Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

V Pałuckie Targi Rolne   
   
    Tradycją Targów Rolnych w Żninie stały się pokazy pracy sprzętu rolniczego. Tym razem w drugim dniu targów rolnicy będą mogli obejrzeć m.in. 4-skibowy pług zawieszany "TUR" 120 z zabezpieczeniem sprężynowym z "Unii" Grudziądz.

    Pokazy pracy sprzętu będą odbywać się w drugim dniu targów - 26 sierpnia, w niedzielę. Jak co roku, pracę sprzętu będzie można oglądać na polu za ogródkami działkowymi, od 12:30 do 14:30.
    Organizatorzy przygotowali na pokazy kilka atrakcji, które powinny zainteresować miejscowych rolników. Oprócz wspomnianego pługu "TUR" 120 "Unia" Grudziądz zaprezentuje także: pług obracalny, zawieszany "Ibis" 120, 4-skibowy o regulowanej szerokości orki (32 - 48 cm na korpus) oraz agregat podorywkowy "KOS" 2,1 z zabezpieczeniem sprężynowym.
    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Krukowiak" z Redecza Krukowego, które w ubiegłym roku otrzymało puchar Starosty Żnińskiego za najciekawszy produkt (rodzina opryskiwaczy dla rolnictwa i sadownictwa) w tym roku przedstawi opryskiwacz "Goliat" 2500 l z pełną hydrauliką o szerokości roboczej 18 metrów.  
    Firma "Vlogtman" z Gruszczyna zaprezentuje ciągnik 8150 "VALTRA" o 125 KM (z podnośnikiem autocontrol, przekładnią "Delta Power Shift", sterowaniem "HiShift", hamulcem "HiBrake", "Hi Tech", silnikiem "Permatorque", silnikiem nad przednią osią i zbiornikiem paliwa w korpusie) oraz ciągnik 8400 "VALTRA"  140 KM.
Rolnicy będą mieli okazję obejrzeć również pług obracalny, zawieszany "Nimeyer Alpha Top" 70, 4-skibowy o regulowanej szerokości orki, z zabezpieczeniem NON - STOP na sprężyny piórowe.  
    W tym roku na pokazach w Żninie pojawi się też znana już miejscowym rolnikom firma "CAS Crystal Agropoland" z Sieradza. Producent traktorów o mocy od 120 KM do 260 KM przedstawi na targach ciągnik 180 KM i 230 KM z systemem EMR (skrzynią biegów 40/40 powershift z czterokrotnym przełożeniem pod obciążeniem, sprzęgłem hydrokinetycznym, układem hydraulicznym sterowanym elektronicznie w systemie load - sensing i udźwigiem "TUZ" tył 10.500 ton, prędkość jazdy 03 - 50km/h).
    Organizatorzy zapraszają w ostatni weekend sierpnia na pole pokazowe za ogródkami działkowymi. Przez dwie godziny będzie można podziwiać nowości rolnicze.
 

Magdalena Starczewska  
 Pałuki nr 494 (32/2001)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry