Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

   
   
W sobotę wieczorem na uroczystości w Żnińskim Domu Kultury dokonano podsumowania całodziennych obserwacji i ogłoszono listę wyróżnionych wystawców. 5 firm otrzymało puchary ufundowane przez władze wojewódzkie, samorządowe oraz organizatorów. 6 firmom przyznano wyróżnienia.

rolne7b.jpg
Starosta żniński Bolesław Cieniawa wręcza puchar prezesowi firmy Krukowiak z Redecza Krukowego Jackowi Borkowskiemu
        fot. Magdalena
             Starczewska
rolne8b.jpg
Przedstawiciele Zakładów Azotowych z Puław Sławomir Kaczor i Waldemar walczak - laureaci nagrody marszałka województwa kujawsko-pomorskiego
 fot. Stefan Czarnecki
rolne9b.jpg
Wicewojewoda Michał Joachimowski wręcza puchar a najciekawszą ofertę targową prezesowi "Rolnika" Maciejowi Wysockiemu
         fot. Magdalena
             Starczewska

    Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Waldemara Achramowicza za najciekawszą ofertę targową przyznano Zakładom Azotowym z Puław. Są one producentem jednoskładnikowych nawozów azotowych: mocznika nawozowego, saletry amonowej, roztworu saletrzano-mocznikowego RH4, siarczanu amonowego. W uzasadnieniu podkreślono także wkład firmy w światowe sukcesy żnińskiego motorowodniaka - Tadeusza Haręzy.
    Puchar Wojewody Bydgoskiego Michała Joachimowskiego za najciekawszą ofertę targową firmy z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymała firma "Rolnik" ze Żnina, zajmująca się zaopatrzeniem w pasze, nawozy i węgiel. Prowadzi sieć sklepów detalicznych, piekarnię, w której wypiekany jest chleb bez konserwantów. Firma przygotowuje się do modernizacji piekarni i przystosowania jej do wymogów Unii Europejskiej.  
    O uzasadnienie wyboru zapytałam wicewojewodę bydgoskiego Michała Joachimowskiego. Wicewojewoda podkreślił głównie, że firma "Rolnik" zaprezentowała kompleksową ofertę dla zwiedzających. Wspaniałe wypieki firmy są znane od lat i ciągle tak smaczne jak dawniej (wojewoda wspomniał, że często będąc w Zninie zajadała się chlebem z tej piekarni). W uzasadnieniu wojewoda podkreślił również, że główna wartość ekspozycji targowej "Rolnik" to oferta prowadzenia rolnikom dokumentacji VAT.
    Puchar Starosty Powiatu Żnińskiego Bolesława Cieniawy dla producenta oferującego na IV Pałuckich Targach Rolnych najciekawszy produkt przypadł w udziale firmie "Krukowiak" z Redecza Krukowego. Firma jest producentem szerokiej gamy opryskiwaczy dla rolnictwa i sadownictwa. Na targach ze szczególnym wyróżnieniem spotkała się rodzina opryskiwaczy zawieszanych "Heros" o pojemności 2500 l z rękawem powietrznym  i mniejsze.
    W uzasadnieniu starosta przyznał, że nowoczesny opryskiwacz, który jest produktem firmy, może skutecznie konkurować z wyrobami firm zachodnich wytwarzających podobny sprzęt.
    Puchar Burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego za najciekawszą ofertę przedstawioną na IV Pałuckich Targach Rolnych otrzymała "Agroma" z Sępólna Krajeńskiego. Firma jest dealerem czołowych producentów sprzętu rolniczego m.in. "Sipma" Lublin, "Unia" Grudziądz, "Rolmasz" Kutno, ZPC "Ursus" i inne. Zaopatruje w ogumienie, akumulatory, środki ochrony roślin, nawozy sztuczne. Przeprowadza atestację opryskiwaczy polowych.
    Puchar organizatorów IV Pałuckich Targów Rolnych za najciekawszą propozycję targową otrzymała firma "Emak". Firma "Oleo-Mac" należy do grupy firm, które zrzeszają producentów włoskich pod nazwą "Emak". "Oleo-Mac" jest producentem oprzyrządowania do pomp spalinowych do leśnictwa i ogrodnictwa.  
    Organizatorzy IV Pałuckich Targów Rolnych - rolnik z Januszkowa Zofia Kozłowska i właściciel "Inter Vax" Wacław Górny zgodnie podkreślali, że sprzęt firmy "Emak" może skutecznie konkurować z potentatami w tej branży, czyli "Husqvarną" i "Stihlem". "Emak" zaprezentował również kompleksową ofertę dla leśnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa.  
    Głosami publiczności firmą, która przedstawiła najciekawsza ofertę, wybrano "Kadex" ze Żnina. Firma oferuje maszyny rolnicze, ciągniki nowe i używane, części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych, usługi w zakresie napraw. W swojej ofercie proponują również nawozy, pasze, koncentraty, materiał siewny, węgiel.
   
Wyróżnienia
    Na IV Pałuckich Targach Rolnych przyznano 6 wyróżnień. Firma AMB z Torunia otrzymała wyróżnienie za przygotowanie obsługi vatu dla rolników. Firmę "Lawson" wyróżniono za prezentację kombajnu, "Phobos" za prezentacje agregatów prądotwórczych, "Eko-Rol" z Rogowa za ciągłe uatrakcyjnianie swojej oferty, "Witopasz" z Szubina za prezentację produktów firmy "Hendrix", "Kadex" ze Żnina za bogatą i aktualną ofertę maszyn dla rolników.  

Magdalena Starczewska
Pałuki nr 445 (35/2000)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry