Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Trzecie Pałuckie Tragi Rolne
   

    W najbliższą sobotę i niedzielę Żnin zaprasza na największą w roku imprezę w mieście - Pałuckie Targi Rolne. Swą ofertę dla rolników wystawi około 90 wystawców z całej Polski, a pokazy będą jeszcze ciekawsze niż w roku ubiegłym.

    W niedzielę o 12:30 za ogródkami działkowymi przy drodze na Skarbienice Wacław Górny ("Inter-Vax") przygotował pokazy sprzętu rolniczego. Zobaczymy  (w nawiasach - firma przygotowująca pokaz): pług "ibis" ("Unia" Grudziądz), agregat podorywkowy "zefir" ("Pomimex" Mogilno), pług "lemken" ("Lemken"), rozdrabniacz uniwersalny do słomy  ("Magrotex"), siewnik "nordsten" 1030 ("Vlogtmann"), opryskiwacz polowy przyczepiany (Krukowiak). Prawdopodobnie zaprezentowany zostanie też agregat uprawowo-siewny "brevigieri" ("Vlogtmann").
    Sprzęt będzie oczywiście ciągnięty przez traktory. Nie jest do końca pewne które z nich przyjadą, w każdym razie w planach jest występ 2 ciągników dużej mocy "cristal" ("Cristal"), 3 fińskich ciągników "valtra-valmet" ("Vlogtmann") i najnowszego ciągnika "ursus - 1734" ("Agroma" Sepólno).
    Nowością podczas pokazów będzie - ze względów bezpieczeństwa - oddzielenie przez ochronę pola od zwiedzających ruchomymi taśmami. Wszystkich zwiedzających bardzo prosimy o niewychodzenie za nie podczas prezentacji. Ponieważ w godzinach szczytu trudno będzie zaparkować blisko Małego Jeziora, polecamy parking koło CPN-u (lub dojazd do Skarbienic).
    Patronat nad targami objęli: wojewoda bydgoski Michał Joachimowski i marszałek województwa kujawsko-pomorskiego - Waldemar Achramowicz. Za najciekawsze ekspozycje puchary przygotowali także - żniński starosta Boesław Cieniawa oraz burmistrz Żnina Leszek Jakubowski. Listy nagród dopełnią puchary Pałuckich Tragów Rolnych i Publiczności.
    W czwartek definitywnie zamykamy listę wystawców, więc jeśli ktoś jeszcze chce pokazać w Żninie to, co ma do zaoferowania, niech dzwoni (tel. 0-601 65-45-06) - miejsca nad Małym Jeziorem Żnińskim starczy.

Dominik Księski
Pałuki nr 393 (35/1999)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry