Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku


    Swoje ofert wystawi około 100 firm. Rolników zapraszamy na pokazy pracy sprzętu rolniczego, wszystkich smakoszy do degustacji jogurtów i ciastek, a rodziców i ich dzieci do świetlicy Stowarzyszenia "Kapitał Zaufania". 

     Jubileusz

    W tym roku Pałuckie Targi Rolne będą obchodziły mały jubileusz - 5 lat. Tort jubileuszowy należy się ludziom, którzy reaktywowali imprezę w 1997 r. po 61 latach: burmistrzowi Żnina Leszkowi Jakubowskiemu, rolnikowi z Januszkowa Zofii Kozłowskiej, właścicielowi Przedsiębiorstwa "Inter Vax" ze Żnina Wacławowi Górnemu oraz Markowi Olejnikowi - Biuro Usług Reklamowych Olejnik i wydawcy tygodnika "Pałuki" Dominikowi Księskiemu.  
    Targi cieszą się zainteresowaniem mieszkańców powiatu żnińskiego, mogileńskiego, nakielskiego i wągrowieckiego. W ubiegłym roku tereny targowe odwiedziło 12.000 zwiedzających. Z roku na rok wzrasta liczba wystawców prezentujących swoje oferty. W 1997 było ich 84. W tym roku liczba dochodzi do 100. Każdego roku wystawiające się firmy starają się zaprezentować tutejszym mieszkańcom nowości z dziedziny rolnictwa. Organizatorzy robią wszystko, aby co roku pojawiały się nowe firmy z coraz to atrakcyjniejszymi propozycjami.
 
    Program targów
    Tegoroczne Pałuckie Targi Rolne odbywające się pod patronatem marszałka sejmiku kujawsko-pomorskiego Waldemara Achramowicza i wicewojewody Michała Joachimowskiego rozpoczną się w sobotę o 13.00 i potrwają do 18.00. Przed południem w sobotę teren targów będzie zamknięty dla zwiedzających. Wszystkich zapraszamy na uroczyste otwarcie przy wejściu między amfiteatrem a plażą (która będzie nieczynna od piątku do niedzieli). Przed wejściem na teren targów każdy otrzyma plan targów, który umożliwi dotarcie do wybranych stoisk. Zarówno wstęp na teren targów, jak i plan są bezpłatne. Wieczorem w sobotę na uroczystym bankiecie zostaną wręczone puchary dla wystawców w poszczególnych branżach. Nazwy wyróżnionych pucharami firm zostaną ujawnione zwiedzającym targi w drugim dniu targowym i opublikowane w naszym tygodniku.  
    W niedzielę - drugiego dnia targów - organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych imprezą już na 9.00 rano. Do 17.00 będzie można cieszyć oko specjalnie przygotowanymi wystawami, posmakować jogurtów i chleba ze smalcem oraz kupować ulubione rośliny. O 16.00 w niedzielę zostanie ogłoszona nazwa firmy, która uzyskała największe uznanie w oczach zwiedzających. Na zakończenie targów zostanie wręczony puchar publiczności dla tej firmy.

   Pokazy sprzętu
    Maszyny rolnicze podczas pracy będzie można oglądać podczas pokazów w niedzielę, od 12.30 do 14.30 za ogródkami działkowymi (przy drodze na Skarbienice). Na polu podczas prezentacji najlepsi znawcy - rolnicy - będą mogli ocenić możliwości danej maszyny i jej ewentualna przydatność w gospodarstwie.
    Jak już pisaliśmy w 32 numerze "Pałuk" swoje maszyny wystawią tak znane firmy, jak: "Unia" Grudziądz, "Krukowiak" z Redecza Krukowego, "Vlogtman" z Gruszczyna, CAS "Crystal Agropoland" z Sieradza.
    Rolnicy będą mogli obejrzeć m.in. 4-skibowy pług zawieszany "TUR" 120, pług obracalny "Ibis" 120 oraz pług "Nimeyer Alpha Top" 70 o regulowanej szerokości orki. Na pokazach będzie można też zobaczyć agregat podorywkowy "KOS" 2,1, opryskiwacz "Goliat" 2500 l o szerokości roboczej 18 metrów oraz traktory z firm "Vlogtman" (ciągnik 8150 "Valtra" o 125KM, 8400 "Valtra" o 140 KM) i CAS "Crystal Agropoland" (180 i 230 KM).  

    Puchary
    Ze względu na większą ilość branż prezentowanych na targach, puchary zostaną wręczone z podziałem na poszczególne branże. Osobne puchary przewidziane są z dla branży spożywczej i budowlanej.  
    Marszałek sejmiku kujawsko-pomorskiego Waldemar Achramowicz ufundował puchar za najciekawszą ekspozycję w branży spożywczej.  
    Puchar za najciekawszą ekspozycję w branży budowlanej ufundował wicewojewoda Michał Joachimowski.  
    Puchar Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka otrzyma firma z powiatu żnińskiego, która przedstawi najciekawszą ekspozycję.
    Puchary w branży rolnej (ogrodnictwo i szkółkarstwo, nawozy i środki ochrony roślin, pasze, maszyny) ufundowali wójtowie i burmistrzowie powiatu żnińskiego.
Puchar burmistrza Barcina Stanisławy Ciesielskiej otrzyma firma, która przedstawi najciekawszą ekspozycje w branży paszowej.  
    Puchar wójta Gąsawy Zdzisława Kuczmy - firma, która przedstawi najciekawszą ekspozycję z branży ogrodniczej i szkółkarskiej.
    Puchar burmistrza Janowca Wlkp. Macieja Sobczaka otrzyma firma, która przedstawi najciekawszą ekspozycję w branży nawozów.
    Puchar Wójta Rogowa Józefa Sosnowskiego otrzyma firma, która przedstawi najciekawszą ekspozycję w branży środków ochrony roślin.
    Puchar burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego otrzyma firma, która przedstawi najciekawszą ekspozycję w branży maszyn i urządzeń rolniczych.
 
    Świetlica dla dzieci
    Wzorem ubiegłego roku Stowarzyszenie "Kapitał Zaufania" ze Żnina przygotuje wspaniały plac zabaw dla wszystkich dzieci, które wraz z rodzicami przyjdą na targi nad Jezioro Czaple. Świetlica dla dzieci będzie znajdować się obok budynku WOPR, wstęp do niej będzie bezpłatny. Na miejscu dzieci będą mogli oglądać filmy i bawić się do woli. Wszystkie dzieci będą pod bacznym okiem wolontariuszy z "Kapitału zaufania", dlatego rodzice będą mogli w spokoju zwiedzać ekspozycje targowe.  
    Gastronomia, kapela, radiowęzeł
    Na terenie targów będzie można się posilić w punktach gastronomicznych. Spacer nad Jeziorem Czaple między ekspozycjami będzie umilać gra kapeli pałuckiej.
    Będzie działał też radiowęzeł. Za jego pośrednictwem będzie można dowiedzieć się: w jakim miejscu znajduje się poszukiwana przez nas firma, o której godzinie i gdzie odbędą się losowania nagród oraz pokazów pracy sprzętu.  
    Jedyną rzeczą, która nie jest zaplanowana, to pogoda. Mamy jednak nadzieję, że będzie słonecznie i ciepło. Zapraszamy wszystkich.

Magdalena Starczewska
Pałuki nr 496 (34/2001)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry