Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

III Pałuckie Targi Rolne w Żninie
  

   
Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda Michał Joachimowski oraz marszałek kujawsko-pomorski Waldemar Achramowicz. 90 wystawców z całej Polski oraz pokaz sprzętu rolniczego podczas prac polowych - to tylko część atrakcji podczas targów. Prognoza pogody: zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów, z rana lokalne mgły. Wrzesień...

    Targi będą odbywać się nad Jeziorem Czaplem. W sobotę (4 września) publiczność będzie mogła zwiedzać wystawę od 14:00 do 18:00, zaś w niedzielę od 9:00 do 17:00.
    Nad żnińskim jeziorem zaprezentuje się około 90 wystawców z całej Polski. W czasie trwania targów każdy ze zwiedzających może wybierać trzy firmy, które przedstawiły według niego najciekawsze propozycje. Ich nazwy wpisuje się na kupon drukowany w "Przewodniku po targach".
    Na kuponach koniecznie muszą być wytypowane trzy firmy - w przypadku nie kompletnych danych kupon nie będzie brany pod uwagę. Wypełnione kupony należy wrzucać do specjalnie przygotowanych w tym celu urn. W czasie trwania targów zostanie ogłoszona informacja, którą z firm osoby zwiedzające tragi uznały za najlepszą.
    Wśród firm wykonujących maszyny i sprzęt rolniczy oraz produkujących pasze zaprezentują się firmy szkółkarskie i zakłady ogrodnicze wystawiające wiklinę i sprzęt ogrodniczy. Będzie więc okazja zakupu różnych roślin doniczkowych w szerokim wyborze. Miłośnicy zawodów hippicznych będą mogli sami spróbować swych sił w siodle.
    W niedzielę od 12:30 do 14:30 odbędą się pokazy sprzętu rolniczego w czasie prac polowych. Codziennie przy każdym wejściu na targi wszyscy zwiedzający otrzymają informatory.
    Tygodnik "Pałuki" z okazji targów organizuje specjalne stoisko, na którym będzie można nabyć chleb ze smalcem po pałucku. Chleb ze smalcem serwować będzie m.in. nasza reporterka Maria Warda. Nikt więc na targach głodny nie będzie, szczególnie, że będzie wiele innych stoisk gastronomicznych, a ponadto będzie można do woli kupić napoje żnińskich firm: "Pepsi" i piwo "Leszek".
    W piątek nieczynne będzie biuro "Pałuk", zaś telefon do naszego biura targowego (30-20-633) w budynku WOPR nad jeziorem będzie czynny w piątek od południa.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 393 (35/1999)


Współpraca organizacyjna: Starostwo Powiatowe w Żninie, Telekomunikacja Polska SA, Spółdzielnia "Rolnik" Żnin.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry