Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

W tym tygodniu dyżur pełni:

Gazeta Biskupińska

Kup w naszym sklepie
 
Kup e-Pałuki
 
Znajdź nas na Facebooku
strona palukimogilno.pl

Mogilno, Strzelno, Jeziora Wielkie, Dąbrowa, Orchowo, Trzemeszno - o tych miejscowościach przeczytasz tutaj:

Kontakt do redakcji
Redakcja - Żnin:
(52) 302 09 28
Jakość powietrza na Pałukach
klik
 
Reklama na stronie

 
Pobierz aplikację mobilną
 

Porady dla czytelników

Kalendarz wydarzeń

Katarzyna Wodniak, Moja Przyjaciółka 1934-1939. Przebój prasowy Żnińskich Zakładów Wydawniczych, format 21 x 25 cm, stron 218 + 53 strony ilustracji


Książka jest monografią "Mojej Przyjaciółki" - pisma kobiecego, wydawanego w latach 1934-1939 w Żninie. Dwutygodnik wydawany w nakładzie 250.000 egzemplarzy był niezwykłym osiągnięciem Zakładów Wydawniczych Alfreda Krzyckiego, który stworzył pismo nowoczesne i ciekawe, a także - jak czytamy we wstępie - będące niezwykle udaną próbą stworzenia kobiecej przestrzeni medialnej w czasach II Rzeczpospolitej. To na fundamentach ...

XVI plebiscyt sportowy rozstrzygnięty
   
    Wyniki XVI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2007 roku poznaliśmy w piątek 1 lutego podczas Balu Sportu w Pałacu Lubostrońskim. Na konkurs przesłano 2.921 ważnych kuponów i SMS-ów (2.679 kuponów - 7 unieważniono i 301 SMS-ów - 52 unieważniono z powodu niekompletnego typowania). Tym razem Czytelnicy naszego pisma głosowali na 32 nominowanych przez komisję plebiscytową sportowców reprezentujących wszystkie gminy, których w okresie od 6 grudnia 2007 roku do 24 stycznia 2008 roku co tydzień przedstawialiśmy na łamach Pałuk. Trenera i działacza wybrała komisja plebiscytowa.

rutkowski.jpg
Piotr Rutkowski - III miejsce
szpurki.jpg
Łukasz Szpurka i Marcin Rozwarski uplasowali się tuż za zwycięzcą
  
dzialacz.jpg
Działacz roku Adam Grzeczka

    TRENER ROKU 2007 - ZBIGNIEW RACHWALSKI
    Zbigniew Rachwalski należy do rodziny bezgranicznie związanej ze sportem. Zapoczątkował wszystko senior rodu, który przybył do Rogowa w 1950 roku i do dzisiaj jest działaczem LKS-u. Od najmłodszych lat poczynania ojca obserwował syn Zbigniew, który szybko wspierał się po szczeblach kariery. Grał w drużynach młodzików, juniorów i seniorów. Później trafił do Pocztowca, gdzie do dzisiaj jest trenerem I-ligowej drużyny. 215 razy grał w reprezentacji Polski. Również jego dwaj synowie i synowie jego siostry są czołowymi hokeistami. Nie udało mu się dotrzeć na bal do Lubostronia, gdyż w tym samym czasie przebywał na balu w Poznaniu, gdzie został Trenerem Wielkopolski 2007. Nagrodę odebrał jego podopieczny hokeista Karol Majchrzak.

joachim.jpg
Za zwycięzcę plebiscytu Mateusza Joachimowskiego nagrodę odebrał olimpijczyk Michał Joachimowski

    DZIAŁACZ ROKU 2007 - ADAM GRZECZKA
    Adam Grzeczka od dawna działa na niwie sportowej w gminie Janowiec. Motywuje zarząd do pracy na rzecz klubu.     Dokonał istotnych zmian na obiekcie Sparty, są plastikowe krzesełka, wiaty. Udowodnił, że jako młody prezes - przy poparciu członków zarządu - jest w stanie sprostać zadaniom odkładanym przez lata. Pozyskuje środki sponsorskie na modernizację obiektu, pozyskał też nowych, zdolnych zawodników. Posiada doskonały kontakt z piłkarzami i trenerami.

bryl.jpg
Za Tomasza Bryla - V miejsce - nagrodę odebrała siostra Justyna

    NAJPOPULARNIEJSI
    Wśród 10 najpopularniejszych zawodników największe uznanie zyskali hokeiści na trawie (4 w dziesiątce) i piłkarze (2). A najpopularniejszym sportowcem XVI plebiscytu Pałuk w 2007 roku został Mateusz Joachimowski (lekkoatletyka, BKS Bydgoszcz) - 2.477 pkt. Po raz pierwszy zwyciężył żninianin, utalentowany trójskoczek. Zdobywca złotego medalu w halowych mistrzostwach Polski w Spale wynikiem 14,67. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie ustanowił rekord życiowy 15,27 m. Jest w kadrze Polski w swojej kategorii wiekowej, uczeń II klasy VIII LO w Bydgoszczy. Niestety, zabrakło go na balu w Pałacu Lubostrońskim, ponieważ zaraz po mistrzostwach Polski w Spale wraz z kadrowiczami udał się na zimowy obóz do Szklarskiej Poręby. Nagrodę w jego imieniu odebrał jego stryj Michał Joachimowski - dwukrotny olimpijczyk w trójskoku (1972 i 1976).
    Drugie miejsce zajęli Łukasz Szpurka i Marcin Rozwarski (piłka plażowa, Żnin) - 2.440 pkt, tegoroczni triumfatorzy Grand Prix Żnina i Grand Prix Wiecanowa w siatkówce plażowej. Obaj są uczniami LO w Żninie i wicemistrzami województwa.
    Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Rutkowski (piłka nożna, Brzysko-Rol Brzyskorzystewko) - 2.051 pkt. Środkowy napastnik i najskuteczniejszy piłkarz strzelił siedem goli w rundzie jesiennej. Posiada dobry przegląd sytuacji na boisku a w szczególności w polu karnym przeciwnika.
    Kibice docenili sukcesy Karola Majchrzaka (hokej na trawie, LKS Rogowo/Pocztowiec) - 2.032 pkt, który znalazł się tuż za podium, na czwartym miejscu. Utalentowany zawodnik, wielokrotny reprezentant polski juniorów do lat 18 i 21. Najlepszą rekomendacją jest fakt, że został powołany do reprezentacji Polski.

wrzesinski.jpg
Maciej Wrzesiński - VII miejsce
majchrzak.jpg
Karol Majchrzak - IV miejsce

     Pierwszą piątkę zamknął Tomasz Bryl (nurkowanie, Janowiec Wlkp.) - 1.741 pkt. Wicemistrz świata we freedivingu (nurkowanie na wstrzymanym oddechu) podczas mistrzostw w Mariborze uzyskał czas 7 minut i 15 sekund. Pod jego nieobecność nagrodę odebrała siostra, która wraz z burmistrzem Janowca Maciejem Sobczakiem przybliżyła uczestnikom balu na czym polega ten nietuzinkowy sport.
    Szóste miejsce zajął Paweł Bratkowski (hokej na trawie, LKS Rogowo) - 1.381 pkt. Od 9 lat reprezentuje barwy klubowe, reprezentant kraju do lat 15 i 18, obecnie w kadrze do lat 21. Jest uczniem II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, uznany za najlepszego zawodnika OOM w Łodzi. Nie mógł być obecny na balu, gdyż z kadrą narodową przygotowywał się w RPA do turnieju kwalifikacyjnego do olimpiady w Pekinie, który odbędzie się w Kakamigaharze (Japonia). Nagrodę w jego imieniu odebrał brat Przemysław.
    Siódme miejsce przypadło Maciejowi Wrzesińskiemu (hokej na trawie, LKS Gąsawa) - 1.143 pkt. Kapitan zespołu występuje na pozycji pomocnika, wyróżnia się pracowitością i skutecznością w grze. Jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Laskach Wielkich.
    Ósme miejsce zajął Artur Jasek (hokej na trawie, LKS Rogowo) - 1.078 pkt. Zalicza się do czołowych bramkarzy w Polsce, obdarzony świetnym refleksem. Całym sercem oddany hokejowi na trawie, nieprzerwanie od 16 lat broni wiernie barw klubowych.

slupski.jpg
Dariusz Słupski - X miejsce
bratkows.jpg
Przemysław Bratkowski przekaże nagrodę za VI miejsce swojemu bratu Pawłowi

    Czytelnicy docenili także sukcesy Filipa Śniadeckiego przyznając mu dziewiąte miejsce (wioślarstwo, Lotto Bydgostia) - 918 pkt. Drużynowy mistrz Polski, zajął także 1. miejsce w mistrzostwach Bydgoszczy, 2. w mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy, długodystansowych MP w Warszawie i w pucharze Brdy, 3. miejsce w regatach otwarcia sezonu w Kruszwicy i mistrzostwach Bydgoszczy na ergometrze. Nie mógł jednak przybyć na bal, gdyż wyjechał na obóz kondycyjny w góry. Nagrodę w jego imieniu odebrała mama Magdalena Śniadecka.
   Na dziesiątej pozycji uplasował się Dariusz Słupski - (piłka nożna, Sparta Janowiec Wlkp.) - 893 pkt. Czołowy piłkarz sprawdza się zarówno w obronie jak i w ataku. Wyróżnia się szybkością, dokładnością i dobrą kondycją przez cały mecz. Jest ambitny, dyspozycyjny, lubiany przez kolegów z zespołu i kibiców.
    Najpopularniejszym sportowcom, trenerowi i działaczowi Pałuk w 2007 roku Atlasy, puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, burmistrz Żnina Leszek Jakubowski, burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak, wójt Rogowa Józef Sosnowski oraz wydawca i redaktor naczelny Pałuk  Dominik Księski. Obecny był także burmistrz Kcyni Tomasz Szczepaniak.

sniadeck.jpg
Puchar dla Filipa Śniadeckiego - IX miejsce, odebrała jego mama Magdalena
jasek.jpg
Artur Jasek - VIII miejsce wszystkie
    fot. Remigiusz Konieczka

    XVI plebiscyt Tygodnika Lokalnego Pałuki  przeszedł do historii.
    Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Czytelnikom, którzy nadesłali  kupony i SMS-y, a szczególnie głównemu sponsorowi Zenonowi Flejterowi - właścicielowi Przedsiębiorstwa Handlowego ROLMET z
siedzibami w Żninie, Mogilnie, Janowcu Wlkp. i Barcinie, zespołowi muzycznemu Marek, Jacek i Iza oraz dyrektorowi Pałacu w Lubostroniu Andrzejowi Budziakowi i wszystkim pracownikom, którzy włączyli się w przygotowanie Balu Sportu. A sportowcom życzymy sukcesów w 2008 roku.
   
MIEJSCA OD11. DO 30.
    11. Maciej Książkiewicz (piłka nożna, LZS Jadowniki ) - 890 pkt
    12. Krystian Flejter (piłka nożna, LZS Jadowniki) - 828 pkt
    13. Szymon Staniszewski (windsurfing, Team Żnin) - 728 pkt
    14. Radosław Stelmaszewski (piłka nożna, KS Pałuczanka Żnin) - 726 pkt

ple39-jm.jpg
A teraz do dna za najpopularniejszych
fot. Jacek Mielcarzewicz
   
IMG_6838.jpg
Toast wznoszą Jadowniki
fot. Jacek Mielcarzewicz
  
ple93-jm.jpg
Ruszyła maszyna losująca nagrody wśród kuponów nadesłanych przez Czytelników
fot. Jacek Mielcarzewicz
  
ple74-jm.jpg
O! la, la, la 
fot.
Jacek Mielcarzewicz

    15. Paweł Spychała (wędkarstwo, ZW Wełna Rogowo) - 686 pkt
    16. Joanna Olszanowska (tenis stołowy, UZTS Barcin ) - 637 pkt
    17. Roman Jarmuż (sport modelarski, LOK Żnin) - 635 pkt
    18. Artur Hoffmann (piłka siatkowa, Delecta Bydgoszcz) - 617 pkt
    19. Wiesław Maciejewski (piłka nożna, LZS Grochowiska Księże) -544 pkt
    20. Piotr Rożek (hokej na trawie, LKS Gąsawa) - 488 pkt 

IMG_6789.jpg
W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników
    fot. Remigiusz Konieczka
  
ple55-jm.jpg
Przy stoliku redakcyjnym panowała wesoła atmosfera   
     fot. Jacek Mielcarzewicz
  
ple52-jm.jpg
Koalicja janowiecko-rogowska ucztowała w bibliotece
     fot. Jacek Mielcarzewicz

MIEJSCA OD 21. DO 30.
    21. Bartosz Pacholski (piłka nożna, Dąb Barcin) - 485 pkt

    22. Sebastian Seifert (bilard, UKS Łabiszynianka) - 468 pkt
    23. Robert Małecki (koszykówka, Bonduelle Gniewkowo) - 447 pkt
    24. Michał Kurdelski (lekkoatletyka, Kcynia/Zawisza) - 348 pkt
    25. Michał Kowalski i Adrian Skrzypczak (żeglarstwo, MKŻ Żnin) - 311 pkt
    26. Robert Tomaszewski (piłka nożna, Victoria Koronowo) - 299 pkt
    27. Łukasz Masłowski (lekkoatletyka, UKB Szubin) - 292 pkt
    28. Michał Stodolny (lekkoatletyka, Kołaczkowo) - 282 pkt
    29. Kamil Kala (piłka nożna, Noteć Łabiszyn) - 233 pkt
  
  30. Marcin Najdul (piłka nożna, Orzeł Kcynia) - 191 pkt

komisarz plebiscytu

Grzegorz Berdysz
Pałuki nr 834 (6/2008)

 

   Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry