Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Targi Rolne Żnin '97
   
   
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 9:00 rozpoczną się Pałuckie Targi Rolne. Ponad 80 firm z całego kraju zaprezentuje się na stoiskach nad jeziorem "Czaplem". Zwiedzający targi będą mogli zapoznać się ze sprzętem wystawowym i obejrzeć pokazy pracy konkretnych maszyn, na które to ostatecznie zdecydowały się firmy "Agroma" Sępólno i żniński "Inter-Vax".

    Co na pokazach
    Jak już wspomniałem w ostatnim numerze "Pałuk", pole pokazowe usytuowano tuż przed ogródkami działkowymi na ul. Szkolnej. Tamże firma "Agroma" z Sępólna Krajeńskiego zaprezentuje działanie w terenie 3-metrowego agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego. Sępóleńska "Agroma" da też pokaz działania pługu obracalnego oraz 5 skibowego pługu półzawieszanego, produkcji grudziądzkiej firmy "Unia".  
    "Inter-Vax" Wacława Górnego  pokaże publiczności uniwersalny rozdrabniacz słomy "Z-963". Przeznaczony jest on do siekania słomy zbóż pozostałej na polu po zbiorze kombajnem, z jednoczesnym rozrzuceniem jej równomierną warstwą w celu łatwego przeorania.  
    "Inter-Vax" pokaże też publiczności, jak działa na roli pług zawieszany, typu "Atlas". Jest on przeznaczony do wykonywania średniej i głębokiej orki wszystkich gleb, zwłaszcza zakamienionych z bezstopniową regulacją szerokości orki.  
    Na targach zostanie pokazany pług "Atlas U-103/2". Żnińska firma zaprezentuje też działanie agregatu uprawowo-siewnego "Nordsten NS 1000". Maszyna ta jest kooperacją włosko-duńską. Sam agregat jest produkowany we Włoszech, natomiast siewnik robią Duńczycy. Dodać trzeba, że siewniki serii "Nordsten NS 1000" przystosowane są do pracy zarówno samodzielnej, jak i w agregacie z broną lub kultywatorem obrotowym. Agregat ten jednocześnie uprawia glebę i sieje zboże (lub rzepak). Wszystkie maszyny na pokazach będą ciągnione przez ciągnik "Ursus 1614" (napęd na 4 koła) należący do "Inter-Vax". Początek pokazów przewidziano na 14:30, nie mniej jeśli zaistnieje taka potrzeba, żniński "Inter-Vax" będzie je przeprowadzał już przed południem.
   
Program raz jeszcze
    Targi rozpoczną się o 9:00. Ich otwarcie zostanie dokonane przez targowe radio. Sprzęt nagłaśniający zapewniła żnińska telekomunikacja. O 13:30 - też w amfiteatrze - rozpocznie się oficjalna część dożynek. Od 14:30 do 16:00 odbywać się będą oficjalne pokazy. Na 18:00 przewidziano bankiet dla wystawców oraz konferencję prasową w restauracji "Pod Czaplą".
   
Przygotowania trwają
    Nieprzerwanie trwają przygotowania do mających się rozpocząć już za 3 dni targów. Niektóre firmy jeszcze nadsyłają zgłoszenia. W informatorze targowym jest ich 79, jednak - jak szacują organizatorzy - nad Małym Jeziorem zaprezentują się 84 firmy.
   
Nagrody dla zwiedzających
    "MK Cafe" z Bydgoszczy już dziś zaprasza do swego stoiska, przy którym będzie można skosztować (degustacja) firmowej kawy. Ponadto firma ta na terenie targów ustawi wielką, dmuchaną paczkę kawy - coś w stylu butelki "Coca-coli", którą mogliśmy oglądać podczas motorowodnych mistrzostw świata. Na targach nie zabraknie również stoisk gastronomicznych, gdzie zwiedzający targi będą mogli coś przekąsić i wypić. Oczywiście będzie też żniński "Leszek". Będzie też oprawa artystyczna (o tym w artykule o dożynkach).
    Żnin serdecznie zaprasza.

Sławomir Kujawa
Pałuki nr 290 (37/1997)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry