Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Pałuckie Targi Rolne Żnin '97
   
    Pod takim hasłem odbywać się będą 14 września w Żninie, nad Jeziorem Czaplem pierwsze od wielu lat Pałuckie Targi Rolne. Akces zgłosiło ponad 80 firm z całego kraju. Spóźnialscy  - mimo, że minął już termin nadsyłania zgłoszeń - jeszcze je nadsyłają. Do stolicy Pałuk zjadą między innymi firmy z tak odległych od Żnina miejscowości jak: Kraśnik, Ustroń, Chorzów czy Krosno.

    Przedtargowa gorączka przygotowań
    Nieprzerwanie trwają przygotowania do rozpoczęcia targów. Dorota Dziczek i Marek Olejnik, na których skupiła się główna część pracy, mają pełne ręce roboty. Mimo, że 27 sierpnia upłynął termin nadsyłania zgłoszeń - te ciągle jeszcze nadchodzą. Wraz ze zgłoszeniami firmy, które zaprezentują się nad Małym Jeziorem, nadsyłają również krótki opis swojej działalności.  
    W piątek do druku idzie informator targowy, redagowany przez Jolantę Dobaczewską. Otrzyma go każdy uczestnik targów. Drugi współorganizator targów (trzecim jest Urząd Miejski w Żninie), żnińska firma Wacława Górnego "Inter-Vax", przygotowuje pole pokazowe, czyli wydzielony teren nieopodal jeziora, na którym niektóre firmy uczestniczące w targach, zaprezentują działanie produkowanego (sprzedawanego) przez siebie sprzętu. Przygotowują się do tego "Agroma" Bydgoszcz, "Agroma" Sępólno i żniński "Kadex". Jakie będą pokazy, napiszemy za tydzień. Dziś już wiemy, że np. bydgoska "Agroma" zdecyduje się na konkretny rodzaj pokazów dopiero po zapoznaniu się z terenem pola pokazowego.  
    Mariusz Michna zgodził się użyczyć wystawcom salę, w której mieści się prowadzony przez niego bar "Neptun". Przed "Neptunem" będą znajdowały się stoliki, przy których strudzeni zwiedzający będą mogli usiąść, a przy okazji coś zjeść i wypić.
   
Co jeszcze na targach
    Nad imprezą nie jest sprawowany  żaden polityczny patronat, jedynymi przyznawanymi nagrodami będą nagrody publiczności.
    W informatorze targowym znajdować się będzie kupon. Zwiedzający będą musieli - jeśli oczywiście zechcą - wypełnić go, wpisać swoje imię i nazwisko oraz wyszczególnić nazwy tych firm wystawiających swój sprzęt, które podobają im się najbardziej. Pod koniec trwania imprezy targowej w amfiteatrze zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą z przedstawionych ofert.  
   
Krótki program targów
    Otwarcie Pałuckich Targów Rolnych nastąpi o 9:00. W godzinach 10:00-13:00 i od 14:30 do 17:00 - odbędą się pokazy maszyn firm biorących udział w targach. O 16:15 rozpocznie się ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszą ofertę targową a o 17:00 zakończenie targów. Żnin zaprasza.

Sławomir Kujawa
Pałuki nr 289 (36/1997)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry