytałam starostę żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka. Starosta podkreślił, że firma otrzymała wyróżnienie za całokształt. Starosta żniński i wicewojewoda Michał Joachimowski wybrali się na ulicę Kasztanową w Żninie, gdzie znajduje się siedziba firmy.  
    - "Tam na 4 hektarowym polu zobaczyliśmy całą hodowlę. Należy podkreślić, że w Zakładzie szkółkarskim państwa Tuczyńskich produkcja zaczyna się od nasadzania roślin, poprzez mnożenie, szczepienie, aż po sprzedaż hurtową i detaliczną.  Jest to firma z ogromnymi tradycjami, która w przyszłym roku będzie obchodzić 25-lecie swego istnienia. Mając na uwadze pewną całość postanowiłem wyróżnić tę właśnie firmę" - mówił starosta.
    Organizatorzy V Pałuckich Targów Rolnych puchar za najciekawszą ekspozycję przyznali firmie "Klaudia" z Ustronia. "Klaudia" jest producentem deszczowni polowych, przenośnych rurociągów nawijanych, mieszalników bębenowych o pojemności 150 l. Firma produkuje również urządzenia odwadniające przydatne głównie w czasie prac gruntowych oraz armaty śnieżne do naśnieżania stoków narciarskich.  
    Na targach firma przedstawiła sprzęt nawadniający: deszczownię przetaczaną (która jednorazowo może nawadniać rośliny na szerokości 250 metrów) i nawijaną "Raj 200", których działanie podnosi plony o 150%.
    O uzasadnienie wyboru zapytałam jednego z organizatorów, wydawcę tygodnika "Pałuki" Dominika Księskiego.
    - "Firma "Klaudia" otrzymało wyróżnienie za prezentowaną po raz pierwszy w Żninie deszczownię przetaczaną, która jest aktualną propozycją dla takiego regionu jak Pałuki, o niskiej średniej opadów. Doceniliśmy również konsekwentne coroczne prezentowanie różnorodnych ofert urządzeń dla rolnictwa" - mówił Dominik Księski.  
   Puchar burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego za najciekawszą ekspozycję w branży maszyn i urządzeń rolniczych otrzymała firma "M-Rol" z Odolanowa, Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych, zajmująca się produkcją i sprzedażą urządzeń do przyrządzania paszy dla zwierząt (mieszalniką pasz, dmuchaw ssąco-tłoczących).
    W uzasadnieniu burmistrz Żnina Leszek Jakubowski podkreślał, że urządzenia do przyrządzania pasz dla zwierząt firmy "M-Rol" bardzo dobrze się sprzedają na naszym terenie (25% rolników takie urządzenia posiada), i że w opinii rolników są to dobre urządzenia.
    Wiceburmistrz Żnina Czesława Kośmickiego postanowił wyróżnić za najciekawszą ekspozycję wystawienniczą spośród firm oferujących doradztwo i wspomaganie rolnictwa firmę "PZMot" ze Żnina. Firma istnieje od 50 lat, prowadzi autosalon, salon "Fiata", serwis "fiata". Prowadzi także kursy na prawo jazdy we wszystkich kategoriach. Wyróżnienie dla "PZMot" wiceburmistrz Czesław Kośmicki przyznał głównie za montaż instalacji gazowych w samochodach prowadzony we współpracy z firmą "Elpigaz" z Poznania. Zwiększanie się liczby samochodów jeżdżących na gaz powoduje poprawę stanu ekologii na naszym terenie.
    Puchar wójta Gąsawy Zdzisława Kuczmy za najciekawszą ekspozycję w branży ogrodniczej i szkółkarskiej otrzymała firma "J.W. Serwis Kwiatowy" z Borówna k. Bydgoszczy. Firma zajmuje się handlem i dystrybucją roślin doniczkowych, przygotowuje również wystrój wnętrz marketów i ogrodów zimowych. W tym roku właściciele rozpoczynają własną produkcję. Jesienią będą już pierwsze chryzantemy doniczkowe. Największym zainteresowanie na targach cieszyły się kaktusy, aldazje, hedery, które rosną pionową (nie są to pnącza) oraz zamie, które są roślinami dla zapominalskich (nawet po miesiącu nie podlewania nie więdną).
    - "Wybrałem firmę "JW Serwis Kwiatowy" spośród 12 propozycji tego samego rodzaju głównie z trzech powodów: po pierwsze wystawcy zaprezentowali bardzo szeroki i atrakcyjny asortyment, po drugie moim zdaniem stoisko było bardzo dobrze przygotowane i po trzecie w tym stoisku była bardzo miła obsługa" - uzasadniał swój wybór wójt gminy Gąsawa Zdzisław Kuczma.  
    Puchar burmistrza Janowca Wlkp. Macieja Sobczaka za najciekawszą ekspozycję w branży nawozowej otrzymały Zakłady Azotowe "Puławy", producent jednoskładnikowych nawozów azotowych: mocznika nawozowego, saletry amonowej, roztworu saletrzano-mocznikowego. W uzasadnieniu burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak mówił, że firma posiada stabilną pozycję na rynku, jest jedną z najlepszych firm w swojej branże oraz, że  na targach prezentowała szeroki asortyment. Podkreślano również wkład firmy w światowe sukcesy żnińskiego motorowodniaka i jednocześnie rolnika Tadeusza Haręzy.
    Puchar Burmistrza Barcina Stanisławy Ciesielskiej za najciekawszą ekspozycję w branży paszowej otrzymała firma "Josera" Polska z Wolsztyna, polski oddział niemieckiej firmy "Josera Erbacher" GmbH producenta mieszanek mineralno-witaminowych dla trzody chlewnej i bydła oraz preparatów mlekozastępczych. Firma "Josera" jest ukierunkowana w żywieniu trzody chlewnej i bydła. Jak mówił zastępca dyrektora firmy "Josera Polska" Remigiusz Borkowski, produkty firmy mają przyszłość, ponieważ nie są oparte na antybiotykowych stymulatorach wzrostu (od których zaczyna się odchodzić), ale na stymulatorach biologicznych, nie zawierających mączek mięsno-kostnych. Z pierwszych wypowiedzi rolników (produkty firmy są na naszym terenie około 3 miesięcy) wynika, że dzięki tym produktom uzyskuje się wysoką mięsność zwierząt. Produkty firmy można nabywać w firmie "Agro Goc" w Sarbinowie.  
    Wiceburmistrz Barcina Michał Pęziak uzasadniał swój wybór wymieniając kilka zalet tych produktów: wszechstronna oferta wśród pasz, szybki wzrost masy mięśniowej zwierząt hodowlanych uzyskiwanej dzięki tym paszom, estetyka stoiska, miła obsługa i fachowe doradztwo.
   
Wyróżnienia
    Na V Pałuckich Targach Rolnych przyznano 8 wyróżnień. Otrzymały je firmy: "Kadex" ze Żnina, oferujący maszyny rolnicze, ciągniki nowe i używane, części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych, za wszechstronną ofertę dla producentów rolnych; "Domaroll" ze Żnina, producent stolarki z PCV i aluminium za 10 lat wyposażenia powiatu żnińskiego w okna i drzwi;    "Polskie Sano" ze Żnina, największy producent premiksów, koncentratów i preparatów mlekozastępczych w Europie za mocną pozycję na rynku premiksów i koncentratów; "Lawson" z Inowrocławia za ofertę maszyn rolniczych; Zakłady Chemiczne "Luboń S.A.", producent wysokiej jakości nawozów fosforowych i wieloskładnikowych, za szeroki asortyment nawozów fosforowych i wieloskładnikowych; "Soklero" z Rawy Mazowieckiej za ofertę ciągników rolniczych; Zakłady Zbożowe ze Żnina spółka zajmująca się skupem zboża i rzepaku, istniejąca od czerwca br. za odważne podejmowanie wyzwań rynku;    "Euro farm" za ofertę suszarni dla rolnictwa.

   Nagrodę publiczności już po raz trzeci na Pałuckich Targach Rolnych otrzymała firma "Kadex" ze Żnina. Na stoisku firmy największym zainteresowaniem cieszył się traktor kolos - "Lamborgini Champion". Atrakcją był również wyremontowany traktor z 1939 roku, który jeździł po terenie targowym i zapraszał do stoiska "Kadexu".

   Wyróżnienia od wydawcy tygodnika "Pałuki" Dominika Księskiego z okazji 10-lecia gazety za najlepszy  marketing na targach otrzymały dwie firmy: "Husqvarna", głównie za pokazy rzeźbienia piłami mechanicznymi w drewnie i "Unigum" za maskotkę "Michelin", która tańcząc przed stoiskiem zapraszała do jego odwiedzenia. 


Magdalena Starczewska

Pałuki nr 497 (35/2001)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry